fais
19.03.07,08:49
Prosila by som Vas o radu. Zamestnanec bol v obdobi 01-07 nezamestnany a mal nezaopatrene dieta. V auguste sa zamestnal a pracoval az do decembra. V zamestnani dosiahol prijem viac ako 6 nas.min. mzdy. Dieta nastupilo v septembri do zamestnania. Patri mu danovy bonus za obdobie 01-08 ? Dakujem
Lanaj
19.03.07,08:05
Áno, patrí.
inuš
19.03.07,08:07
Ano, má nárok na daň.bonus za 1-8, ale požadovala by som potvrdenie o návšteve školy. Pre istotu aj potvrdenie z úradu práce, soc.vecí a rodiny, že za mesiace 1-8 poberal na dieťa prídavky na deti. /hoci nie je povinné/
evina
19.03.07,08:11
Ano, má nárok na daň.bonus za 1-8, ale požadovala by som potvrdenie o návšteve školy. Pre istotu aj potvrdenie z úradu práce, soc.vecí a rodiny, že za mesiace 1-8 poberal na dieťa prídavky na deti. /hoci nie je povinné/

Prečo pre istotu? Potom nás majú z byrokratov....

§37
2/ Nárok na priznanie daňového bonusu preukazuje zamestnanec zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane, a) predložením dokladu o oprávnenosti nároku na priznanie daňového bonusu na vyživované dieťa a potvrdením školy, že dieťa žijúce so zamestnancom v domácnosti sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom, alebo potvrdením príslušného územného úradu o poberaní prídavku na vyživované dieťa,
inuš
19.03.07,10:06
To závisí od situácie. Mala som zamestnanca, ktorému syn končil strednú školu. Vedela som, že sa zaevidoval na úrade práce a aj niekde robil, ale Zamestnanec tvrdil, že nie , nerobí, nie je evidovaný atď. a chcel vyplatiť daň. bonus. Ked mi však doniesol potvrdenie z úradu práce vysvitlo, že má nárok na bonus len do júna.
Obvykle toto potvrdenie nepýtam, ale u nich som poznala situáciu, tak preto.
evina
19.03.07,10:10
To závisí od situácie. Mala som zamestnanca, ktorému syn končil strednú školu. Vedela som, že sa zaevidoval na úrade práce a aj niekde robil, ale Zamestnanec tvrdil, že nie , nerobí, nie je evidovaný atď. a chcel vyplatiť daň. bonus. Ked mi však doniesol potvrdenie z úradu práce vysvitlo, že má nárok na bonus len do júna.
Obvykle toto potvrdenie nepýtam, ale u nich som poznala situáciu, tak preto.

Je to jeho problém a jeho zodpovednosť. V prípade kontroly bude on sankcionovaný. Uplatnenie DB Ti podpísal vo Vyhlásení...
drobeceva
19.03.07,10:11
Zamestnanec je povinný nahlásiť každú zmenu, ktorá sa vyznačí vo vyhlásení k dani. Takisto je povinný nahlásiť aj skutočnosti, týkajúce sa priznania DB. V opačnom prípade je v prvom rade on zodpovedný za prípadný preplatok.