damda
19.03.07,18:55
Aký typ daňového priznania treba podať, ak FO mala v r.2006 len príjmy zo závislej činnosti ale pritom má aj živnostenské oprávnenie avšak žiadne príjmy zo živnosti v tomto roku nemal? vraj typ A, ale mám tam uviesť DIČ či RČ? netreba náhodou robiť typ B- a výkazy?ďakujem za rady
mysimis
19.03.07,17:58
Robíš DP typu A.
Zita5
19.03.07,18:01
1/Typ A a k tomu zaslať na DÚ , že príjmy zo živnosti v roku 2006 nedosahoval .

2/TyB ........do osobitných poznámok by som uviedla , že príjmy zo živnosti som v roku 2006 nedosahovala


Ja by som sa priklonila k typu B.
damda
19.03.07,18:37
U nás na DU povedali, ze typ A, ale vy sa prikláňate k typu B...ja osobne tiez, preto som túto otázku pre istotu dala na poradu. Povedali, že mám do osobitných záznamov uviesť čestné prehlásenie že príjmy zo živnosti neboli dosahovanôé. Zabudla som sa ale opýtať či robiť DP pod DIČ alebo RČ. Čo myslíte?
katkaj
19.03.07,18:41
U nás na DU povedali, ze typ A, ale vy sa prikláňate k typu B...ja osobne tiez, preto som túto otázku pre istotu dala na poradu. Povedali, že mám do osobitných záznamov uviesť čestné prehlásenie že príjmy zo živnosti neboli dosahovanôé. Zabudla som sa ale opýtať či robiť DP pod DIČ alebo RČ. Čo myslíte?


treba to podať pod DIČ, pod tým ho na Dú evidujú
Monikov
19.03.07,18:43
Ja by som podala "B" pod DIČ a tam by som do osob.záznamov uviedla, že som z podnikania nedosiahla žiadne príjmy
katkaj
19.03.07,18:51
Ja by som podala "B" pod DIČ a tam by som do osob.záznamov uviedla, že som z podnikania nedosiahla žiadne príjmy


Tento "problém" sa už riešil v tejto téme ;)

http://www.porada.sk/t45318-danove-priznanie-a-alebo-b.html?highlight=DP+alebo
damda
19.03.07,19:05
tak teda keby som dala typ B ako radite, musim dat aj vykazy o majetku a záväzkoch a príjmoch a vydavkoch? vlastne by boli také isté ako vlani, vsak?predchadzajuce roky boli vzdy prijmy aj z tej živnosti aj zo závislej činnosti tak to bolo jasné B-čko, ale teraz neviem..
Mushu3
19.03.07,19:07
Ja mam ten isty problem.
XY nema ziadne prijmi zo zivnosti iba ako zamestnanec.
No podla mna B. Ten moj XY sice nema prijmi ale platil odvody poistneho a tie su povazovane za vydavky tz. ze mu vznikla strata.
A ked ma stratu je povinny podat dan. priznanie t.j. typ B.
Nemam to este overene na DU,takze to nemozem tvrdit na 100%.
Ale ked sa budes rozhodovat medzi A a B nezabudaj na stratu.
Ak sa mylim opravte ma,rada sa poucim.
Johanka
19.03.07,19:11
Ja mam ten isty problem.
XY nema ziadne prijmi zo zivnosti iba ako zamestnanec.
No podla mna B. Ten moj XY sice nema prijmi ale platil odvody poistneho a tie su povazovane za vydavky tz. ze mu vznikla strata.
A ked ma stratu je povinny podat dan. priznanie t.j. typ B.
Nemam to este overene na DU,takze to nemozem tvrdit na 100%.
Ale ked sa budes rozhodovat medzi A a B nezabudaj na stratu.
Ak sa mylim opravte ma,rada sa poucim.
Aj keď Ti to povedia na DÚ, neznamená to, že je to na 100 % :) .
Ale o tom je tu iná téma ....
Paula
19.03.07,19:13
Mne to dookola meditovanie v desiatkach podobných už tém pripadá veru úsmevné :) ....za ten čas, kedy sa snažíme vykľučkovať z vypísania výkazov k B-čku , už by veru boli aj vypísané aj podané :cool:
damda
19.03.07,19:16
katkaj ďakujem za link, prešla som si to a budem robiť predsa len ten typ A s čestným prehlásením v osob.záznamoch;) Ďakujem všetkým za názory
vikinka
19.03.07,19:19
§ 32 ZDP DP za zdaň.obdobie je povinný podať..........DP je povinný podať aj daňovník,ktorého zdan.príjmy nepresiahli 50 % sumy podľa § 11 ods.1.pís.a.),ale vykazuje daňovú stratu.
damda
19.03.07,19:19
mne tu naozaj nešlo o vypísanie tých výkazov...
damda
19.03.07,19:33
V mojom prípade FO nie je povinná platiť poistné zo živnosti, len z PP, takže výdavky nemá (a teda daň.stratu)...ostatné bločky (výdavky), ktoré by mohli ísť do účtovníctva nemá význam uvádzať (účtovať),súhlasíte,však?