skoro
19.03.07,21:48
ahojte. Mám od puberty akné, ale teraz po chorobe sa mi zhoršilo, bola somu kožnej a tá mi odporučila zmeniť kozmetiku na pleť.preto by som chcelavaše názory ohľadom VICHY NORMADERM, SĚBIUM a AVÉNE. Ak steniektorý z nich používali, prosím poradte, nie je to malá položka( do peňazí) Ďakujem:)
Katka19
23.03.07,08:45
Ahoj,ja som Vichi používala roky je to dobra kozmetika,ale tieto novinky mi nerobili dobre na pleť,myslím tym Novadiol a pod.,prešla som na Yves Rocher,je to uplne prirodna kozmetika,a poviem ti bola som milo prekvapená lebo moja pleť a je dosť problematicka našla konečne niečo nove a dobre a este k tomu cenove aj dostupne skoro pre každeho,kolegyňa použivala roky vyrobky Nivea a tiež prešla na Rochera a aj u nej je spokojnosť,maju v ponuke neskutočne množstvo kremov pre všetky typy pleti a na každe ročne obdobie,či potrebuješ hydrataciu alebo vyživu alebo krem vhodny pod make up... skus najť na www.yves.rocher.sk
MartuskaN
23.03.07,08:59
Ahoj,
ja mám rovnaký problém. Skúšala som Normaderm, ale bolo to ešte horšie. Kozmetička mi ponúkla krém od firmy PHYRIS a už po mesiaci to bolo lepšie. Ale ten stojí 1000. Ale som spokojná, lebo som toho už vyskúšala dosť.
Alexandra Molnárová
23.03.07,09:34
Je to u každého individuálne, lebo žiadna pleť nie je rovnaká aj keď má rovnaké problémy. Ja som používala Normaderm krém a pomohol mi.
Treba skúšať s sama zistíš, čo Ti pomôže.
skoro
23.03.07,19:57
VĎaka, skúšala som vzorky a zatiaľ som spokojná. Asi si ho kúpim
bobo1
29.03.07,12:16
Moja pleť je niekedy extrémne zlá kôli ekzému a VICHY LiftactivPro mi pomohol poslednú dobu viac ako hormonálne krémy. Potom som si zistila, že Vichy je oblasť vo Francúzsku kde majú liečivé pramene a kúpele a tieto vody sú v tých krémoch. Ale tiež som najprv vyskúšala vzorky z lekárne.
spring
29.03.07,12:24
ja som nebola veľmi spokojná s kozmetikou Vichy. Jedine krem na celulitídu je perfektný. momentálne používam pleťovú kozmetiku La Roche Posay a som z ňou veěmi spokojná. Zabraňuje tvorbe nových komedónov na pleti (akné, uhry atď. A tiež nieje veěmi lacná
Ajuška
31.03.07,09:35
Skúste si pozrieť aj www.jafra.sk...
LubicaN
31.03.07,14:20
...kočky, je dobré, že si takto odovzdávate svoje skúsenosti...ale ako tu už bolo napísané, každá pleť je iná a čo môže pre mňa byť absolútne vyhovujúce niekomu vôbec nemusí sadnúť...aj keď máme rovnaký vek i typ pleti... Vždy je dôležitý nielen správny krém ale kompletná starostlivosť o pleť... Keď niečo zanedbám, tak sa to zákonite niekde prejaví...a môže ísť napríklad o nesprávne čistenie a tonizáciu pleti a prejaví sa to po použití krému... Už som tu v jednej téme odporúčala osobné poradenstvo na pleť. Nespomínam značku, kto bude chcieť, môže ma kontaktovať (v prípade Trenčína dokonca môžem poradenstvo sprostredkovať - samozrejme nezáväzne a bezplatne).

...a ešte jedna maličká poznámka. Na dvojke bol tento týždeň vysielaný TEST magazín zameraný na denné krémy proti vráskam...a čuduj sa svete, VICHY a Nivea Visage dopadli dosť chabo... Veľkým prekvapením bol jednoduchý krém tuším z LIDLa ktorý testovali a dopadol lepšie ako jeden z VICHY. Tuším v archíve STV by tá relácia mala byť...a v ďaľšom vydaní si posvietia na nočné prírodné krémy.

Ajuška
01.04.07,11:28
...kočky, je dobré, že si takto odovzdávate svoje skúsenosti...ale ako tu už bolo napísané, každá pleť je iná a čo môže pre mňa byť absolútne vyhovujúce niekomu vôbec nemusí sadnúť...aj keď máme rovnaký vek i typ pleti... Vždy je dôležitý nielen správny krém ale kompletná starostlivosť o pleť... Keď niečo zanedbám, tak sa to zákonite niekde prejaví...a môže ísť napríklad o nesprávne čistenie a tonizáciu pleti a prejaví sa to po použití krému... Už som tu v jednej téme odporúčala osobné poradenstvo na pleť...

...máš úplnú pravdu. A čím profesionálnejšia kozmetika, tým je zložitejšie sa v tom orientovať laikovi /nehovoriac o nevhodnej investícii, či nebodaj inak spôsobených "škodách"/. Značka, ktorú som dala do pozornosti je na trhu zásadne dostupná len s odborným poradenstvom...
LubicaN
01.04.07,12:51
...máš úplnú pravdu. A čím profesionálnejšia kozmetika, tým je zložitejšie sa v tom orientovať laikovi /nehovoriac o nevhodnej investícii, či nebodaj inak spôsobených "škodách"/. Značka, ktorú som dala do pozornosti je na trhu zásadne dostupná len s odborným poradenstvom...

...ja keď som prechádzala osobným poradenstvom, bola som presvedčená, že nemám žiadne problémy (veď bodkovaný nos má každý a takmer každému sa upchávajú póry okolo úst a na brade...). Potom som prešla týmto poradenstvom, vysvetlili mi dôležitosť jednotlivých krokov a priamo na mojej pleti vyskúšali radu, ktorá by mi mala vyhovovať (moje 3v1 skončilo zastrčené vzadu na poličke) naučili ma správne používať kozmetiku...a čuduj sa svete, pokiaľ dodržiavam všetky rady tak čierne bodky nemajú šancu, neviem čo sú to upchaté póry, lišaje... Tieto poradenstvá určite robí viacero spoločností. Trošku ma mrzí, že sa nájdu členky z tej mojej, ktoré nám trošku kazia meno: Na tu máš a vyber si. Ak nechceš nič, nechaj tak!

A ešte musím povedať, že určite je lepšie prejsť takýmto poradenstvom, nechať si vyskúšať priamo na sebe, človek sa potom sám rozhodne či niektorý z tých výrobkov kúpi alebo nie...a keby sa predsa len vyskytla nejaká reakcia, nie je problém výrobok vrátiť. V ktorej lekárni alebo drogérii Vám vrátia peniažky za načatý krém, z ktorého Vám opuchne tvár?
JanaSys
01.04.07,12:55
...a ešte jedna maličká poznámka. Na dvojke bol tento týždeň vysielaný TEST magazín zameraný na denné krémy proti vráskam...a čuduj sa svete, VICHY a Nivea Visage dopadli dosť chabo... Veľkým prekvapením bol jednoduchý krém tuším z LIDLa ktorý testovali a dopadol lepšie ako jeden z VICHY. Tuším v archíve STV by tá relácia mala byť...a v ďaľšom vydaní si posvietia na nočné prírodné krémy.


Zachytila som len koniec, tiez ma prekvapilo ze Vichy malo skoro stvorku. Dalsiu cast sa pokusim nezmeskat .
skoro
05.04.07,19:51
Ja som to síce nevidela, ale dočítala som sa na nete, že to bolo zmanipulované a podplatené. Neverím, že nejaký lacný krém z Lidla je fakt tak dobrý. Väčšinou som z lacných supervýrobkov z obchodných reťazcov skôr opuchla a naozaj to nikdy nedopadlo dobre.
lavi
09.04.07,17:23
Ja som z Vichy bola spokojna, stale pouzivam make-up. Normaderm mi plet pekne zahojil, ale pre dlhodobe zlepsenie pleti mi konecne pomohol az nechtikovy krem z francuzskej kozmetiky PAB + pouzivam aj ich nechtikovu pletovu vodu (da sa kupit cez internet, cena krem pribl. 600sk, voda 350sk). Zhruba po 4 tyzdnoch vidim, ze plet je hladsia a pory sa menej upchavaju, naozaj sa z toho vytesujem;) Pravdou je, ze vysoka cena nemusi zarucit kvalitu a najma kazdy ma iny typ pleti, to co jednemu pomoze, druhemu nemusi....Este musim vychvalit na zakrytie chybiciek na tvari tekuty korektor od La Roche alebo Clinique, su drahsie (500sk), ale kryju prirodzene a vydrzia;)
HERA
23.08.07,21:28
kazdy vyrobok je pre urcitu vekovu katergiu. napr. nepouzivajte ako 19 rocny vyrobky pre zeny v menopauze (novadiol).
HERA
26.08.07,07:29
nielen kozmetika, ale aj vitamini ako napriklad zink, magnezium,silika a ine by mohli pomoct. kozmetika od VICHY je dobra, pre viac citlivu plet odporucam AVENE - Soapless cleanance gel, toner, a masticky Cleanance K.
erla
26.08.07,17:14
Ja používam krém a čistiaci gél normaderm od vichy a celkom som spokojná.Používam ho už neakú tú dobu.Pleťovú vodo mám z Biodermy.Aj tá je celkom fajn.Ale každý sme iní,skús si najprv neaké vzorky z lekárne,či ti bude vyhovovať.:)
veroniika
24.07.08,17:12
a keď už ľudia nechcú vyhľadať poradenstvo alebo lekára, aspoň vzorky treba skúsiť..
dôchodkyňa
20.12.08,07:02
Ahoj
Moja dcéra to mala tiež, používala všetko možné a nakoniec jej
pomohlo ,keď si častejšie umývala tvár mydlom.Skús to a nebude Ťa to nič stať.
Príjemné Vianoce