PESA
19.03.07,15:21
Ahojte kolegovia,

Mám jeden problém :

V 10-2006 sme vystavili nášmu zákazníkovi faktúru v EUR pri zlom kurze.
Namiesto kurzu dodania sme tam mali kurz zo dňa fakturácie.

Pri obojstrannej kontrole zákazník avizuje, že daná faktúru si zaúčtoval správne a abstrahoval od nášho prepočtu DPH na faktúre EUR vs SKK (pri zlom – nižšom kurze )

Náš zákazník to má v poriadku i keď na doklade má ten prepočet nesprávny.

My máme tržby 604, 343 aj protistranu – 311 podhodnotené nakoľko systém pracoval s nesprávnym kurzom.

Prosím pomôžte ako opraviť daný doklad na našej strane nakoľko som mal mať vyššiu daňovú povinnosť (+vyššie tržby) za predpokladu, že by som použil správny kurz (zo dňa dodania) potrebujem to opraviť a o.i. podať DDP za daný mesiac.

Navyše táto faktúra vystavená v EUR už bola zaplatená v EUR.

Vopred ďakujem za pomoc.
ALBO
20.03.07,06:24
Ahojte kolegovia,

Mám jeden problém :

V 10-2006 sme vystavili nášmu zákazníkovi faktúru v EUR pri zlom kurze.
Namiesto kurzu dodania sme tam mali kurz zo dňa fakturácie.

Pri obojstrannej kontrole zákazník avizuje, že daná faktúru si zaúčtoval správne a abstrahoval od nášho prepočtu DPH na faktúre EUR vs SKK (pri zlom – nižšom kurze )

Náš zákazník to má v poriadku i keď na doklade má ten prepočet nesprávny.

My máme tržby 604, 343 aj protistranu – 311 podhodnotené nakoľko systém pracoval s nesprávnym kurzom.

Prosím pomôžte ako opraviť daný doklad na našej strane nakoľko som mal mať vyššiu daňovú povinnosť (+vyššie tržby) za predpokladu, že by som použil správny kurz (zo dňa dodania) potrebujem to opraviť a o.i. podať DDP za daný mesiac.

Navyše táto faktúra vystavená v EUR už bola zaplatená v EUR.

Vopred ďakujem za pomoc.

Vystavte mu ŤP na rozdiel a opravte cez DDP (vy opravíte výstup).

Oni si odpočítali viac ak tomu dobre rozumiem ako bolo na Fa (na základe vlastného prepočtu). Možno by bolo dobre , keby tú opravu, čo si urobili na pôvodnej Fa mali od vás aspoň podpísanú.
PESA
20.03.07,06:33
ALBO veľmi pekne ďakujem za názor. Pekný deň
PESA
22.03.07,12:32
Albo prosím ŤA ešte otázku :

Momentálny stav je nasledovný :

Na strane zákazníka - ten to individuálne opravil, bez toho aby dostal opravený doklad. Na svojej strane to má účtovne aj daňovo vysporiadané. Jedine čo potrebuje je potvrdenie z našej strany, že na faktúre bol nesprávny kurz a mi potvrdzujeme tento fakt (=>jeho nesprávnosť).

Na našej strane je problém - aby sme sa dostali do súladu účtovného aj daňového musím vystaviž ťarchopis na opravu ZD aj dane, účtovne si tržby aj daň dáme na požadovanú správnu úroveň (+ podám dodatočné DP), ale "protistrana" nebude akceptovať daný ťarchopis nakoľko on to má už vysporiadané a musel by nám daný ťarchopis zaplatiť.

Vystavením ťarchopisu si opravím problém na našej strane (+ podám DDP, daň doplatím), ale zároveň viem bezpečne, že mi ostane otvorená pohľadávka a že protistrana ju odmietne akceptovať.

Tu som skončil a neviem ako ďalej...

Albo (alebo niekto iný) viete mi poradiť ?

Veľmi pekne ďakujem za akukoľvek pomoc.