bui
20.03.07,00:08
nas zamestnanec bol na sluzobnej ceste v Cine..pred odchodom sa dal zaockovat. Na aky ucet mam zauctovat naklady na ockovanie?

Z Ciny sa uz vratil, a donieol na preplatenie este jeden blocik z lekarne o kupe tretej poslednej davky ockovania. je pravdepodobne ze do Ciny este pojde, no tiez je mozne ze tam uz nebude musiet ist....podla uspesnosti rozbehnutia projektu na ktorom tam pracoval. Mozem aj toto tretie ockovanie dat do nakladov firmy? Aj v pripade ze by uz do Ciny nesiel?

Dakujem
martinius
20.03.07,07:27
Môžeš na 512, prípadne na 527. Dá sa to zaúčtovať aj na 528.
Kedže ide o ZPC,prikláňam sa k účtu 512. Neuviedla si,o aké očkovanie ide. Skús pozrieť tento 11a§ zákona o cestovných náhradách:
Zamestnancovi, ktorý je vyslaný na zahraničnú pracovnú cestu do tropických oblastí alebo do inak zdravotne obťažných oblastí, patrí náhrada preukázaných výdavkov za povinné očkovanie a za očkovanie odporúčané Svetovou zdravotníckou organizáciou alebo Úradom verejného zdravotníctva.
kalkulka
20.03.07,15:53
Ak to nie je súčasťou cesťaku, tak by som účtovala na 527. To vieš, ak zákon o ochrane zdravia alebo prípadne iný zákon vyslovene stanovuje povinné očkovanie pred vycestovaním, tak sú to daňovo uznané výdavky, ale ak nie tak 528 - nedaňová.
bui
21.03.07,09:01
ide o ockovanie proti zltacke...asi nie je povinne.....takze to bude danovo neuznane?
kalkulka
21.03.07,12:42
Ak nie je povinné, tak nie je daňovo uznané.
bui
21.03.07,12:51
a ak sme tie prve dve refakturovali odberatelovi nasich sluzieb? tak potom to mam dat na 528..vo vydavkovom PD a na 602...nedan. vynos..vo vystavenej fakture?
kalkulka
21.03.07,16:07
Áno, môže to byť aj takto. Ešte by som upozornila, na príjem u zamestnanca, ktorý ak dostal niečo nad rámec zákona o cestovných náhradách, malo by sa mu to zdaniť spolu s ostatným príjmom.
bui
25.03.07,10:39
takze ..dopocula som sa, ze povinne ockovanie neexistuje..iba odporucane...

a co sa tyka toho zdanovania u zamestnanca...ak som to ze som mu preplatila z pokladne blocky za toto ockovanie nezdanila u neho ako nepenazny prijem..co mozem robit uz teraz..v marci?..ked to bolo este minuly rok?

Musi sa to brat ako nieco vyplatene nad ramec zakona o cest. nahradach?...
ke to budem mat v nedanovych nakladoch, musim to spajat s danou sluzobkou?

Co ked sa zamestnavatel len tak rozhodne ze da zaockovat na svoje naklady zamestnanca...nedanove smozrejme

co napr. v takom pripade, ze zamestnanec pouzil svoj sukromny telefon na sluzobnej ceste..mne tuto sumu odberatel nasich sluzieb preplati na zaklade nami vystavenej faktury...lebo nas zamestnanec pracoval na projekte pre odberatela..
ja som postupovala tak, ze som sumu z vystavenej faktury dala do vynosov...311/602, 343
a vratila som to zametnancovi s tym, ze sumu bez dph som zauctovala do nakladov danovych(tu istu um mam v podstate aj vo vynosoch danovych), DPH som dala do nedanovych nakladov a z pokladne som teda zamestnancovi zaplatila celu sumu, ktoru mu vyfakturoval Orange.
518,518.999/211
???