MartinkoK
20.03.07,06:52
Ahoj všetci,
prosím Vás o radu, FO bola časť roka ako SZČO - pričom mala pozastavenú živnosť, potom živnosť zrušila a zvyšok roka bola zamestnancom?
Ktoré tlačivo daňového priznania má použiť A alebo B?
katkaj
20.03.07,05:56
Ahoj všetci,
prosím Vás o radu, FO bola časť roka ako SZČO - pričom mala pozastavenú živnosť, potom živnosť zrušila a zvyšok roka bola zamestnancom?
Ktoré tlačivo daňového priznania má použiť A alebo B?


Pokiaľ nemala žiadny príjem zo živnosti a mala len závislú činnosť tak A. Pokiaľ mala aj príjem zo živnosti tak B.
vikinka
20.03.07,05:56
Podáva typ B,kde vysporiada ukončenie živnosti a zároveň uvedie príjmy zo závislej činnosti.
MartinkoK
20.03.07,07:01
Živnosť mal prerušenú a nemal z nej v roku 2006 žiadny príjem, tak teda A?
katkaj
20.03.07,07:04
Živnosť mal prerušenú a nemal z nej v roku 2006 žiadny príjem, tak teda A?


Boli tu rôzne názory na túto tému. Ale v tomto prípade by som podala A a prípadne do poznámky by som dala že živnosť bola prerušená a nebol príjem
heike
20.03.07,07:23
Bola som na školení p. Jozefa Mihála a presne toto sa tam preberalo.

Daňovník sa rozhoduje, aký typ DP podá podľa toho, z čoho mal príjmy, teda ak mal živnosť ale nemal z nej príjmy a mal závislú činnosť, podáva DP A.
MartinkoK
20.03.07,07:27
Bola som na školení p. Jozefa Mihála a presne toto sa tam preberalo.

Daňovník sa rozhoduje, aký typ DP podá podľa toho, z čoho mal príjmy, teda ak mal živnosť ale nemal z nej príjmy a mal závislú činnosť, podáva DP A.
Stačí ak do DP priloží čestné vyhlásenie, že v období od - do mal prerušenú živnosť a nemal z nej žiadne príjmy?
katkaj
20.03.07,07:29
Stačí ak do DP priloží čestné vyhlásenie, že v období od - do mal prerušenú živnosť a nemal z nej žiadne príjmy?

Stačí.....;)
heike
20.03.07,07:33
Áno, malo by to stačiť. Použila som podmieňovací spôsob, lebo všetko vytvára ľudský faktor a niektorým daňovákom to stačiť môže a niektorým nie, ale nemali by ťa preto nejako trápiť. A keď nemal príjmy a vie im to dokázať...

A iný doklad o prerušení živnosti nemá? Veď, pokiaľ viem, by sa malo za prerušenie živnosti aj platiť - ale s týmto nie som si istá...