Iveta Malíková
19.03.07,10:35
ahojte,
potrebujem poradiť. čo si myslíte o "prístavbe" balkóna?
ide o to že balkón vôbec nemáme a chceli by sme.
nemáte náhodou skusenosti s dodatočným dorábaním balkóna? páči sa mi drevený balkón - ale u nás bude možné ho asi dať len na drevené piliere... ale tiež to nevyzerá zle...
v stredu nám majú zameriavať okná - tak sa nevieme rozhodnúť či to robiť alebo nie ...

dakujem
ivet
Riba
20.03.07,05:45
Je to balkon ba dome alebo byte?
Bez ohladu na to kde to bude treba stavebné povolenie a posudok statika. V dome by si si to mohol urobyt na vlasne triko (nenahovaram iba uvadzam "beznu" prax v SR). Pri byte bude treba vyjedrenie spoluvlastníkov a ak je to zo strany ulice (verejného priestoru) a posudenie z hladiska architektonickeho (nie vsetko ucelne je aj pekne).
Iveta Malíková
22.03.07,05:23
ďakujem.
je to balkon v dome, ale po dohode sme asi balkon zrušili a nahradíme ho pergolou na prízemí... budeme mať pekné drevené okná - a ďalšia vec je, že nemáme na dome strechu - čiže je rovná strecha a ked sme si nasimulovali balkón - drevený - vyzeralo to prinajmenšom zvláštne... ale dakujem za radu ...
Adkah
03.05.07,06:22
Ahojte,odbornici. Potrebujem vediet aky je to francuzky balkon? Ak ma niekto fotku a prilozi ju velmi ma potesi. Dakujem.
rada
03.05.07,06:39
Ahojte,odbornici. Potrebujem vediet aky je to francuzky balkon? Ak ma niekto fotku a prilozi ju velmi ma potesi. Dakujem.

Fotkou Ťa nepoteším. Možno niekde na internete sa nájde. :confused: Avšak v podstate sú to balkónové dvere bez balkóna s napr. kovovým zábradlím.;)
Adkah
03.05.07,06:46
To vazne? Ja som si to predstavovala ako normalny balkon zo zabradlim, len o nieco mensi. Tak toto ma dost sklamalo. Ale dakujem, za odpoved.
danielik
03.05.07,07:06
Pripájam v prílohe foto, aby bola nejaká tá predstava.
Adkah
03.05.07,15:04
Je :) Dakujem pekne za obrazok. Uz priblizne viem, nieco som nasla aj na internete. Tak to tu prikladam :D
hiva
27.12.07,13:02
Napriek tomu, ze Iveta uz radu nepotrebuje, mne by sa podobna rada zisla....v projekte na rodinny dom mame balkon na 2 stlpoch...mate niekto skusenosti, ako je najlepsie tieto stlpy pre balkon spravit? co je lepsie...ocelova konstrucia, resp. zelezne stply alebo radsej betonove?
k.i.n.o.
27.12.07,13:36
Napriek tomu, ze Iveta uz radu nepotrebuje, mne by sa podobna rada zisla....v projekte na rodinny dom mame balkon na 2 stlpoch...mate niekto skusenosti, ako je najlepsie tieto stlpy pre balkon spravit? co je lepsie...ocelova konstrucia, resp. zelezne stply alebo radsej betonove?

Môj názor: na rodinnom dome balkón NIE, a už vôbec nie na stĺpoch...
Asi som neporadil.:confused: