Milka P.
19.03.07,20:07
SZČO využíva na podnikanie osobné motorové vozidlo Škoda Forman. Nie je zaradené do majetku firmy.
V technickom preukaze je uvedené palivo: 90 OČ
Spotreba paliva: ČSN 7,4 pri rýchlosti 93 km.h
EHK 9,0 mesto 5,8 90 km.h 7,9 120 km.h

Ktorú spotrebu brať do úvahy pri výpočte náhrady za spotrebované PHM?
Ak používate na zistenie ceny PHM stránku Slovnaftu, kde presne? Neviem to tam nájsť.
Aký druh benzínu by sa mal podľa technického preukazu tankovať? V skutočnosti sa tankovala 95-ka.
Ďakujem
Paula
19.03.07,19:29
ceny nájdeš tu: www.natankuj.sk (http://www.natankuj.sk)
vikinka
19.03.07,19:52
Pri výpočte spotreby použiješ priemernú spotrebu vypočítanú podľa tech.preukazu.U teba to je 7,566 l na 100 km.Nie je podmienka tankovania benzínu podľa TP.Aký si tankovala taký dávaš do spotreby,hlavne že auto išlo.:D
ondrejvla
20.03.07,08:14
Prosím o radu, MV - osobný automobil OPEL SINTRA 3,0 V6 CD, hľadám spotrebu PHM, v TP nie je uvedená žiadna spotreba, ale pri EHK je 4).
Viete mi niekto prosím poradiť, čo znamená to číslo 4) pri spotrebe? Alebo zavolať autorizovanému importérovi General Motors ?
Vopred ďakujem za každú dobrú radu.
Milka P.
20.03.07,08:40
Vie mi niekto odpovedať, prečo sa neuvádza v technickom preukaze spotreba?
Mám podobný problém.
Ďakujem
ErikaR
20.03.07,16:47
Ahoj, mala som ten istý problém takže napíšem ako som to vyriešila. U mňa sa síce jedná o motor. vozidlo určené na prepravu desať a viac osôb a dostala som odkaz na : Finančého spravojacu č. 12/200 - Oznámenie č. 79 v ktorom sa píše, že : Daňovník pri zisťovaní skutočnej spotreby PHL vozidla určeného na prepravu... , ktoré nemá v technickom preukaze uvedenú spotrebu PHL na účely zdokladovania preukazateľnosti výdavkov podľa § 24 odst.1 písmv zákona č.366/99 o daní z príjmov sa postupuje následovne :
1/ Spotreba PHL musí byť internou smernicou daňovníka stanovená tak, aby súčasne preukázateľne zodpovedala prevadzkovým parametrom vozidla a skutočným prev. podmienkam.
2/ Pri tomto spôsobe zisťovania skutočnej spotreby PHL je daňovník na účely správneho určenia výšky daňového výdavku spotreby PHL sledovať skutočnú spotrebu PHL a viesť osobitné záznamy spotreby PHL v prepočte na 100km jazdy, alebo jednu hodinu prevádzky uvedeného motor. vozidla.
3/ Záznamy spotreby PHL musí daňovník viesť tak, aby boli súhrne spracované za vykazované zdaňovacie obdobie.
Takže hor sa do zisťovania spotreby - prajem príjemné chvíle, pretože ja pri písaní cestovných príkazov pravidelne strácam nervy.
misomiso
20.03.07,16:54
Prosím o radu, MV - osobný automobil OPEL SINTRA 3,0 V6 CD, hľadám spotrebu PHM, v TP nie je uvedená žiadna spotreba, ale pri EHK je 4).
Viete mi niekto prosím poradiť, čo znamená to číslo 4) pri spotrebe? Alebo zavolať autorizovanému importérovi General Motors ?
Vopred ďakujem za každú dobrú radu.

To 4,) znamena, ze je udaj uvedeny v poznamke cislo 4. V Tech. preukazoch sa casto uvazdaju rozne vynimky a pod, ktore sa nevojdu do prislusneho chlievika a preto sa tam da odkaz podobne ako v knihe. Ak tam potom prislusna poznamka chyba, tak to uz je chyba toho, co ten TP vystavil.
(Mne sa tiez casto stava, ze napr. napisem "Cennik Vam posielam v prilohe" ale potom tam tu prilohu zabudnem prilozit :-). Ja by som ale chybajucu spotrebu v TP povazoval skor za vyhodu. :)
dara
20.03.07,19:47
FO využíva osobné motorové vozdilo na svoje podnikanie.
Jedná sa o vozidlo škoda fábia, v technickom preukaze je však uvedené pri spotrebe ES/EHK - Spotreba paliva 7,1 l.100 km.

Iná spotreba tam nie je.

Ako budem postupovať pri výpočte náhrady za odjazdené km? v meste aj mimo mesta bude spotreba jednotná 7,1 km?

Prosím Vás a kto máte alfu ako využívate cestovný príkaz v alfe?
dara
20.03.07,20:13
A ešte prosím nemáte niekto tabuľku na prepočet phm s náhradou 6,20 Sk?
ondrejvla
21.03.07,06:48
To 4,) znamena, ze je udaj uvedeny v poznamke cislo 4. V Tech. preukazoch sa casto uvazdaju rozne vynimky a pod, ktore sa nevojdu do prislusneho chlievika a preto sa tam da odkaz podobne ako v knihe. Ak tam potom prislusna poznamka chyba, tak to uz je chyba toho, co ten TP vystavil.
(Mne sa tiez casto stava, ze napr. napisem "Cennik Vam posielam v prilohe" ale potom tam tu prilohu zabudnem prilozit :-). Ja by som ale chybajucu spotrebu v TP povazoval skor za vyhodu. :)

No práveže chýba...tiež som myslela, že to bude odvolávka, aj som ju hľadala, ale Bohužiaľ...A výhoda? - no, ja radšej požiadam autorizovaného importéra o potvrdenie spotreby. Zistila som, že to nie je len u jedného MV, ale u viacerých, takže idem žiadať o potvrdenia, za výhodu to celkom ja nepovažujem.
Ďakujem za odpoveď.
renča1
21.03.07,06:55
No práveže chýba...tiež som myslela, že to bude odvolávka, aj som ju hľadala, ale Bohužiaľ...A výhoda? - no, ja radšej požiadam autorizovaného importéra o potvrdenie spotreby. Zistila som, že to nie je len u jedného MV, ale u viacerých, takže idem žiadať o potvrdenia, za výhodu to celkom ja nepovažujem.
Ďakujem za odpoveď.

Existuje ešte aj možnosť a to taká, že sa odsleduje spotreba, ktorá sa zakotví do inter.smernici a podľa takejto spotreby sa bude vypočítavať spotreba na PHL. V tom videl misomiso výhodu.
dara
22.03.07,07:35
FO využíva osobné motorové vozdilo na svoje podnikanie.
Jedná sa o vozidlo škoda fábia, v technickom preukaze je však uvedené pri spotrebe ES/EHK - Spotreba paliva 7,1 l.100 km.

Iná spotreba tam nie je.

Ako budem postupovať pri výpočte náhrady za odjazdené km? v meste aj mimo mesta bude spotreba jednotná 7,1 km?

Prosím Vás a kto máte alfu ako využívate cestovný príkaz v alfe?


Prosím poradte mi niekto
Nike
23.03.07,06:54
Prosím poradte mi niekto

Zákon nedáva inú možnosť, ako použiť spotrebu uvedenú v TP. V tvojom prípade môžeš použiť len to čo máš v TP - jednu spotrebu na všetko.
Žiadne interné smernice, kvalifikované prepočty a pod. zákon neumožňuje.
dara
24.03.07,18:39
Nike, čiže aj jazda mestom bude prepočítaná 7,1 l? prosím Vás poradiť ako takýto cesťák urobiť v alfe, jedná sa mi hlavne o nastavenie a nahodenie vozidla, tak aby mi to správne systém počítal, pretože keď si to zrátam ručne, vyzerá to tak, že v alfe nemám niečo správne zadefinované.