omorfoula
19.03.07,09:08
Mozem poprosit o radu? moja zivnost je hlavne o sluzbach.. preklady, sprievodcovanie, sprostredkovanie kontaktov v zahranici...cize obchodujem s "mojou hlavu" ako to ja volam :-)

Kam mam zaradit dosle FA pri cleneni VOZD v penaznom denniku ak mam fakturu od ineho prekladatela? je to prevadzkova rezia?

a celkovo mam troska zmatok co kam davam pri VOZD napriklad co ide do kolonky
- material?
- tovar mi je jasny, ak kupim nieco co dalej predam
- mzdy a fondy - jasne ( ale idu sem aj diety? hm, diety predsa niesu mzdy... cize je to prevadzkova rezia )
- SF - je mi jasny
- rezia - sem asi patria kancelarske potreby, internet, telefon, posta, technicke vybavenie...

dakujem vopred za pomoc.... uz dva dni szu surfujem a hladam odpovede.
Susan
19.03.07,08:12
Mozem poprosit o radu? moja zivnost je hlavne o sluzbach.. preklady, sprievodcovanie, sprostredkovanie kontaktov v zahranici...cize obchodujem s "mojou hlavu" ako to ja volam :-)

Kam mam zaradit dosle FA pri cleneni VOZD v penaznom denniku ak mam fakturu od ineho prekladatela? je to prevadzkova rezia?

a celkovo mam troska zmatok co kam davam pri VOZD napriklad co ide do kolonky
- material?
- tovar mi je jasny, ak kupim nieco co dalej predam
- mzdy a fondy - jasne ( ale idu sem aj diety? hm, diety predsa niesu mzdy... cize je to prevadzkova rezia )
- SF - je mi jasny
- rezia - sem asi patria kancelarske potreby, internet, telefon, posta, technicke vybavenie...

dakujem vopred za pomoc.... uz dva dni szu surfujem a hladam odpovede.

Prevadzkovu reziu si rozclenis tak ako vyssie uvadzas na kancel.potreby, internet, telefon, posta, .... a pridas dalsie clenenie: sluzby, kam uvedene faktury mozes uctovat.
omorfoula
19.03.07,08:32
dakujem.. ja si ucto robim v excelli.... cize je nutne rozdelit stlpcek prevadzkova rezia na jednotlive podstlpceky?

a co s tymi dietami? kam s nimi?
Zita5
19.03.07,08:33
[quote=omorfoula;425084]dakujem.. ja si ucto robim v excelli.... cize je nutne rozdelit stlpcek prevadzkova rezia na jednotlive podstlpceky?

a co s tymi dietami? kam s nimi?[/quot


Diéty -prevádzková réžia
blcha
19.03.07,08:36
Materiál je niečo, čo kúpiš, spracuješ to na niečo iné a potom to predáš. Keďže ty nepredávaš veci, nemáš pre stĺpec "materiál" naplnenie. Kedysi sa do tohoto stĺpca účtoval drobný majetok, napríklad kalkulačka, ktorý nespĺňal limit na odpisovanie, ale ako je to dnes - to nám , dúfam, poradia vzdelanejší poraďáci.
Stĺpec "tovar" si si sama správne vylúčila. Tovar je niečo, čo kúpiš, nič s tým nerobíš a predáš to ďalej. Nanajvýš to môžeš pokrájať, rozvážiť na menšie časti, prebaliť...
Stľpec "mzdy" patrí tvojim zamestnancom. Ak nemáš zmestnancov - myslím takých na pracovnú zmluvu alebo dohodu, nepoužívaš ani tento stĺpec.
Stĺpec "fondy" naplníš svojimi odvodmi do zdravotnej a sociálnej poistovne a odvodmi ZA zamestnancov.
Réžia bude potom všetko ostatné, a keďže tam toho býva najviac, pre vlastnú potrebu je vhodné si ju členiť podrobnejšie. Patrí tam všetko od nákupu benzínu do auta až po služby všetkého druhu, bankové poplatky, odpisy majetku....
Sociálny fond použiješ iba ak máš zamestnancov.
omorfoula
19.03.07,08:39
dakujem velmi pekne za pomoc :-)) a prajem pekny den.