jani73
19.03.07,14:20
Dobrý deň, viem , že sa na túto tému už popísalo vela, ale som z toho aj tak mimo, tak prosím ešte o radu.
SZČO kúpil v 10/2006 dodávku, zaradil ju do majetku firmy z obstarávacou cenou 350.000,- Sk. Uplatňuje si odpis za r. 2006 87500,- Sk, akým spôsobom uplatniť tento odpis ( len cez ID )?

A ešte jedna otázočka.
Cez program alfa má urobené knihy jázd ( mal v roku viac áut). Bločky cez pokladňu - VNZD, na konci knihy jázd je stanovené počet ubehnutých km, piemerná spotreba a PHM. Ako teraz urobiť prepočet, aby si uplatnil náklady spojené s PHL.?

Robím DP prvý krát a už som z tých prepočtov hotová. Možno robím všetko dobre, ale chcem si to overiť cez skúsených.
Prosím poraďte.
betka
19.03.07,13:30
Dobrý deň, viem , že sa na túto tému už popísalo vela, ale som z toho aj tak mimo, tak prosím ešte o radu.
SZČO kúpil v 10/2006 dodávku, zaradil ju do majetku firmy z obstarávacou cenou 350.000,- Sk. Uplatňuje si odpis za r. 2006 87500,- Sk, akým spôsobom uplatniť tento odpis ( len cez ID )?
ID zaúctujete odpis k 31.12. do prevádzkovej réžia ako VOZD. (v priebehu roka ste účtovali nákup dodávky ako VNZD)


..............