dadiska
19.03.07,10:18
SZČO dostal dotáciu na nákup DHIM. Do danového priznania dáva len výšku minutej časti. Len neviem či do riadku, kde sú príjmy podla §6 ods 1.písm.b/ alebo do riadku 41 - položky znižujúce základ dane /podľa §17
Katarina
19.03.07,17:20
Príjem podľa § 6, ale pozor ak SZČO neúčtovala , ale uplatňuje si paušálne výdavky musí zdaniť v roku 2006 celú dotáciu.
dadiska
20.03.07,08:32
dakujem katarína aspon niekto sa ozval.
dadiska
20.03.07,08:34
ak mám danovú stratu a neplatim preddavky na dan môžem si uplatniť danový bonus. vyzerám hlúpo ale začínam.
Anja111
20.03.07,08:37
ak mám danovú stratu a neplatim preddavky na dan môžem si uplatniť danový bonus. vyzerám hlúpo ale začínam.
Nie, nemôžeš, lebo si dosiahla stratu. (Preddavky na to vplyv nemajú).
Marína
20.03.07,08:39
dakujem katarína aspon niekto sa ozval.
dadiska, vitaj na Porade. Možno preto sa nik neozval, lebo na svoju otázku nájdeš odpoveď v mnohých témach. Na to slúži okienko Hľadaj... Napíšeš v ňom slovo dotácia (http://www.porada.sk/search.php?do=process&query=dot%E1cia) a príslušné témy Ti vyhľadá. Skús kliknúť na podškrtnutý text v predchádzajúcej vete.
yoxer
11.01.09,19:10
zdravim, a do ktoreho riadku sa uvadza dotacia z UP v pripade ze si uplatnujem paušálne výdavky? To ze v tomto pripade musim zdanit celu ciastku som si tu uz nasiel len toto mi nie je jasne...
Dakujem za odpoved.
Zoltán Kovács
11.01.09,19:23
zdravim, a do ktoreho riadku sa uvadza dotacia z UP v pripade ze si uplatnujem paušálne výdavky? To ze v tomto pripade musim zdanit celu ciastku som si tu uz nasiel len toto mi nie je jasne...
Dakujem za odpoved.

Medzi príjmy z podnikania, podľa §6. Spočítaš príjmy z podnikania a k tomu prirátaš dotáciu.