accad
22.01.05,15:21
Ako by ste faktúrovali nasledovný prípad:

Firma A(registrovaný plátca pre DPH v SR) uskutoční pre Firmu B(registrovaný plátca pre DPH v ČR) montáž na hmotnom majetku v rámci dodávky v Maďarskej republike, faktúra je vystavená bez DPH s odvolávkou na § 16 ods.7(Miestom dodania služieb, ktorými sú ocenenie hnuteľného hmotného majetku a práce na hnuteľnom hmotnom majetku, ak sa vykonajú pre odberateľa, ktorý je identifikovaný pre daň v členskom štáte inom, ako je členský štát, kde sa práce fyzicky vykonajú).

Firma C(registrovaný plátca DPH v SR) faktúruje montáž na tej istej akcii v Maďarsku firme A ako subdodávku tiež bez DPH s odvolávkou na § 16 ods.7.

Môj problém je v tom, že mám dilému, či firma C nemala vystaviť faktúru pre firmu A s DPH.
Vo vzťahu medzi firmou A a C už nejde o dodanie služieb pre odberateľa registrovaného v inom členskom štáte, ale o dodanie služieb pre odberateľa registrovaného pre DPH v SR, aj keď podľa § 16 ods.7 miestom dodania služby je členský štát, v ktorom sa služby vykonali.
renča1
24.01.05,06:11
ja si myslím , že firma C mala vystaviť faktúru s DPH firme A pretože ako píšeš je plátcom DPH v SR. Som si na 95% presvedčená, že by to malo byť takto.