detektív
19.03.07,09:01
Účtujeme v PÚ. ZA 2Q/06 sme urobili chybu v sume odvodovej povinnosti.
V skutočnosti bolo všetko uhradené. Mám urobiť opravné tlačitvo?
Budeme platiť za to pokutu?

ďakujem
mysimis
19.03.07,08:19
Keď prídeš na chybu podáš si dodatočný prehľad - za takéto Ti pokuta nehrozí.
JDM
19.03.07,11:24
Za opravné Prehľady, DP, Hlásenia sa pokuty nedávajú. Ako tu už niekto múdry predo mnou napísal, od toho to vymysleli, aby sa to využívalo.

Prajem pekný deň.
SilviaS
20.04.07,12:27
Dobrý den všetci milí poradáci!!!
Chcem sa opýtať už máte vystavené a urobené prehľady za 1.štrvrťrok
2007????
Ak áno poradte mi prosím čo píšete v riadku 8 - v prehľade!!!
Vďaka Silvia:) :) :)
katkaj
20.04.07,12:28
Dobrý den všetci milí poradáci!!!
Chcem sa opýtať už máte vystavené a urobené prehľady za 1.štrvrťrok
2007????
Ak áno poradte mi prosím čo píšete v riadku 8 - v prehľade!!!
Vďaka Silvia:) :) :)


Silvinka toto sme už predsa dnes riešili v inej téme ;)
Tweety
20.04.07,12:30
Dobrý den všetci milí poradáci!!!
Chcem sa opýtať už máte vystavené a urobené prehľady za 1.štrvrťrok
2007????
Ak áno poradte mi prosím čo píšete v riadku 8 - v prehľade!!!
Vďaka Silvia:) :) :)
Ja ešte nemám, ale do r. 08 uvádzame úhrnnú sumu ZD.
SilviaS
20.04.07,12:31
:) Katka viem len chcem vedieť či to mám správne a či aj ostatný to tak majú vieš niekedy mi ľudia radia rôzne a tak sa len preventívne pýtam!!!
Nič v zlooommmmmmmmmmmmmm Silvia

P.S.A ako je to z dátumom v riadku 08. - prehľad???
katkaj
20.04.07,12:36
:) Katka viem len chcem vedieť či to mám správne a či aj ostatný to tak majú vieš niekedy mi ľudia radia rôzne a tak sa len preventívne pýtam!!!
Nič v zlooommmmmmmmmmmmmm
Silvia

Silvinka prečítaj si bod 3 pod tým prehľadom vo vysvetlivkách a snáď už uveríš že ti všetci rozprávame pravdu ;)
SilviaS
20.04.07,12:39
Ďakujem ti Katka už som to konečne pochopila a pozrela som lepšie do toho prehľadu!!
Človek je nikedy úplne mimo ešte raz vďaka za to vysvetlenie polopatistickéééééééééééééé
Pekný den a pekný víkend praje Silvia:) :) :)
katkaj
20.04.07,12:40
P.S.A ako je to z dátumom v riadku 08. - prehľad???

Silvi napríklad si v mzde za 12/06 zúčtovala zamestnancovi mzdu so zrážkovou daňou a mzdu si mu vyplatila v 1/07. Čiže táto zrážková daň pôjde do stlpca 1.
Janinkaaa
30.04.07,07:50
Mám taký prípad.

Zamestnancom sme mzdy za 02/2007 vyplatili 28.02.2007 a aj zrážkovú a preddavkovú daň sme odviedli 28.02.2007.
Neviete mi poradiť, kde mám uviesť v Prehľade zrážkovú daň, do ktorého sĺpčeka ? Do mesiaca 02/2007 alebo 03/2007 ?

Výplatný termín vo firme nie je určený.
Tweety
30.04.07,07:52
Do februároveho stlpca.
Janinkaaa
30.04.07,08:02
Ďakujem pekne Tweety.
szrk
21.05.07,19:53
Ahojte.
prosim viete mi poradit niekto ako mam uviest v prehlade zrazenu a odvedenu dan za nasich zamestnancov- t.j. z miezd a zaroven aj za nezamestnancov-poistencov, za ktorych sme z preplatku RZZP najprv odviedli dan a rozdiel im vratili na ucet. Ide o poistencov, ktori si urobili sami RZZP a vznikol im preplatok. Pripada mi to, ze mame v prehlade zmiesat "jablka s hruskami"...:confused:
Vopred velmi pekne dakujem za radu
Orsz
21.05.07,20:10
Ahojte.
prosim viete mi poradit niekto ako mam uviest v prehlade zrazenu a odvedenu dan za nasich zamestnancov- t.j. z miezd a zaroven aj za nezamestnancov-poistencov, za ktorych sme z preplatku RZZP najprv odviedli dan a rozdiel im vratili na ucet. Ide o poistencov, ktori si urobili sami RZZP a vznikol im preplatok. Pripada mi to, ze mame v prehlade zmiesat "jablka s hruskami"...:confused:
Vopred velmi pekne dakujem za radu

Uvádza sa to v prehľade spolu so zamestnancami. Teda ak vás požiadal o vykonanie RZ dane bývalý zamestnanec, ktorý teda už nie je vašim zamestnancom, uvedie sa to rovnako ako by bol zamestnancom - je to len konečná kalkulácia dane.
szrk
21.05.07,20:28
Ale to nie je nas byvaly zamestnanec, ale poistenec nasej zdravotnej poistovne.
Orsz
22.05.07,15:18
Ale to nie je nas byvaly zamestnanec, ale poistenec nasej zdravotnej poistovne.

Ako to myslíš? Bol zamestnancom zdravotnej poisťovne - keď hovoríš je poistenec našej zdravotnej poisťovne?
Kinga
28.05.07,07:12
Myslí tým, ze nikdy neboli, nie su a ani nebudu??? ich zamestnancami. Zdravotna poistovna vracia preplatky z rocneho vyuctovania za ZP nielen svojim zamestnancom, ale aj poistencom, ktori si sami vypocitali a podali rocne ructovanie ZP. Tieto preplatky musia byt dodanene, a nevie kde ma v prehlade takto zaplatenu dan danovemu uradu uviest...? Neviem ci to vobec vedia "danovaci". Lebo ked si RZZP vykona SZCO a bol zaroven aj zamestnancom musi zdravotna poistovna posudit (dodanit) dva druhy preplatkov. A v prehlade sa uvedie len jedna dan cast dane z preplatku ZP, t.j. dan z preplatku ZP ako zamestnanca, t.j. dane z prijmu a este to zosumarizuje s preplatkami svojich zamestnancov.
Krasne prehladne zamotane - vznikne prehlad o neprehlade.......