Marianna01
19.03.07,18:16
Dnes som sa dozvedela, že dotácia z EFS a UPSVaR, ako ju poznáme, už končí. Nevie sa, čím a ako sa nahradí, zatiaľ síce berú podnikateľské zámery, ale už s tým, že sa nevie, či niekto a akým spôsobom, v akej výške dotáciu dostane...
kukučka
19.03.07,17:24
Ešte že sme to stihli! ;)
Súdiac podľa množstva otázok tu na Porade, nebolo nás málo. :D
Marianna01
19.03.07,22:38
Ešte že sme to stihli! ;)
Súdiac podľa množstva otázok tu na Porade, nebolo nás málo. :D

Pri mojom šťastí budú dávať od pol roka dvakrát toľko... ja väčšinou tak dobre nakúpim...:D:D:D:cool:
dara
20.03.07,07:44
Marianka, a kde si sa to dozvedela, je to v nejakom predpise? som všetko prešla aj upsr aj efs, ale nenašla som nič
sybila3
20.03.07,08:25
Ahojte, zapojím sa aj ja. Mne pani povedala, že treba žiadosť podať do 31.3., s tým, že budem mať všetky ost.doklady k tomu, ŽL, účet,......tak som sa naháňala a keď som to konečne po 1,5 týždni mala išla som sa za ňou opýtať a povedala, že príspevky sú pozastavené, kázala mi na ŽL uviesť začiatok podnikania 1.5., že mám čakať do polovičky apríla, potom mi povie čo a ako, teraz to mám skomplikované, lebo žl už mám, ale budem musieť zmeniť dátum začiatku.........no proste nervy, tak som pekne začala, išlo mi to od ruky..........
DanielaSL
20.03.07,08:29
Ja som zase počula, že končiť ako taká nekončí, ale momentálne nie sú na ňu peniaze.....
ola
20.03.07,08:50
Údajne sa nabieha od 1.4.2007 na nový projekt, v ktorom budú kritériá prísnejšie - povedala teta na ÚPSVaR
Marianna01
20.03.07,15:17
Marianka, a kde si sa to dozvedela, je to v nejakom predpise? som všetko prešla aj upsr aj efs, ale nenašla som nič

Nie, v nijakom predpise, ale na UP sa rozprávali a mysleli si, že im nerozumiem... vyjadrovali sa v tom zmysle, že táto forma dotácií už končí, ale nevedia, čo ju nahradí, ani ako sa budú vyplácať nejaké dotácie, čo k tomu bude treba a kto na ňu bude mať nárok. Tiež tam bol nejaký pán, ktorý si to len teraz začal vybavovať, povedali mu, že si síce má podať projekt, ale nevedia, či vôbec niečo dostane...
To, že neboli peniažky je tiež pravda, keď niekto nestihol podať zámer do 5. januára, musel čakať až na posledný termín, ktorý je 28. marec...
joni102
20.03.07,15:40
Esteze som to stihla:D :D :D :D
ADRIANA33
20.03.07,22:48
Mne dnes klient hovoril, že schválili nový projekt z Eurofondov, tešil sa, že znova ide čerpať dotáciu. Buďme optimisti.
ola
21.03.07,08:25
Mne dnes klient hovoril, že schválili nový projekt z Eurofondov, tešil sa, že znova ide čerpať dotáciu. Buďme optimisti.

... znova? Myslím, že uprednostnia tých, ktorí ešte nečerpali. Na žiadosti sa musí uviesť, či a z akých fondov mu bola poskytnutá dotácia.
Marianna01
21.03.07,16:55
počula som čosi o podpore zamestnávania znevýhodnených uchádzačov, ale ohľadom samostatne zárobkovej činnosti ešte nič...
ADRIANA33
23.03.07,21:57
Musím zopakovať, že ZNOVA, lebo závisí to od podnikateľského zámeru, nie od uprednostňovania tých, čo ešte nečerpali. Poznám zopár prípadov, čo už doteraz 2-krát čerpali a úspešne podnikajú so ziskom. Tak prečo by to nemali opakovať, veď nedávajú príspevok len na začatie, ale aj na rozšírenie a modernizáciu.
nikolett007
03.04.07,09:03
:) Budme optimisti
sybila3
23.04.07,09:36
Ahojte, tak u nás sa konečne príspevky pohli, musela som si zmeniť živnost.list-dátum začiatku, obehať daň.úrad a podobne, ale teraz sa idem trápiť s podnik.zámerom, nemá niekto vzor na účtovníctvo, bola by som moc vďačná, díky.
astra7777
24.04.07,14:08
Včera som sa pýtala na Úrade práce v ZM, či sa končí s dotáciami a bolo mi povedané, že NIE. Takže pohoda.
Misi573
24.04.07,19:55
Dobry vecer kazdemu!
Este by som sa k teme rad opytal ci nahodou neviete ci su nejake druhy cinnosti na ktore sa nevstahuje dotacia, cize ju nedostanem.Dopocul som sa ze na otvorenie obchodu dotaciu nedavaju!!!Co je na tom pravdy?(dufam ze nic)
sybila3
25.04.07,08:14
Nemá niekto podnikateľský zámer na účtovníctvo, bola by som vďačná.....dík
sybila3
25.04.07,17:47
Vypisujem žiadosť na príspevok a neviem čo sa píše OKEČ-kod a OKEČ - názov, vie niekto? dík
ola
25.04.07,18:23
sybila3, ak je to pre účtovníctvo, tak OKEČ kód = K 7412 a názov = Účtovníctvo a kontrola, daňové poradenstvo
sybila3
25.04.07,18:28
áno je to účtovníctvo, odkiaľ si to zobrala, môžem to napísať na tú žiadosť? díky moc
ola
25.04.07,18:46
všetko je na webe....len smelo napíš, je to oukej :)
britta
26.04.07,12:18
Musím zopakovať, že ZNOVA, lebo závisí to od podnikateľského zámeru, nie od uprednostňovania tých, čo ešte nečerpali. Poznám zopár prípadov, čo už doteraz 2-krát čerpali a úspešne podnikajú so ziskom. Tak prečo by to nemali opakovať, veď nedávajú príspevok len na začatie, ale aj na rozšírenie a modernizáciu.


To myslis vazne, ze z UP davaju prispevok aj na modernizaciu ? Nieco som prespala? Taky by som potrebovala - kde najst info? Velmi dakujem za info.
Marianna01
26.04.07,20:41
To myslis vazne, ze z UP davaju prispevok aj na modernizaciu ? Nieco som prespala? Taky by som potrebovala - kde najst info? Velmi dakujem za info.

uz nedávajú, veď je to aj v názve témy. Bude niečo nvé, ale nevie sa, čo...
Dukato
27.04.07,13:46
Včera som sa pýtala na Úrade práce v ZM, či sa končí s dotáciami a bolo mi povedané, že NIE. Takže pohoda.

Ja som sa dnes pýtala na Úrade práce v Košiciach, konkrétne na príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť, a bolo mi tiež povedané, že s poskytovaním týchto príspevkov sa nekončí, len už nebudú vyplácané z Európskych sociálnych fondov ako doteraz, ale zo štátneho rozpočtu.
Podmienky na získanie ostávajú nezmenené. Ešte mi povedala, že teraz je akože tzv,"prechodné obdobie", ale že už v máji sa opäť budú vyplácať.Tak dúfam, že to platí.
gogina
29.04.07,18:04
Podľa mojich skúseností, nech sa Tvoj klient veľmi neteší, budeto iste prísnejšie, a kontrolovanejšie, ako doteraz, ja som mala kontrolu z UP dva krát do roka, , doklady som musela kopírovať 3x a dodať aj originál doklady, do dnes ich majú- nevrátili, neviem čo predložím kontorle s DÚ a k sa ohlási. Nikdy viac, dotácie so štátu, stačilio útradnícky šimel je nevyspitateľný
Zita5
29.04.07,18:09
Podľa mojich skúseností, nech sa Tvoj klient veľmi neteší, budeto iste prísnejšie, a kontrolovanejšie, ako doteraz, ja som mala kontrolu z UP dva krát do roka, , doklady som musela kopírovať 3x a dodať aj originál doklady, do dnes ich majú- nevrátili, neviem čo predložím kontorle s DÚ a k sa ohlási. Nikdy viac, dotácie so štátu, stačilio útradnícky šimel je nevyspitateľný


Ja ten k tým dokladom , ktoré ste odovzdali na ÚPSVAR.....treba napísať listom žiadosť o vrátenie dokladov , nakoľko Vám chýbajú v účtovnej evidencii a hrozí Vám vylúčenie výdavkov zo strany DÚ .Nie telefonovať a ústne prosiť , ale písomne , aby ste mali v ruke doklad o danom riešení z Vašej strany . Však i keď sú úrad , tak toto si dovoliť nemôžu .Netreba sa báť a dať so sebou manipulovať takouto formou .

Nedostatok , že chýbajú doklady pripisujem firme , lebo má ich uchovávať a starať sa o ne ......
sybila3
30.04.07,05:32
Ahojte, ja som si bola zaniesť všetky papiere v piatok, lebo mi povedali, že 30.4. je posledný deň na podanie žiadosti. Tak som mala všelijaké čestné prehlásenia, list vlastníctva....veľkú kopu, podnik.zámer, musím prepracovať podnik.zámer, že musím konkrétne rozpísať finančnú prognozu na 3 roky, ale jak mám vedieť aké budem mať náklady a výnosy, ked ešte nepodnikám, ale nejako som to napísala a idem dnes s tým, uvidím, ako pochodím.............
dogicka
30.04.07,08:43
Sybila, daj si do vyhľadávania "podnikateľský zámer", ja som ho tu už 2x vkladala, určite ho nájdeš, je tam všetko čo potrebuješ, podľa najnovších požiadaviek ÚP, a je to aj konkrétne na účtovníctvo. Pekný deň
Katka66
30.04.07,11:39
Ja som podpísala dohodu s UP vo ZV v polovici marca. Márne čakám na peniaze. Nevie niekto kedy budú???
Oliverka
01.05.07,16:26
No super, s hrozou citam vase prispevky. Prave som si sadla k PC, ze napisem podnikatelsky zamer pre manzela. V evidencii UP je od januara a poziadat o prispevok na SZC moze po 4 mesiacoch, cize teraz v maji... Bol aj na akomsi skoleni a o tom, ze sa projekty podavaju od konca aprila nikto nehovoril! Aj tak by sme nic nemohli skor robit, len cakat na maj a uplynutie 4 mesiacov v evidencii. Tak som zvedava, dufam, ze sa nebudem trapit s pisanim zbytocne!!!
sybila3
02.05.07,09:06
No už to mám všetko odovzdané, odobrené, už mám len čakať do polovičky mája, kedy mi zavolajú aby som prišla na poučenie pred podnikaním. Že to bude trvať ale hodinku a hotovo, potom už len čakať kedy nabehne príspevok a podnikať, týmto ďakujem všetkým, ktorý mi pomohli a poradili.
Šelinka
07.05.07,16:33
Pomôže mi niekto?
chcela by som požiadať upsvar o dotáciu, len neviem, či mám na ňu nárok. Zakladám jednoosobovú s.r.o.-čku, mám tam 20 najbežnejších činností v rozsahu voľnej živnosti. Ak mám nárok, tak čo všetko treba odovzdať?
Som v evidencii UP od januara. Ďakujem
Melnick
07.05.07,16:51
sybila3
09.05.07,18:02
Ahojte, ja už mám všetko odovzdané ako som písala už len čakám kedy ma zavolajú na to poučenie pred podnikaním a nabehnu peniažky na účet a od 4.6. začínam podnikať v účte. Neviete mi povedať, či peniaze budú do dátumu kedy začínam, alebo nie? A ešte by ma zaujímalo ako si mám a koľko účtovať za účtovníctvo, či je nejaká suma za jeden doklad alebo ako? Poradí mi niekto? dík
ZuzkaT
10.05.07,06:58
Šelinka
11.05.07,08:14
ahojte, prosím vás, pomôže mi niekto, súrne potrebujem nejaký vzor podnikateľského zámeru na vedenie účtovníctva. ďakujem
sybila3
17.05.07,06:34
Ahojte, tak som včera bola na poučení pred začiatkom podnikania, museli sme obhajovať podnikateľský zámer pred komisiou, naštastie nás bolo len 5 a potom sme písali test, ale pani mi predtým tvrdila, že žiadny test nebude, ale dúfam, že to bude dobre, takže v pondelok tam musím ísť ešte raz podpísať dohodu. Nevie mi niekto poradiť, ešte nám hovorili, že si máme napísať žiadosť na daň.úrad, či sme platci dph alebo nie kvôli tomu príspevku.
natkov
17.05.07,09:11
Ak budeš živnostník tvojou povinosťou je ísť sa zaregistrovať na DÚ. Platcom DPH môžeš byť, ale povinný je ak za 12 po sebe idúcich mesiacoch presiahneš prijem viac ako 1 500 000 SK.
Môj klient sa neporadil o DPH a dal sa na platcu DPH a do dnes nadáva lebo každé 3 mesiace musí viesť a predkladať evidenciu DPH. Ak chceš viac info. tak na súkromný E-mail.
sybila3
17.05.07,10:44
Ja už som sa bola zaregistrovať na DU, ale potrebujem od nich ešte potrevrdenie, že nie som platca dph. To žiada úrad práce pri vyplatení príspevku aby vedeli.
aktaK
17.05.07,10:52
zaujimave, pretoze mna o to urad prace určite neziadal, ked som si o príspevok ziadala pred necelými dvoma rokmi, žeby niečo nové?
Mirka20
24.05.07,10:20
Dotácie z ESF sú už opäť obnovené. Aspoň som sa stretla s tým že už tento týždeň vymeriavali záujemcom na základe podnikateľského plánu výšku deotácie....
a44
30.05.07,11:03
Vypisujem žiadosť na príspevok a neviem čo sa píše OKEČ-kod a OKEČ - názov, vie niekto? dík
pozri si podla cinnosti na www.zbierka.sk (http://www.zbierka.sk), vyhl. 552/2002 Št.úrad
nikulik
28.08.07,06:21
Ahojte, rada by som sa informovala ako je to momentalne s dotaciami z uradu prace? Uz sú na tento rok vyčerpane? Šéf mi stale káže zisťovať na internete, ale ani to neviem poriadne nájsť.
Kelis
13.09.07,10:16
Ahojte,

pripájam sa aj ja do diskusie na túto tému. Som rada, že som tiež stihla čerpanie dotácie pred dvoma rokmi. Mám dokonca za sebou úspešne aj kontrolu na UPSVaR. Držím palce ostatným.
Katy a R
13.09.07,11:42
Ahojte,

pripájam sa aj ja do diskusie na túto tému. Som rada, že som tiež stihla čerpanie dotácie pred dvoma rokmi. Mám dokonca za sebou úspešne aj kontrolu na UPSVaR. Držím palce ostatným.

Napíš teda, ako taká kontrola prebieha, čo všetko ich zaujíma.
Marianna01
15.09.07,13:28
Dotácie NEKONČIA!!!
keby som vedela opraviť názov, opravila by som ho...
Takže všetko je presne tak, ako pred tým, absolvujú sa tzv. individuálny akčný plán, nejaké to smiešne školenie a testy, či podnikateľ vie, že je podnikateľ :cool:. Predkladá sa presne rovnaký podnikateľský zámer, jedine chcú naviac, aby ste uviedli aj vlastné zdroje krytia. A tiež výkaz majetku a záväzkov, cash flow a predpokladané príjmy a výdavky na 3 roky dopredu. Ináč je to o tom istom.
Zita5
15.09.07,15:19
Dotácie NEKONČIA!!!
keby som vedela opraviť názov, opravila by som ho...
Takže všetko je presne tak, ako pred tým, absolvujú sa tzv. individuálny akčný plán, nejaké to smiešne školenie a testy, či podnikateľ vie, že je podnikateľ :cool:. Predkladá sa presne rovnaký podnikateľský zámer, jedine chcú naviac, aby ste uviedli aj vlastné zdroje krytia. A tiež výkaz majetku a záväzkov, cash flow a predpokladané príjmy a výdavky na 3 roky dopredu. Ináč je to o tom istom.


Marianka , požiadaj moderátora a on Ti upraví resp.zmení názov .....;)
Marianna01
15.09.07,17:36
Marianka , požiadaj moderátora a on Ti upraví resp.zmení názov .....;)

...aha :D

v SS-ke?
Zita5
15.09.07,17:37
...aha :D

v SS-ke?


Myslím že môžeš aj cez nahlás .......
Marianna01
15.09.07,18:13
Ďakujem, už som sa nahlásila :D
Kelis
27.09.07,10:43
Napíš teda, ako taká kontrola prebieha, čo všetko ich zaujíma.
Takžeeeeee. Začnem asi tým, že pošlú také malé predvolanie, že sa máte dostaviť na UPSVaR a že si máte so sebou zobrať k nahliadnutiu: účtovné denníky, daňové priznania a samozrejme všetky podklady na vyčerpanie dotácie, ktorú Vám poskytli. Ja som brala dotáciu v r.2005. Predvolali ma a ešte tomu neboli ani celé dva roky, myslím, že jeden mesiac som ešte mala na dočerpanie dotácie do dvoch rokov. Samozrejme, že som ju vyčerpala hneď ako mi ju poskytli. Popozerali, pohrabali sa v dokladoch,nemali čo vytknúť, dotáciu som použila v súlade s podnikateľským zámerom. A potom som sa mala ešte dostaviť k prevzatiu rozhodnutia o výsledku kontroly, ktorá dopadla DOBREEEE. Mám to hurááá za sebou. Ak Ťa ešte niečo konkrátnejšie zaujíma, tak odpíš.
Petra29
06.10.07,17:01
Mňa by zaujímalo, či je možné dostať túto dotáciu len ako SZČO alebo aj pri založení s.r.o. /samozrejme osobou registrovanou min.4mesiace v evidencii uchádzačov o zamestnanie/.
Ďakujem
kukučka
06.10.07,18:01
len SZČO
Vanesa34
08.10.07,10:39
Ja by som sa ešte chcela spýtať ako si dotáciu zaúčtovala. Po podpísaní dohody do knihy záv. ,alebo knihy pohľad. No a po prijatí peňazí na účet? V PD mi je účtovanie jasné.Ďakujem
Zita5
08.10.07,10:42
Ja by som sa ešte chcela spýtať ako si dotáciu zaúčtovala. Po podpísaní dohody do knihy záv. ,alebo knihy pohľad. No a po prijatí peňazí na účet? V PD mi je účtovanie jasné.Ďakujem

Postupy JU

§ 10b
Účtovanie dotácií
Na začiatok (http://www.porada.sk/t38186-postupy-uctovania-jednoduche-uctovnictvo-od-1-1-2006-a.html#hore)



(1) Poskytnutá dotácia, príspevok a podpora14d) (ďalej len „dotácia“) sa účtuje v knihe záväzkov, ak sa neúčtuje podľa odseku 2. V deň splnenia podmienok ustanovených pre poskytnutie dotácie sa účtuje zánik záväzku.



(2) Ak podmienkou poskytnutia priznanej dotácie je preukázanie obstarania majetku, v deň obstarania majetku sa účtuje v knihe pohľadávok nárok na poskytnutie dotácie. V deň prijatia dotácie sa účtuje zánik pohľadávky

Pozrite tento pokyn , mal by pomôcť .
Vanesa34
09.10.07,07:26
Ďakujem za odpoveď a trpezlivosť
Kuzelnicka
09.10.07,09:02
Takžeeeeee. Začnem asi tým, že pošlú také malé predvolanie, že sa máte dostaviť na UPSVaR a že si máte so sebou zobrať k nahliadnutiu: účtovné denníky, daňové priznania a samozrejme všetky podklady na vyčerpanie dotácie, ktorú Vám poskytli. Ja som brala dotáciu v r.2005. Predvolali ma a ešte tomu neboli ani celé dva roky, myslím, že jeden mesiac som ešte mala na dočerpanie dotácie do dvoch rokov. Samozrejme, že som ju vyčerpala hneď ako mi ju poskytli. Popozerali, pohrabali sa v dokladoch,nemali čo vytknúť, dotáciu som použila v súlade s podnikateľským zámerom. A potom som sa mala ešte dostaviť k prevzatiu rozhodnutia o výsledku kontroly, ktorá dopadla DOBREEEE. Mám to hurááá za sebou. Ak Ťa ešte niečo konkrátnejšie zaujíma, tak odpíš.

Zaujimalo by ma ci boli na obhliadke priamo aj na mieste podnikania?
anklar
10.10.07,06:34
Takžeeeeee. Začnem asi tým, že pošlú také malé predvolanie, že sa máte dostaviť na UPSVaR a že si máte so sebou zobrať k nahliadnutiu: účtovné denníky, daňové priznania a samozrejme všetky podklady na vyčerpanie dotácie, ktorú Vám poskytli. Ja som brala dotáciu v r.2005. Predvolali ma a ešte tomu neboli ani celé dva roky, myslím, že jeden mesiac som ešte mala na dočerpanie dotácie do dvoch rokov. Samozrejme, že som ju vyčerpala hneď ako mi ju poskytli. Popozerali, pohrabali sa v dokladoch,nemali čo vytknúť, dotáciu som použila v súlade s podnikateľským zámerom. A potom som sa mala ešte dostaviť k prevzatiu rozhodnutia o výsledku kontroly, ktorá dopadla DOBREEEE. Mám to hurááá za sebou. Ak Ťa ešte niečo konkrátnejšie zaujíma, tak odpíš.
Rada by som ťa poprosila o info: prečo daňové priznanie? Máš na mysli kópiu DP alebo potvrdenie o odovzdaní DP? Tiež som si nepremyslene vzala tú dotáciu. Už každú chvíľu čakám, že sa mi kvôli kontrole ozvú.
veronikasad
10.10.07,06:50
Rada by som ťa poprosila o info: prečo daňové priznanie? Máš na mysli kópiu DP alebo potvrdenie o odovzdaní DP? Tiež som si nepremyslene vzala tú dotáciu. Už každú chvíľu čakám, že sa mi kvôli kontrole ozvú.

Prečo DP? - lebo práve v ňom preukazuješ oficialne svoje príjmy, určite nestačí potvrdenie o podaní DP, dúfam, že máš doma kopiu. Ak nie, za poplatok ti ju na DU urobia. Ja som dostala dotáciu v r.2003 a zatiaľ som žiadnu kontrolu nemala. Každý rok som im poslala kopie účtovných výkazov /Výkaz o príjmoch a výdavkoch a Výkaz o majetku a záväzkoch/ a kopiu DP. Doteraz som žiadnu kontrolu nemala - asi vidia že živnosť trvá ďalej, dane platím, tak im to stačí.

----------
Veronika
anklar
10.10.07,07:15
Prečo DP? - lebo práve v ňom preukazuješ oficialne svoje príjmy, určite nestačí potvrdenie o podaní DP, dúfam, že máš doma kopiu. Ak nie, za poplatok ti ju na DU urobia. Ja som dostala dotáciu v r.2003 a zatiaľ som žiadnu kontrolu nemala. Každý rok som im poslala kopie účtovných výkazov /Výkaz o príjmoch a výdavkoch a Výkaz o majetku a záväzkoch/ a kopiu DP. Doteraz som žiadnu kontrolu nemala - asi vidia že živnosť trvá ďalej, dane platím, tak im to stačí.

----------
Veronika
No a už to tu je!!!.
Prosím všetkých účtovníkov na Porade, aby sa na mňa teraz nenahnevali:
veľmi-veľmi sa hnevám na pani, ktorá mi robila účto za r. ´05-´06.
Tak veľmi, že som k nej prehnane milá a láskavá! Pred podaním DP som ju prosila, aby, keď ho spracuje, mi ho dala - chcela som si to zaniesť sama. A chcela som si z nich urobiť kópie. Nemala som šancu, sama to zaniesla na DÚ. Za r. ´05 mi nedala ani potvrdenie o odovzdaní DP. Za ´06 mi dala aspoň to. Mnohokrát som ju žiadala, aby mi dala potvrdenie za r. 05. Vždy sa na niečo vyhovorila, prečo nemá čas hľadať to. Vážení účtovníci na Porade, prepáčte mi, že jej neviem prísť na meno. Včera som jej volala, že asi budem mať kvôli nej problém. Na to mi odvetila, že si vymýšľam, kontrola predsa DP nebude žiadať, načo by jej to bolo. Až v tomto roku, odkedy som objavila Poradu, sa stále presviedčam o nedostatku jej znalostí v účtovníctve. Teraz som jej povedala, že keď mi príde kontrola, kategoricky budem od nej chcieť, aby sa zúčastnila. Navyše, čo sa mi teda vôbec nepozdáva, správa sa ako majster sveta:"ja som mala tóóóľko kontrol a vždy bolo všetko v poriadku". Tak som sa jej spýtala, aké kontroly mala, keď nemá (sama sa priznala) na účtovníctvo živnosť.
Atď. Kontrolujem sa pri rozhovore s ňou, aby som neprejavila svoj ťažký hnev, ktorý mám v sebe, lebo hnevám sa tak veľmi v skutočnosti jedine na seba. Urobila som zlú voľbu.
veronikasad
10.10.07,07:22
No a už to tu je!!!.
Prosím všetkých účtovníkov na Porade, aby sa na mňa teraz nenahnevali:
veľmi-veľmi sa hnevám na pani, ktorá mi robila účto za r. ´05-´06.
Tak veľmi, že som k nej prehnane milá a láskavá! Pred podaním DP som ju prosila, aby, keď ho spracuje, mi ho dala - chcela som si to zaniesť sama. A chcela som si z nich urobiť kópie. Nemala som šancu, sama to zaniesla na DÚ. Za r. ´05 mi nedala ani potvrdenie o odovzdaní DP. Za ´06 mi dala aspoň to. Mnohokrát som ju žiadala, aby mi dala potvrdenie za r. 05. Vždy sa na niečo vyhovorila, prečo nemá čas hľadať to. Vážení účtovníci na Porade, prepáčte mi, že jej neviem prísť na meno. Včera som jej volala, že asi budem mať kvôli nej problém. Na to mi odvetila, že si vymýšľam, kontrola predsa DP nebude žiadať, načo by jej to bolo. Až v tomto roku, odkedy som objavila Poradu, sa stále presviedčam o nedostatku jej znalostí v účtovníctve. Teraz som jej povedala, že keď mi príde kontrola, kategoricky budem od nej chcieť, aby sa zúčastnila. Navyše, čo sa mi teda vôbec nepozdáva, správa sa ako majster sveta:"ja som mala tóóóľko kontrol a vždy bolo všetko v poriadku". Tak som sa jej spýtala, aké kontroly mala, keď nemá (sama sa priznala) na účtovníctvo živnosť.
Atď. Kontrolujem sa pri rozhovore s ňou, aby som neprejavila svoj ťažký hnev, ktorý mám v sebe, lebo hnevám sa tak veľmi v skutočnosti jedine na seba. Urobila som zlú voľbu.

Možno kontrola z DU bude naozaj v poriadku, pre nich kopiu DP nepotrebuješ. Ale pre UPSVa R - kontrola čerpania dotácie je dobré mať ju pri sebe. Na DU to kopiu - ak nemáš "známu" správkyňu - za poplatok - bez problémov urobia.

-------
Veronika
anklar
10.10.07,07:27
Možno kontrola z DU bude naozaj v poriadku, pre nich kopiu DP nepotrebuješ. Ale pre UPSVa R - kontrola čerpania dotácie je dobré mať ju pri sebe. Na DU to kopiu - ak nemáš "známu" správkyňu - za poplatok - bez problémov urobia.

-------
Veronika
Ďakujem. Zájdem na DU a požiadam o kópie.
Zita5
10.10.07,07:30
Tu si pozri správny poplatok a vybavíš to aj sama . Len horšie bude ak to DP nepodala .



http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/sadzobnik_poplatkov/index.html
anklar
10.10.07,07:40
Tu si pozri správny poplatok a vybavíš to aj sama . Len horšie bude ak to DP nepodala .

C:\Documents and Settings\Owner\My Documents\Daňové riaditeľstvo Slovenskej republiky -správne poplatky.htm
Ďakujem, Zita5. Vybavím si to. Vyboldované: veď práve to ma škrie. Keď mi nedala potvrdenie za r. ´05, nemusím jej veriť, že ho podala. Už jej ani trochu nedôverujem. Napríklad, tu, na Porade som sa dozvedela, že sa musím registrovať na DÚ kvôli prenájmu svojho bytu. Vtedy som sa rozhodla, že ju trochu vyskúšam a spýtala som sa jej, či je to pravda - to som však už bola na DÚ ohlásiť ten prenájom. Ona mi na moju otázku odvetila, že to vôbec nie je potrebné, lebo byt prenajímam ako súkromná osoba.
No, toľko o nej. Ale fakt, sebavedomá až-až. Pije mi krv a je mi nepríjemné kontaktovať sa s ňou. Po kontrole a ňu už ani nepomyslím.
Zita5
10.10.07,07:50
Ďakujem, Zita5. Vybavím si to. Vyboldované: veď práve to ma škrie. Keď mi nedala potvrdenie za r. ´05, nemusím jej veriť, že ho podala. Už jej ani trochu nedôverujem. Napríklad, tu, na Porade som sa dozvedela, že sa musím registrovať na DÚ kvôli prenájmu svojho bytu. Vtedy som sa rozhodla, že ju trochu vyskúšam a spýtala som sa jej, či je to pravda - to som však už bola na DÚ ohlásiť ten prenájom. Ona mi na moju otázku odvetila, že to vôbec nie je potrebné, lebo byt prenajímam ako súkromná osoba.
No, toľko o nej. Ale fakt, sebavedomá až-až. Pije mi krv a je mi nepríjemné kontaktovať sa s ňou. Po kontrole a ňu už ani nepomyslím.

Je to nepríjemné , verím čo cítiš ;) . Ja napríklad ak ukončím rok a podám DP za príslušný rok , potom spravím zápis -Odovzdávací protokol a spíšem všetky doklady aj ich číselné rady ,DP aj s potvrdením , výpis do SP atď. a na protipodpis to odovzdám SZČO .Potom ak niečo hľadá , tak stačí pozrieť do protokolu a mám tam dátum , že sa mu to odovzdalo dňa .... .
A už dokonca som zaviedla aj to , že ak niekoho na niečo upozorním , tak jedine písomne a na protipodpis .
anklar
10.10.07,11:11
Je to nepríjemné , verím čo cítiš ;) . Ja napríklad ak ukončím rok a podám DP za príslušný rok , potom spravím zápis -Odovzdávací protokol a spíšem všetky doklady aj ich číselné rady ,DP aj s potvrdením , výpis do SP atď. a na protipodpis to odovzdám SZČO .Potom ak niečo hľadá , tak stačí pozrieť do protokolu a mám tam dátum , že sa mu to odovzdalo dňa .... .
A už dokonca som zaviedla aj to , že ak niekoho na niečo upozorním , tak jedine písomne a na protipodpis .
Úžasné!!! Tak - ani nenachádzam slov. Rada by som si Tvoj príspevok vytlačila, aby som jej to mohla dať (tej "mojej" pani účtovníčke) - nech sa trochu priučí aj taká majsterka sveta, akou ona je. Ako to urobiť aby sa mi nevytlačila celá téma? Zituška, mohla by si ma láskavo navigovať?
Zita5
10.10.07,11:15
Hore na lište je práca s témou ,klikni rozroluje sa Ti ponuka a klikni verzia pre tlač . Potom môžeš tlačiť , ktorú koľvek stranu chceš .
hanelie
10.10.07,11:17
Ako to urobiť aby sa mi nevytlačila celá téma
ja to robím takto:
vysvietim si ľavým tlačidlom text, pravým dám copy
prenesiem sa k sebe do wordu a pravým tlačidlom dám paste no a je to...:)
anklar
10.10.07,11:23
Dámy, Zitka a Hanielie, ďakujem za pomoc. Vôbec som nepredpokladala že ju dostanem tak rýchlo, a preto som poprosila aj v Ohlasoch. Nehnevajte sa.
Ešte raz, veľmi pekne ďakujem.
anklar
10.10.07,11:31
Ide tóóó!, dámy, ide tóóó! Heuréka! Mám radosť ako nejaké decko. Teším sa. Ďakujem.
Pepa
10.10.07,11:33
Ďakujem, Zita5. Vybavím si to. Vyboldované: veď práve to ma škrie. Keď mi nedala potvrdenie za r. ´05, nemusím jej veriť, že ho podala. Už jej ani trochu nedôverujem. Napríklad, tu, na Porade som sa dozvedela, že sa musím registrovať na DÚ kvôli prenájmu svojho bytu. Vtedy som sa rozhodla, že ju trochu vyskúšam a spýtala som sa jej, či je to pravda - to som však už bola na DÚ ohlásiť ten prenájom. Ona mi na moju otázku odvetila, že to vôbec nie je potrebné, lebo byt prenajímam ako súkromná osoba.
No, toľko o nej. Ale fakt, sebavedomá až-až. Pije mi krv a je mi nepríjemné kontaktovať sa s ňou. Po kontrole a ňu už ani nepomyslím.
mimotemy
Nedá mi - Ak FO začala prenajímať nehnuteľnosť pred 1.9., naďalej ju prenajíma aj po 1.9. 2007 a táto fyzická osoba je už registrovaná /čo ty si pretože si SZČO/ nevzniká jej ani oznamovacia povinnosť - škoda cesty na DU.
Zita5
10.10.07,11:48
mimotemy
Nedá mi - Ak FO začala prenajímať nehnuteľnosť pred 1.9., naďalej ju prenajíma aj po 1.9. 2007 a táto fyzická osoba je už registrovaná /čo ty si pretože si SZČO/ nevzniká jej ani oznamovacia povinnosť - škoda cesty na DU.

mimotemy Pripojím sa k Erike

Treba vytlačiť , preštudovať .
kukučka
26.10.07,11:36
Ide tóóó!, dámy, ide tóóó! Heuréka! Mám radosť ako nejaké decko. Teším sa. Ďakujem.


klikni na číslo príspevku a ostane ti len ten jeden a môžeš:
uložiť, tlačiť, alebo upraviť pomocou Wordu :D
Marianna01
30.10.07,16:35
Je to nepríjemné , verím čo cítiš ;) . Ja napríklad ak ukončím rok a podám DP za príslušný rok , potom spravím zápis -Odovzdávací protokol a spíšem všetky doklady aj ich číselné rady ,DP aj s potvrdením , výpis do SP atď. a na protipodpis to odovzdám SZČO .Potom ak niečo hľadá , tak stačí pozrieť do protokolu a mám tam dátum , že sa mu to odovzdalo dňa .... .
A už dokonca som zaviedla aj to , že ak niekoho na niečo upozorním , tak jedine písomne a na protipodpis .

Fíha, to by som mala niekoľko fasciklov popodpisovaných papierov... ale niekedy by sa to zišlo. Mám napr. na starosti bratov - podnikateľov, ktorým už od okt.2006 hovorím, že do SP sa platí 2520 a nie 2510... a stále nič. Ďalší zas nevedia pochopiť, že do ZP sa už neplatí 966 ale 1064, aj keď im to pravidelne po každom výpise telefonujem. Tak neviem. Ale je otázne, či by mi s tým podpísaný papier pomohol. V každom prípade by som zrejme s tým zabrala kopec miesta a papieru, ktorý by mi nebol pri mojich klientoch na nič... Mimochodom, prečo si naši klienti myslia, že poradenstvo (akékoľvek), je zadarmo? :eek:
miroja
05.11.07,17:03
dotácie poskytované úradom práce sú nárokové, vyplývajú zo zákona, nikomu nemožno povedať kedy si má podať žiadosť..., príspevky v ESF končia ale mali by ich nahradiť príspevky zo štátneho rozpočtu do doby kým nebudú schválené nové projekty od 1.4.2008
martina2006
12.11.07,13:10
Prosím Vás pri žiadaní o dotáciu z UPSVAR je podmienka evidovania v evidencii nezamestnaných 4 mesiace. Musí byť táto podmienka splnená aj ak žiada dotáciu žena po rodičovskej dovolenke,ktorá si chce založiť živnosť, pretože do pôvodného zamestnania ju späť nevezmú? Musí sa najprv nahlásiť na úrade práce a po 4 mesiacoch založiť živnosť? Sú nejak vymedzené okruhy živností na ktoré sa poskytujú dotácie? ďakujem
Mirka123
13.11.07,12:11
Nevyhnutnou podmienkou na získanie dotácie okrem iného je evidencia min. 4 mesiace. Nezáleží na tom, kde a čo ste predtým robila. Čo sa týka činností na ktoré sa poskytuje dotácie, tieto nie sú nijako určené, určené sú iba činnosti, na ktoré sa dotácie nesmie poskytnúť. Pripájam prílohu o zákaze činnosti.

Mirka
neostar
14.11.07,16:02
Prečítal som celú tému, mal by som 2 otázky?
Vie niekto, že aká suma sa dá získať teraz? Ja pred dvomi rokmi som dostal 54.837 Sk (Nitriansky kraj, okres Levice)
Je teraz možnosť získať nejakú dotáciu pre SZČO? Nechcem sa zapísať na úrad prace a byť zase 4 mesiace nezamestnaný.
veronikasad
14.11.07,16:50
Ak som správne počítala, malo by to byť 58 445 sk. Či je možné požiadať opakovane o príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť podľa § 49 Zákona o službách zamestnanosti som v zákone nenašla.
Nepíšeš na akú činnosť si dostal príspevok, či by nebolo možné niečo získať z eurofondov na podporu podnikania.
Mirka123
15.11.07,08:27
Prečítal som celú tému, mal by som 2 otázky?
Vie niekto, že aká suma sa dá získať teraz? Ja pred dvomi rokmi som dostal 54.837 Sk (Nitriansky kraj, okres Levice)
Je teraz možnosť získať nejakú dotáciu pre SZČO? Nechcem sa zapísať na úrad prace a byť zase 4 mesiace nezamestnaný.


add1:Výška dotácie pred 1.11. 2007 bola pre Levický okres pre UoZ evidovaného min. 4 mesiace v sume 64 122 Sk, teraz by podľa mojich výpočtov v závislosti od ceny práce mala byť vo výške 68 340 Sk.

add2: Ak si SZČO, môžeš sa uchádzať o príspevok na zamestnanie t. j. ako budúci zamestnávateľ. Úrad práce iné dotácie pre SZČO v tomto smere pravdepodobne neposkytuje. Ale počula som o možnosti, že je možné prerušiť, resp. pozastaviť živnosť, ísť sa evidovať na 4 mesiace a potom sa uchádzať o dotáciu na začatie prevádzkovania SZČ. Musia však uplynúť min. 2 roky odkedy ti bola poskytnutá dotácia a nesmieš mať žiadne dlžoby na daňovom, sociálnej a zdravotnej p. a nesmieš byť v likvidácii ani v konkurze. Bližšie ti určite poradia na príslušnom UP.:o

Mirka
neostar
15.11.07,11:43
Ak som správne počítala, malo by to byť 58 445 sk. Či je možné požiadať opakovane o príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť podľa § 49 Zákona o službách zamestnanosti som v zákone nenašla.
Nepíšeš na akú činnosť si dostal príspevok, či by nebolo možné niečo získať z eurofondov na podporu podnikania.

Príspevok som dostal 08/2005 na vedenie grafického a reklamného štúdia (pod. činnosť v oblasti počitačovej grafiky pre ptreby reklamy a marketingu. Predmetom pod. činn.: tvorba webstranok, grafických návrhov, reklam. materiály, grafický dizajn a tlač.)