habasova
19.03.07,12:06
Ahoj, chcela som sa opýtať, či sa postupuje ináč v účtovaní zdravotne postihnutých v jednoduchom účtovníctve, resp. či zdravotný stav má vplyv na účtovanie. Ešte som sa chcela opýtať, ak daný zdravotne postihnutý dostal dotáciu od ÚPSVaR na zriadenie chráneného pracoviska, či sa o nej účtuje, ako keby nemal zdravotné postihnutie, alebo či je v tom nejaký rozdiel.

Ďakujem za pomoc.:)

PS: dávam otáznik, lebo daňové sa blíži...
ola
19.03.07,17:03
V účtovaní zdravotne postihnutých a zdravých občanov nie je žiaden rozdiel. Platia pre nich rovnaké postupy účtovania, zákony, vyhlášky, nariadenia...atď., atď.

Ešte som sa chcela opýtať, ak daný zdravotne postihnutý dostal dotáciu od ÚPSVaR na zriadenie chráneného pracoviska, či sa o nej účtuje, ako keby nemal zdravotné postihnutie, alebo či je v tom nejaký rozdiel.

Tiež v tom nie je žiaden rozdiel.
habasova
20.03.07,07:06
Ďakujem, si poklad. Nikdy pred tým som sa nestretla s takým niečím, tak ma to trošku zaskočilo. Ďakujem za informáciu. Ale ešte predsa, platí to aj vtedy ak má zriadenú chránenú dielňu?:D Ďakujem. Soňa
ola
21.03.07,08:34
prevádzka chránenej dielne má svoje špecifiká, ale z hľadiska účtovného v tom nie je žiaden rozdiel :)
habasova
21.03.07,12:13
Ďakujem za odpoveď, veľmi si mi pomohla. Pridávam bodíky.