ivab
19.03.07,08:08
Táto téma sa bude zdať mnohým zvláštna.
SZČO, platca DPH, vychádza mu strata za rok 2006 (dosť veľká), chce však vykázať zisk a ja neviem čo s tým. Riešili ste už takýto problém?
Zita5
19.03.07,07:12
Táto téma sa bude zdať mnohým zvláštna.
SZČO, platca DPH, vychádza mu strata za rok 2006 (dosť veľká), chce však vykázať zisk a ja neviem čo s tým. Riešili ste už takýto problém?


Ak vychádza strata , tak nemôžeš vykázať zisk .
Jedine , že on sám by sa rozhodol , niektoré výdavky uplatniť do VNZD .Môže sa tak legálne rozhodnúť podľa zváženia a posúdenia jednotlivých výdavkov .


To je radosť ak sa dopracuješ konečne k výsledku a potom špekuluje ...
ivab
19.03.07,07:17
No to áno to je teda "radosť", a nie je to napadnuteľné, ak dá niektoré výdavky ako neovplyvňujúce ZD?
Zita5
19.03.07,07:22
No to áno to je teda "radosť", a nie je to napadnuteľné, ak dá niektoré výdavky ako neovplyvňujúce ZD?


On to potrebuje kvôli úveru určite .....nie ?
Nie , ak si uplatní niektorý výdavok do VNZD to nie je napadnuteľné , preto som napísala , aby si zvážil a posúdil jednotlivé výdavky . Určite by som do VNZD nedávala napr. tovar ,mzdy .....skôr by som sa zamerala na prevádzkovú réžiu a výdavky OVZ iné ....

Ale neviem či to pomôže .....
Zita5
19.03.07,07:26
Počkaj ešte na poraďákov možno poradí niečo lepšie .


Ale čo sa týka mňa , ak by sa mne stal taký prípad , hold má smolu .....má stratu a koniec .
renča1
19.03.07,07:29
Teraz je už neskoro zvyšovať základ dane. Ako platca dph si mal počas celého zdaňovacieho obdobia rozhodovať čo zaradí medzi výdav.ovplyv., neovplyv.základ dane, pretože od toho sa odvíja aj nárokovateľnosť odpočtu dph z výdavkov...
Zita5
19.03.07,07:33
Teraz je už neskoro zvyšovať základ dane. Ako platca dph si mal počas celého zdaňovacieho obdobia rozhodovať čo zaradí medzi výdav.ovplyv., neovplyv.základ dane, pretože od toho sa odvíja aj nárokovateľnosť odpočtu dph z výdavkov...


Renča súhlasím , prehliadla som že je plátcom DPH ....
ivab
19.03.07,07:36
Keby ste vedeli, čo je s tým problémov, ja som to účto prebrala v júli 2006 a spracovaného 1/2 roka som dostala na konci februára 2007 v hroznom stave, dala som to dokopy a vyšlo toto a teraz s tým mám niečo robiť, ale vôbec netuším čo!
Zita5
19.03.07,07:38
Keby ste vedeli, čo je s tým problémov, ja som to účto prebrala v júli 2006 a spracovaného 1/2 roka som dostala na konci februára 2007 v hroznom stave, dala som to dokopy a vyšlo toto a teraz s tým mám niečo robiť, ale vôbec netuším čo!


Ani sa netráp , nemáš s tým už čo narobiť .............jednoducho mu povedz , že sa to už nedá , že mu nemôžeš skreslovať výsledky ....
pongo
19.03.07,08:43
Ešte môže prerušiť odpisovanie dlhodobého IM, niekedy sú odpisy dosť veľká položka a je zbytočné, aby zvyšovali stratu.