SERVIS
19.03.07,06:55
Potrebujem si nahriať časť tela s týmto prístrojom /nie opaľovať/. Ale stratila som od neho návod. Ako dlho ho môžem používať - myslím ako dlho nahrievať na jeden krát a potom zase druhý krát atď... ? Ďakujem.
Dada
19.03.07,05:59
Ak myslíš tú lampu čo svieti na červeno a hreje, tak na tom sa neopáliš, iba vyhreješ. Ak sa chceš vyhrievať nemala by si mať teplotu. Cca 5 - 10 minút, niekoľkokrát denne.
Chobot
19.03.07,07:25
Potrebujem si nahriať časť tela s týmto prístrojom /nie opaľovať/. Ale stratila som od neho návod. Ako dlho ho môžem používať - myslím ako dlho nahrievať na jeden krát a potom zase druhý krát atď... ? Ďakujem.

Keď máš ten solux aj na UV aj na IR, tak oboje sa zapínajú samostatne. UV je na opaľovanie, nie na zohrievanie.

IR je na zohrievanie, a potom platí to, čo uviedla Dada. Ale nič sa nestane, ak sa zohreješ aj dlhšie, neublížie TI to, len Ti bude teplo.
Zvalik
17.12.08,10:18
Ahojte! Aj mne odporučili nahrievať si určitú časť tela, ale neviem ako. Má sa to len pridržiavať na tých miestach alebo krúživými pohybmi jemne masírovať. Ďakujem Vám za odpoveď.
pasuliatko
17.12.08,11:44
ja som si nahrievala včera koleno asi pol hodinku a robilo mi to dobre :)
dôchodkyňa
25.12.08,09:10
Ahoj
Nemáš skúsenosti s opaľovaním soluxom - ultrafialové žiarenie?? Ako dlho sa môžem opaľovať? Stratila som návod.
kukurička
26.12.08,20:14
Odpoveď pre dôchodkyňu:
Na začiatku opaľovania UV žiarením 1-2 min. dávky pri vzdialenosti 100-150cm od výbojky. Ožarovanie robíme každý deň počas 4-6 týždňov. Kretérium pre individualne dávkovanie UV žiarenia je zčervenanie pokožky, vyvolané rozšírením ciev po ožarovaní. K tomuto zčervenaniu dôjde až po určitej latentnej dobe, 2-6 hodín po ožarovaní. Z tohto dôvodu sa nesmie prvé ožarovanie preĺžovať. Ak sa po tom čase zjaví ľahké zčervenanie, to značí, že ožarovací čas bol správne volený. Ustanoviť všeobecne platný čas ožarovanie je nemožné, lebo znesiteľnosť UV žiarenia u každej pokožky je iná. Pri ďalšom ožarovaní predlžujeme postupne dobu o 0,5 min.max. do 10 mim. Po uplynutí 6 týždňov prerušujeme ožarovanie na 1-2 mesiace. Prvé ožarovanie po prerušení znovu začíname 1-2 min. dávkami. Pri ožarovaní UV žiarenia dochádza po určitej dobe k zhnednutiu pokožky v dôsledku fotochemických zmien. UV žiarenie sa používa i na ožarovanie obytných miestnosti, detských izieb a podobne, pri výskyte infekčných chorôb, lebo UV lúče ničia choroboplodné zárodky. Nesmie sa používať pri zápaloch slep.čreva, chorobách štítnej žľazy a pri krvácaní. Tiež sa neožaruje v miestnosti, kde sú živé kvety. Používať ochranné okuliare - zabránia zápalu spojiviek.
kukurička
26.12.08,20:33
Vzdialenosť ožarovaných častí tela volíme podľa príjemnného pocitu tepla /30-60 cm/. Dĺžku ožarovania volíme od 15-30 min., 3-4x denne. Po ožarovaní je potrebné zostať 1 hod. v teplej miestnosti.
Pôsobenie infračervených lúčov je všestranné. Žiarenie sa používa pri akútnych a chronických, vnútorných a vonkajších bolestiach. Infračerv.žiarenie preniká hlboko do tkaniva, prehrieva ho zvnútra, rozširuje cievy, čím zvyšuje cirkuláciu krvi. Čím viac krvi preteká cievami, tým viacej sa vyvíjajú tvorivé a ochranné zložky a tým rýchlejšie sa odstraňujú zbytky látkovej výmeny.
Infračerv.žiarenie sa používa v lekárskej praxi pri rehabilit.liečbe, športe, v kozmetike a v domácnosti. Liečivý účinok infračerv.lúčov pomáha pri bolesti odrenín, rezných a tržných rán, príp. iných drobných zraneniach. Rany sa hoja rýchlejšie. Zmierňuje bolesti pri reume, ischiase, neuralgii, bolesti svalov, ktoré pri viacnásob.ožiarení úplne miznú. Je účinné pri zápale postranných nosných dutín, priedušiek, mandlí, prechladnutí a nádche. Pri bolestiach zubov, po resekciách a extrakciách znižuje bolesť a urýchľuje hojenie podobne ako u horných ciest dýchacích. Pri šport. úrazoch, výronoch, vyvrtnutiach kĺbov, ožarovaním sa prekrvuje poranené tkanivo a tým sa urýchľuje hojenie. V kozmetike- ošetruje sa suchá a unavená pleť, otvárajú sa póry, zlepšuje prekrvenie, umožnuje výživným látkam v kréme lepšie a hlbšie prenikať do pokožky. Pred použitím sa doporučuje poradiť s lekárom.
Infračerv.žiarenie sa nesmie používať pri zápaloch slepého čreva, chorobách šít.žľazy, vredoch na zažív.orgánoch, krvácaní akéhokoľvek druhu.
Opísané z návodu- kombinovaný žiarič Sírius.
buchač
27.12.08,19:42
Stačilo dať do google vyhľadávanie - solux ! ;)

Vyšlo mi okrem iného toto :

http://www.sunflowers.sk/procedury/horske-slnko-solux.php
selma775
29.01.10,08:23
prosím Vás chcem sa spýtať na tu infračervenú lampu alebo ako sa to volá presne horské slnko ,alebo solar lapma,služi to aj na opalovanie?alebo pomoha to na flaky na pokožke ako tak??
arizona
24.03.16,07:12
Neviete mi poradit, kde dostat kupit ochranne okuliare k infralame-soluxu?
Z lekarne ma poslali do domacich potrieb, z domacich potrieb do lekarne...
lujza.j
24.03.16,07:16
A firmy co predavaju solarka si neskusala...kuknut...obvolat:)
lujza.j
24.03.16,07:26
arizona
24.03.16,07:34
diky Lui. Su vhodne aj k soluxu?
mareko
24.03.16,07:35
Možno priamo v solárnom štúdiu ti predajú a určite ti dajú kontakt na dodávateľa. Niektoré solárne štúdiá majú z hygienických dôvodov také jednorazovky, ktoré predávajú či pridávajú zákazníkom
arizona
24.03.16,07:38
Diky. Skusim si teda cez net objednat. Ale nakolko tie lampy su roznorode, nebola som si ista, ci sa okuliare hodia k hociakemu svetlu...
lujza.j
24.03.16,07:38
Na solux ti nie je treba okulky...iba ked prepnes na horske slnko....solux je na.nahrievani dutin...tie biele trubky co ked hreju su do cervena.....ten pristroj myslis...?
mareko
24.03.16,07:41
Osobne si myslím, že k samotnému soluxu s infračerveným žiarením ani špeciálne okuliare netreba. Pokiaľ to nemá UVA a UVB prídavné žiarenie, tak stačí zatvoriť oči. Ak je to kombinovaný prístroj, tak tie zo solárnych štúdií sú vhodné.
arizona
24.03.16,15:34
nie, je to iba na nahrievanie, Tato https://www.mall.sk/infracervene-lampy/beurer-il-3001
mareko
24.03.16,16:07
Tak nepotrebuješ okuliare, stačí iba zatvoriť oči :)
arizona
24.03.16,18:08
Oki,dakujem vam
lujza.j
24.03.16,18:19
Aj minusku si fásla:D
buchač
24.03.16,18:24
Nejaký dilino sa realizoval...LEBO arizona si dovolila poračovať v téme a dala dokonca otázku...
arizona
24.03.16,18:47
Buchy dnes ich mam -10 a vo vsetych mojich prispevkoch,rad za radom :D , nielen v tejto teme