BOOKEE
19.03.07,12:49
Dobrý deň všetkým,
prečítala som hodne príspevkov na tému kurzy a DPH, ale vždy sa to nejako v nich odkloní od toho čo potrebujem ja. Sme slovenský odberateľ a vystavujeme faktúry v EUR na základe zmluvy slovenskému odberateľovi. Ja som doteraz účtovala tieto faktúry s kurzom deň vystavenia faktúry. Robila som to správne? Hrozne sa to tu pletie s dátumom dodania, a teraz som si nie istá, či robím dobre.
betka
19.03.07,12:16
Prepočet na účely zistenia ZD na slov. menu sa uskutoční kurzom NBS platným dˇnom vzniku daňovej povinnosti.
alušik
19.03.07,12:33
§26 Zákona o DPH
1) Ak sa požaduje platba pri dodaní tovaru, dodaní služby alebo nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu v cudzej mene, prepočíta sa na účely určenia základu dane na slovenskú menu kurzom vyhláseným v kurzovom lístku Národnej banky Slovenska platným v deň vzniku daňovej povinnosti. Osoba povinná platiť daň môže používať na prepočet cudzej meny na slovenskú menu kurz platný podľa colných predpisov v deň vzniku daňovej povinnosti; rozhodnutie používať kurz platný podľa colných predpisov sa musí písomne oznámiť daňovému úradu pred jeho prvým použitím a je záväzné počas celého kalendárneho roka. Pri oprave základu dane podľa § 25 sa použije kurz, ktorý sa použil pri vzniku daňovej povinnosti.