cimpo
23.01.05,20:31
Som SZCO a vacsinu mojich prijmov za rok 2004 predstavuju pravidelne platby v USD od zahranicnej firmy. Tie prichadzaju na moj podnikatelsky USD ucet. Su na zaklade zmluvy a nevystavujem k nim fakturu. Aky kurz mam pouzit na prepocet na SKK? Potrebujem to na DP pre dan z prijmu FO. Po minule roky som pocital priemerny kurz, tak ako to bolo uvedene v zakone. Teraz sa to vsak zmenilo.
Mam pouzit kurz NBS platny v den, ked sa peniaze objavili na ucte?

vdaka
renča1
24.01.05,05:41
Ja by som použila kurz NBS na bank.účte tým dňom kedy bola pripísaná platba a druhej strane nechýbajú faktúry? Prečo im nevystavuješ faktúry aj kedˇje zmluva spísaná? Podľa mňa mal by si im vystavovať faktúry, vedˇtam musia byť aj uvedené dátumy vystav.,dodanie služ.,tovaru a splatnosť a za čo to bolo. Pokiaľ sa mýlim nech ma niekdo opraví. Ahoj.
cimpo
24.01.05,16:39
Prečo im nevystavuješ faktúry aj kedˇje zmluva spísaná? Podľa mňa mal by si im vystavovať faktúry, vedˇtam musia byť aj uvedené dátumy vystav.,dodanie služ.,tovaru a splatnosť a za čo to bolo. Pokiaľ sa mýlim nech ma niekdo opraví.
Jedna sa o honorare za moj softver. Zahr. firma je velky distributor (niekolko tisic programov), ktory predava moj soft a mne posiela pravidelne moj podiel.
babenko1
24.01.05,17:37
Každý tento príjem treba prepočítať kurzom NBS v deň uskutočnenia prípadu.