ouki
19.03.07,21:19
Dobrý ďeň,
robil už niekto DP osobe ktorá pracuje v Irsku?
Potreboval by som poradiť.
Ďakujem.
Zoltán Kovács
19.03.07,20:26
Pozri si túto tému, je dosť dlhá a celá o príjmoch v Írsku.

http://www.porada.sk/t44652-pozor-praca-v-irsku-podanie-dp.html?highlight=%CDrsko
Johanka
19.03.07,21:09
Dobrý ďeň,
robil už niekto DP osobe ktorá pracuje v Irsku?
Potreboval by som poradiť.
Ďakujem.
A čo potrebuješ poradiť?
Marína
20.03.07,00:50
ouki, ak chceš dostať odpoveď na mieru, poskytuješ príliš málo informácií. Upresni, prosím, svoju otázku. V Tvojom prípade ide o Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska alebo Írsku republiku? V prvom prípade ide o vyňatie príjmov, v druhom o zápočet dane zaplatenej v zahraničí. Na takto položenú otázku

Dobrý ďeň,
robil už niekto DP osobe ktorá pracuje v Irsku?
Potreboval by som poradiť.
Ďakujem.
sa dá odpovedať aj: Áno, robil. To Ti asi pri riešní Tvojho problému nepomôže. Napíš konkrétne, akú radu potrebuješ. Pomôžeme.
ouki
21.03.07,20:16
Dobrý deň,
Ak sa nemýlim,pri výpočte dane sa požíva tlačivo P60 (potvrdenie o výške príjmu ,zaplateni dane a poistného).Vie niekto či sa položka TAX CREDIT z tlačiva P60,započítava do zaplatenej dane?
Ďakujem.
Marína
21.03.07,21:13
Dobrý deň,
Ak sa nemýlim,pri výpočte dane sa požíva tlačivo P60 (potvrdenie o výške príjmu ,zaplateni dane a poistného).Vie niekto či sa položka TAX CREDIT z tlačiva P60,započítava do zaplatenej dane?
Ďakujem.
Na potvrdenia zo Spojeného kráľovstva VB a SI je na potvrdeniach ako zaplatená daň uvedený termín tax pay. Mne s preložením potvrdenia pomohli na www.londyn.sk (http://www.londyn.sk) . Ak chceš, môžem ho tu celé priložiť.
Dodatok:
Prikladám v presnom znení, ako mi preložili na menovanej stránke. Možno niekomu pomôže.

TAX CODE - daňový kód (zjednodušene: keď si prv tri číslice vynásobíš x10 tak dostaneš veľkosť nezdaniteľného základu)
PAY METHOD - druh platby
PERIOD - obdobie
Pod TOTAL YEAR TO DATE je: - celkovo do dnešného dátumu
TOTAL PAY - celková mzda
TAXABLE PAY- zdaniteľná mzda
TAX - daň
N.I. EMPLOYEE - poistenie (odvody) časť zamestnanca
N.I. EMPLOYER - poistenie (odvody) časť zamestnávateľa
Pod PAYMENTS: - platby
Basic Pay - podľa mňa niečo ako základná sadzba (t.j. keby boli nadčasy platene zvlášť tak by sa to tu objavilo), ale ťažko povedať, v živote som tu výplatnú pásku nevidel
Pod DEDUCTIONS: - odpočty
Tax - daň
N.I. - poistenie (odvody)
veronikasad
21.03.07,21:25
Robila som DP s prijmami z Irska vlani aj tento rok a konzultovala som to potvrdenie na našom DU. Vlani mi to vysvetliť nevedeli, tak som na naliehanie klienta tax-credit uviedla do započtu zaplatenej dane, lebo tato položka je podstatne vyššia ako Tax /B/ uvedený na potvrdení a vychádzal mu vysoký nedoplatok.
Tento rok som si to na DU preverovala znovu a tu je ustne stanovisko DU :
TAX credit je daňový dobropis. Daňový systém v Irsku funguje tak, že pokiaľ
je príjem do určitej čiastky, írsky DU podstatnú časť zaplatenej dane v Irsku daňovníkovi vráti. Keďže na Slovensku je s Irskom metoda započtu dane, zrazena naň je nízka a musí sa doplatiť na Slovensku, pokiaľ slovenský občan nepreukáže, že je daňovým rezidentom Írska /stály byt, stredisko záujmov/.

---------
Veronika
ouki
22.03.07,19:29
Robila som DP s prijmami z Irska vlani aj tento rok a konzultovala som to potvrdenie na našom DU. Vlani mi to vysvetliť nevedeli, tak som na naliehanie klienta tax-credit uviedla do započtu zaplatenej dane, lebo tato položka je podstatne vyššia ako Tax /B/ uvedený na potvrdení a vychádzal mu vysoký nedoplatok.
Tento rok som si to na DU preverovala znovu a tu je ustne stanovisko DU :
TAX credit je daňový dobropis. Daňový systém v Irsku funguje tak, že pokiaľ
je príjem do určitej čiastky, írsky DU podstatnú časť zaplatenej dane v Irsku daňovníkovi vráti. Keďže na Slovensku je s Irskom metoda započtu dane, zrazena naň je nízka a musí sa doplatiť na Slovensku, pokiaľ slovenský občan nepreukáže, že je daňovým rezidentom Írska /stály byt, stredisko záujmov/.

---------
Veronika


Ak dostanem z Irskeho DU doklad o rezidencií,nemusím tú daň zaplatiť?
Johanka
22.03.07,19:44
V krajine , ktorej si daňovým rezidentom zdaňuješ celosvetové príjmy.
Tzn. ak budeš rezidentom Írska, v SR by si podával DP ako daňovník s obmedznou povinnosťou iba z príjmov plynúcich zo zdrojov v SR.
V Írskom DP by si uviedol príjmy z Írska aj zo SR.
decembrovka
15.03.08,15:38
nie si náhodou na príjme, potrebovala by som radu
decembrovka
15.03.08,15:41
moja veľa je tu o príjme z Írska...ja by som potrebovala konkrétne k daňovému priznaniu... robila som celý rok v Írsku...na prvej strane DP zaškrtnem "...že som daňovníkom s obmedzenou daňovou povinnosťou..." a v celom DP napíšem nuly? Pretože daň platím v Írsku? Dobre som to pochopila? Alebo ako? Prosím poraďte kto to číta...
abel
15.03.08,15:45
S veľkou pravdepodobnosťou nie. To, že si tam robila celý rok, ešte neznamená, že si daňový rezident Írska.
Pozri si aspoň tento link http://www.porada.sk/678498-post7.html alebo aj celú tému.