lepa
19.03.07,14:35
Ahojte,

prosim surne o pomoc, V 12/2006 som zle zauctovala DPH na vystupe mam vystavit dobropis napr. s dnesnym datumom a uvedie sa to v danovom priznani k DPH za marec

alebo

spravim dodatocne priznanie k DPH za 12/2006

stary rok este nemem uzavrety

Dakujem
Milan Benka
19.03.07,14:33
Ahojte,

prosim surne o pomoc, V 12/2006 som zle zauctovala DPH na vystupe mam vystavit dobropis napr. s dnesnym datumom a uvedie sa to v danovom priznani k DPH za marec

alebo

spravim dodatocne priznanie k DPH za 12/2006

stary rok este nemem uzavrety

Dakujem


§25/3 ZDPH - dáš do aktuálneho obdobia DPH (dňom vystavenia)
Metodik
19.03.07,16:04
Ak si zle zaúčtovala DPH na výstupe, nemôžeš vystaviť dobropis. Toto nespĺňa nálpežitosti § 23 , pretože základ dane sa podĺa prvého odstavca opraví iba pri úplnom alebo čiastočnom zrušení dodávky alebo pri zvýšení alebo znížení ceny. Zvýšenie alebo zníženie ceny sa rozumie iba po vzájomnej dohode partnerov. V tvojom prípade ide o opravu tvojej vlastnej chyby, ktorú nemôžeš riešiť klasickým dobropisom a uplatniť §25 ods.3. V tomto prípade by som vystavila dobropis ale zaradila by som ho do 12/2006.
Metodik
19.03.07,16:05
Opravujem z §23 na §25 v druhej vete.
lenkapackova
19.03.07,17:28
Ak si zle zaúčtovala DPH na výstupe, nemôžeš vystaviť dobropis. Toto nespĺňa nálpežitosti § 23 , pretože základ dane sa podĺa prvého odstavca opraví iba pri úplnom alebo čiastočnom zrušení dodávky alebo pri zvýšení alebo znížení ceny. Zvýšenie alebo zníženie ceny sa rozumie iba po vzájomnej dohode partnerov. V tvojom prípade ide o opravu tvojej vlastnej chyby, ktorú nemôžeš riešiť klasickým dobropisom a uplatniť §25 ods.3. V tomto prípade by som vystavila dobropis ale zaradila by som ho do 12/2006.



Metodik teda musim podat dodatocne danove priznanie k DPH za 12/2006 ?
Paula
19.03.07,17:31
Chcelo by to jasnejšie napísať...teda, či si iba zle zadala/účtovala sumu na 343-ke (píšeš o zlom účtovaní), alebo si zle vystavila celú odberateľskú faktúru a tým zvýšila sumu na výstupe.
Metodik
20.03.07,11:06
Áno, ja by som podala dodatočné daňové priznanie za 12/2006.
lepa
21.03.07,11:11
ISLO O VYUCTOVACIU FA
ZÁKLAD PRE dph JE OK, LEN SOM ZAUCTOVALA NESPRAVNU SUMU DPH .
betka
21.03.07,11:53
ISLO O VYUCTOVACIU FA
ZÁKLAD PRE dph JE OK, LEN SOM ZAUCTOVALA NESPRAVNU SUMU DPH .

Nesprávna suma v evidencii DPH, nesprávna suma v DP DPH, dodatočné DP
lbdent
19.04.07,10:32
Ahojček, mám podobný problém. Majiteľ /kvartálny platca/ vo februári vystavil fa s viacerými položkami, pričom pri jednej neuviedol DPH. Odberateľ /mesačný platca/ si to takto zaúčtoval a odviedol DPH. Ja som to zistila keď som nahadzovala fa, zaúčtovala som správnu fa - u nás by nebol problém. Ako sa má s týmto vysporiadať odberateľ?
Alebo mám nechať u nás zaúčtovanú zlú faktúru a do ďalšieho obdobia vystaviť na ňu dopropis a ešte raz správnu faktúru?Ďakujem za radu
Tweety
19.04.07,10:39
Ahojček, mám podobný problém. Majiteľ /kvartálny platca/ vo februári vystavil fa s viacerými položkami, pričom pri jednej neuviedol DPH. Odberateľ /mesačný platca/ si to takto zaúčtoval a odviedol DPH. Ja som to zistila keď som nahadzovala fa, zaúčtovala som správnu fa - u nás by nebol problém. Ako sa má s týmto vysporiadať odberateľ?
Alebo mám nechať u nás zaúčtovanú zlú faktúru a do ďalšieho obdobia vystaviť na ňu dopropis a ešte raz správnu faktúru?Ďakujem za radu
V každom prípade je potrebné opraviť fa do februára, pretože daň patrí do februára.
lbdent
19.04.07,11:03
Takze odberatel by si mal zauctovat spravnu fa a podat dodatocne priznanie k DPH? Lebo ja si ju mozem opravit bez problemov, len ako s nimi, ked uz februar davno odovzdali?
Tweety
19.04.07,11:07
Takze odberatel by si mal zauctovat spravnu fa a podat dodatocne priznanie k DPH? Lebo ja si ju mozem opravit bez problemov, len ako s nimi, ked uz februar davno odovzdali?
Správnu fa si musíte zaúčtovať obidvaja. Oni , kedže do podania DP za február fa nemali, uplatnia si jej odpočet v marci.
lbdent
19.04.07,11:19
Asi som to nezrozumitelne opisala - oni fa mali, ale s nespravnou DPH. Pri vystavovani fa majitel k jednej z poloziek omylom neuviedol DPH, takze odberatel si tiez zauctoval 7 poloziek s DPH a 1 ako volny zaklad. Viem ze nemusia kontrolovat spravnost vystavenia nasich faktur, ale vobec ich nenapadlo, ze je tam chyba. Tak si ju zauctovali chybne a takuto DPH si zaratali. Ide v podstate o nich, ako si to maju opravit?
Tweety
19.04.07,11:24
Asi som to nezrozumitelne opisala - oni fa mali, ale s nespravnou DPH. Pri vystavovani fa majitel k jednej z poloziek omylom neuviedol DPH, takze odberatel si tiez zauctoval 7 poloziek s DPH a 1 ako volny zaklad. Viem ze nemusia kontrolovat spravnost vystavenia nasich faktur, ale vobec ich nenapadlo, ze je tam chyba. Tak si ju zauctovali chybne a takuto DPH si zaratali. Ide v podstate o nich, ako si to maju opravit?
A u vás ste to riešili ako? vystavili ste storno pôvodnej a potom ste vystavili novú, alebo ako? Ak ste si len u seba naúčtovali správne, potom vám na pohľ. ostáva nezaplatená dph. Kedže ste nesprávne vystavili pôvodnú fa, musíte to napraviť, a zaslať fa v správnej výške aj odberateľovi.
lbdent
19.04.07,11:30
Ja som fakturu opravila pri nahadzovani, takze ja ju mam zauctovanu spravne /odberatel ju doteraz nezaplatil/ a v spravnej sume zaslala odberatelovi s tym istym cislom a datumami. A u nich nastal problem, ako si ten zvysok DPH odpocitat.
lbdent
19.04.07,11:33
Mozu si pri oprave sami fakturu dobropisovat a zauctovat dobru s tym ze opravena dosla v marci?
Tweety
19.04.07,11:35
Ja som fakturu opravila pri nahadzovani, takze ja ju mam zauctovanu spravne /odberatel ju doteraz nezaplatil/ a v spravnej sume zaslala odberatelovi s tym istym cislom a datumami. A u nich nastal problem, ako si ten zvysok DPH odpocitat.
To si neuviedla, že si im ju už poslala. Možnosť majú takú, že si tú pôvodnú vystornujú a zaúčtujú správnu v marci. ALe nie je to najsprávnejšie. Mali by dostať od vás aj storno tej pôvodnej fa.
lbdent
19.04.07,11:40
Myslim, ze som to v tom prvom prispevku uviedla, nevadi, takze urobim storno a vystavim dalsiu. Dakujem za konzultaciu a za Tvoj cas