JSJP
19.03.07,20:37
Ahojte,

chcem Vás poprosiť o radu ako sa v jednoduchom účtovníctve účtuje v peňažnom denníku o zápočte pohľadávok a záväzkov. Musí sa to účtovať ako o nepeňažnej operácii v peňažnom denníku alebo stačí len v knihe záväzkov a pohľadávok poznačiť úhradu faktúr.

Ďakujem.
jamis
19.03.07,19:39
účtuj ako nepeňažnú operáciu.
tinaM
19.03.07,19:40
Ahojte,

chcem Vás poprosiť o radu ako sa v jednoduchom účtovníctve účtuje v peňažnom denníku o zápočte pohľadávok a záväzkov. Musí sa to účtovať ako o nepeňažnej operácii v peňažnom denníku alebo stačí len v knihe záväzkov a pohľadávok poznačiť úhradu faktúr.

Ďakujem.
Účtuje sa to cez ID ako nepeňažná operácia.
vikinka
19.03.07,19:44
Zapísať v knihe pohľadávok a záv.ako nepeňažnú operáciu,a ID odpísať v knihách úhradu-zápočet.
Muška
19.03.07,22:01
Ahojte,

chcem Vás poprosiť o radu ako sa v jednoduchom účtovníctve účtuje v peňažnom denníku o zápočte pohľadávok a záväzkov. Musí sa to účtovať ako o nepeňažnej operácii v peňažnom denníku alebo stačí len v knihe záväzkov a pohľadávok poznačiť úhradu faktúr.

Ďakujem.

Ja len doplním.
Musíš o zápočte účtovať aj peňažnom denníku, aby Ti to vstúpilo do výdavkov a príjmov ovplyvňujúcich /alebo neovplyvňujúcich/ základ dane
betka
20.03.07,08:57
Ja to robím takto. Ke´d dostanem listom, že dodavateľ, odberateľ súhlasí so zápočtom pohľ. a záväzkov. V evidencii pohľ. a záv. si znížim pohľ.a záv. o započítanu sumu dňom súhlasu, alebo podpisu vzájomného započítania. Týmto sa mi pohľ.a záv. znížia.
K 31.12. na základe ID uz. úpravou účtovania si dám započítanú pohľadávku do príjmov a závazok do výdavkov, pričom to mám i v PD, Uz. úpravou to robím preto, že mi nedošlo pri zápočte k toku PP pohľ. a záv. (nemám to na BU, ani som nedostala cash)