nika1
19.03.07,12:00
Ahojte poraďáci.
poprezerala som už všetko možné, ale odpoveď na svoju otázku som nikde nenašla. Naša a.s. chce uzatvoriť zmluvu o vzájomnej spolupráci s a.s. v ČR. Predmetom tejto spolupráce má byť poskytnutie informácií a obrázkov z našej strany ako poskytovateľa. Objednávateľ teda spoločnosť z ČR nám zasa poskytne výsledky spracovania týchto obrázkov a informácií a vo svojej práci uvedie zdroj poskytnutých obrázkov. Všetko bezodplatne. Je možné uzatvoriť takúto zmluvu a ak áno podľa akého §??
ďakujem za radu.
dusan 13
19.03.07,11:18
Myslím , že je možné uzatvoriť takú zmluvu, v zmysle § 269 ods. 2. Obchodného zákonníka.
STRELEC
19.03.07,11:22
Je možné uzavrieť akúkoľvek zmluvu, na ktorej sa zmluvné strany dohodnú a neodporuje zákonu. Je to tzv. nepomenovaná zmluva (jej vzor sa priamo v Obch.Zák. nenachádza). U nás na Východe tiež hovoríme innominátna zmluva.
nika1
19.03.07,12:31
Ďakujem za skorú odpoveď. Len neviem, či tou bezodplatnosťou neporuším nejaký § zo zákona o DPH. Nevie niekto poradiť???
Beatrix
04.07.07,06:58
Teraz som robila jednu inominátnu zmluvu
Prikladám vzor. Podľa mňa by takto mohla vyzerať



INOMINÁTNA ZMLUVA
podľa § 269, ods 2 ObchZ.


upravujúca práva a povinnosti zmluvných strán


..................... IČO: ......................
so sídlom v: .................................................. ...
ďalej len „majiteľ“



a


...................... IČO : .....................
so sídlom v: .................................................. ......
ďalej len „živnostník“


uzatvárajú túto zmluvu:

1................................................. ............................................


2................................................. ..........................................


3................................................. .............................................


4................................................. .............................................


5................................................. ...........................................


6................................................. ..............................................


7................................................. ............................................




V .......................................... dňa .....................................



...................
živnostník

.....................
majiteľ
adv
05.07.07,05:28
to nie je vzor zmluvy ale sablona s ocislovanymi volnymi riadkami...
Juskica
26.08.09,08:48
Ahojte, nevedeli by ste mi prosim pomoct vytvorit navrh zmluvy o spolupraci medzi Organizatorom a usporiadatelom spotrebitelskej sutaze?