bui
20.03.07,01:21
zamestnanec mal na sluzobnej ceste zabezpecenu stravu...
Zaujimalo by ma ak odlietal do Moldavska..
o 13 h prekrocil hranice Rakuska,
odlet bol zo Schwechatu a prilet bol o 17.15 do Moldavska, kde mal uz zabezpecenu veceru...na ake diety ma narok..?
v Omege mi vychadza ze na stravne do 12 hodin...zaskrtla som kratenie o veceru a teda mi vychadza stravne na den cesty 19,5 USD minus 13.65 USD...
dufam ze mam spravne ked som dala pobyt v lietadle akoby uz pobyt v Moldavsku...
No a spat podobne...
odlietal 17.45 z Moldavska, priletel 19.00 do Schwechatu a hranice v Bratislave Berg prekrocil o 20.00...na ake diety ma narok, mozem mu ich znova dat v USD ako keby opat cesta v lietadle bola cas straveny v Moldavsku alebo to uz mam zadat ako cas straveny v meste doletu lietadla, teda v Rakusku?..ranajky a vecere mal este zabezpecene...a teda narok na cestovne nad 12 hodin minus 25 perc ranajky a 40 per. obed?
.
martinius
20.03.07,08:05
Stravné v cudzej mene za kalendárny deň poskytne zamestnávateľ zamestnancovi v mene a vo výške stravného ustanoveného pre krajinu, v ktorej zamestnanec strávi v kalendárnom dni najviac hodín. Ak zamestnanec strávi v kalendárnom dni rovnaký počet hodín vo viacerých krajinách, zamestnávateľ poskytne stravné v cudzej mene, ktoré je pre zamestnanca výhodnejšie. Pobyt v krajine sa ráta od príletu.
Ak má zamestnanec na zahraničnej pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie v celom rozsahu, zamestnávateľ mu stravné neposkytuje. Ak má zamestnanec na zahraničnej pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie čiastočne, zamestnávateľ stravné určené podľa odsekov 1 až 6 § 13 zákona o cest.náhradách kráti o 25 % za bezplatne poskytnuté raňajky, o 40 % za bezplatne poskytnutý obed a o 35 % za bezplatne poskytnutú večeru z ustanovenej sumy stravného pre časové pásmo nad 12 hodín alebo z najvyššej dohodnutej sumy stravného podľa odseku 6.
Ak je pri zahraničnej pracovnej ceste v doklade o ubytovaní zamestnanca preukázané poskytnutie raňajok, zamestnávateľ mu poskytuje stravné v cudzej mene určené podľa odsekov 1 až 7, znížené o

a) preukázanú sumu za poskytnuté raňajky alebo
b) 25 %, ak preukázaná suma výdavku za poskytnuté raňajky je vyššia ako 25 % zo stravného určeného podľa odsekov 1 až 5 alebo ak suma výdavku za poskytnuté raňajky nie je vyčíslená.
Okrem stravného,ktoré sa kráti,má nárok aj na vreckové.
Chobot
20.03.07,11:33
zamestnanec mal na sluzobnej ceste zabezpecenu stravu...
Zaujimalo by ma ak odlietal do Moldavska..
o 13 h prekrocil hranice Rakuska,
odlet bol zo Schwechatu a prilet bol o 17.15 do Moldavska, kde mal uz zabezpecenu veceru...na ake diety ma narok..?
v Omege mi vychadza ze na stravne do 12 hodin...zaskrtla som kratenie o veceru a teda mi vychadza stravne na den cesty 19,5 USD minus 13.65 USD...
dufam ze mam spravne ked som dala pobyt v lietadle akoby uz pobyt v Moldavsku...
No a spat podobne...
odlietal 17.45 z Moldavska, priletel 19.00 do Schwechatu a hranice v Bratislave Berg prekrocil o 20.00...na ake diety ma narok, mozem mu ich znova dat v USD ako keby opat cesta v lietadle bola cas straveny v Moldavsku alebo to uz mam zadat ako cas straveny v meste doletu lietadla, teda v Rakusku?..ranajky a vecere mal este zabezpecene...a teda narok na cestovne nad 12 hodin minus 25 perc ranajky a 40 per. obed?
.

Neviem, odkiaľ si brala ten základ 19,5 USD????:eek:

Veď podľa Opatrenia min. financií SR č. 641/2006 je pre Moldavsko základná náhrada stravného 40,- EUR! Teda ak bol na SC v pásme 6-12 hodín, tak má nárok na stravné vo výške 50% z denného nároku, t.j. 20,- EUR, ktoré sa kráti o poskytnutú večeru 35%.

Mne to vychádza tých 35% na 14 EUR, teda 20-14= 6 EUR na ten cestovný deň.

Cesta späť bola v pásme 12-24 hodín, teda základný nárok bude 40,- EUR. Krátenie za raňajky bude 25%, len nechápem, kde mal poskytnutú večeru, keď z Moldavska odlietal o 17:45? To ešte tam, alebo s navečeral v Rakúsku po prílete? Dúfam, že občerstvenie na palube nepovažuješ za poskytnutie stravy? Alebo si chcela napísať, že mal poskytnuté v ten deň raňajky a obed.

Takže predpokladajme, že mal tie raňajky aj obed, tak sa mu bude denný nárok krátiť o 25%+40%, t.j.65%, teda na ten deň dostane 40-26=14 EUR.

Samozrejme netreba zabudnúť na vreckové vo výške 5-40% (podľa interného rozhodnutia zamestnávateľa), ktoré mu patrí za každý deň pobytu, aj keď mal stravu zabezpečenú.
bui
26.03.07,09:05
dakujem moc...

to stravne mam z Omegy..v ciselniku je 39 EUR na den...prepisem to...
nekontrolovala som to, myslela som si ze je to tam zadane spravne...budem musiet skontrolovat vsetky staty...dakujem za upozornenie...

S tym nasim zamestnancom je to komplikovane...lebo tam bol vyslany aby robil pre nasho odberatela na projekte za ktory nas plati...
..a s tento odberatel sa teraz s nami dohodol..ustne..ze vsetky blocky, ktore mu zamestnanec donesie ako vydavok, ktory mal na sluzobnej ceste mu preplati..teda ak sa aj niekde naje, tak nam to preplati..cize z toho mi vyplyva, ze zamestnanec nema narok na ziadne stravne ..iba na vreckove...tam mal vsetko zabezpecene popri ubytovani, no a po ceste co si kupil to si da preplatit...len nie som si uplne ista ci je to spravne..:o
lebo k tomu nemam ziadny papier...doklad..tieti blocky idu mimo nasho uctovnictva..tie si zauctuje odberatel nasich sluzieb....teda si myslim:o ..je to totizto talian....