teddybb
19.03.07,11:24
poradí mi niekto ako zaúčtovať v PD 1. vrátenie preplatku z nájomného /po vyúčtovaní spotreby tepla, vody....a pod./ 2. vrátenie platieb ZP ktoré boli posielané na nesprávnu poisťovňu /mylná platba/ .... aj s nejakým odôvodnením prečo tak , alebo tak ? ďakujem...robím si JÚ bez DPH
Vladimír Marcin
19.03.07,10:58
mínusom na ten istý kód na ktorý to bolo zaúčtované
napr. mzdy: kod 200
suma 7000,-Sk

preplatok: kod:200
suma:- 7000,-Sk

Týmto spôsobom sa nám náklady na mzdy vystornujú
teddybb
19.03.07,11:32
Vladimír Marcin priznám sa že " kód " a " mzdy " ma poriadne zmiatli.....co si tým myslel ?
renča1
19.03.07,12:15
poradí mi niekto ako zaúčtovať v PD 1. vrátenie preplatku z nájomného /po vyúčtovaní spotreby tepla, vody....a pod./ 2. vrátenie platieb ZP ktoré boli posielané na nesprávnu poisťovňu /mylná platba/ .... aj s nejakým odôvodnením prečo tak , alebo tak ? ďakujem...robím si JÚ bez DPH

1) Vrátený preplatok sa účtuje mínusovým znamienkom . Ak sa napr. platby za vodu, teplo, nájom účtovali do PR, tak vrátenie preplatku bude mínus prevádz.réžia.
2) Rovnako sa bude postupovať ako v bode 1
svedia
16.03.09,12:46
Ahojte.. trošku obrátený prípad.
Prosím poradte, mám vystavenú faktúru za nájom/ nie sme platca DPH/ stým, že nájomníkom vznikol preplatok za vodu / ten som zapísala do preddavku/ a tak mi vyšla faktúra s mínusom.
Ako ju správne zaúčtovať v PD // v ALFe pracujem...///
keď je pohľadávka mínusová...
Buď cez príjem dám mínus? alebo výdaj? prosím poradte..
Ďakujem
svedia
16.03.09,13:43
Ahojte.. trošku obrátený prípad.
Prosím poradte, mám vystavenú faktúru za nájom/ nie sme platca DPH/ stým, že nájomníkom vznikol preplatok za vodu / ten som zapísala do preddavku/ a tak mi vyšla faktúra s mínusom.
Ako ju správne zaúčtovať v PD // v ALFe pracujem...///
keď je pohľadávka mínusová...
Buď cez príjem dám mínus? alebo výdaj? prosím poradte..
Ďakujem



Alebo to riešiť dobropisom??