Walcon
19.03.07,13:03
Poprosil by som o radu. Tyka sa to vlastne dvoch veci. Priklad. Student vlastni osobny automobil. Chcel by ho prenajat. Okrem toho nema ziaden iny zdanitelny prijem. Moze niekto potvrdit, ze aby sa vyhol povinnosti platit odvody na zdravotne poistenie, tak jeho prijem z prenajmu automobili nesmie za rok 2007 presiahnut sumu tusim 45.608 Sk? Predpokladom bolo, ze prenajom by mohol byt az do vysky nezdanitelneho minima. Podal by danove priznanie TYPU B a s vyuzitim nezdanitelnej ciastky by jeho dan bola nulova, ale vznikla by mu povinnost platit zdravotne poistenie. Mam spravne informacie? Dakujem vopred za radu. Rado.
Zoltán Kovács
19.03.07,12:31
Poprosil by som o radu. Tyka sa to vlastne dvoch veci. Priklad. Student vlastni osobny automobil. Chcel by ho prenajat. Okrem toho nema ziaden iny zdanitelny prijem. Moze niekto potvrdit, ze aby sa vyhol povinnosti platit odvody na zdravotne poistenie, tak jeho prijem z prenajmu automobili nesmie za rok 2007 presiahnut sumu tusim 45.608 Sk? Predpokladom bolo, ze prenajom by mohol byt az do vysky nezdanitelneho minima. Podal by danove priznanie TYPU B a s vyuzitim nezdanitelnej ciastky by jeho dan bola nulova, ale vznikla by mu povinnost platit zdravotne poistenie. Mam spravne informacie? Dakujem vopred za radu. Rado.

Príjem z prenájmu hnuteľných vecí nie je súčasťou vymeriávacieho základu pre určenie výšky poistenia. Je to príjem podľa § 8 ods. 1 písm. a)
renča1
19.03.07,12:36
Pokiaľ by ho prenajal len do výšky 45 600,- ročne, tak by sa vyhol platenia dane z príjmu.
Zoltán Kovács
19.03.07,12:37
Pokiaľ by ho prenajal len do výšky 45 600,- ročne, tak by sa vyhol platenia dane z príjmu, odvodom do SP a do ZP

Renča veď príjem z prenájmu nezarátava sa do VZ do SP a ZP.
renča1
19.03.07,12:39
Renča veď príjem z prenájmu nezarátava sa do VZ do SP a ZP.

áno máš pravdu, už som sa opravila.;) :)
Walcon
19.03.07,12:54
takze ak tomu dobre rozumiem. Prenajom auta studenta moze byt az do vysky nezdanitelneho minima (napr. 92.000 - neviem, kolko presne to je za tento rok). Studak poda danove priznanie, kde si rovnaku sumu uplatni ako nezdanitelny zaklad. Tym padom bude jeho danova povinnost O,-Sk a zaroven nema povinnost platit nic do zdravotnej poistovne. Rozumiem tomu spravne? dakujem.