felixh
20.03.07,07:35
Asi to tu uz bolo preberane , ale neviem si rady preto sa obraciam na PORADY.
Dodali sme silo firme zo SR, ktora ho nasledne vyviezla do ČR. Toto som fa s DPH.
Nasledne sme boli dodane silo montovat v CR a ja mam vystavit fa pre odberatela zo SR.
/Obaja sme platcovia DPH/.
Neviem ci mam dat DPH na vystupe alebo je to oslobodene plnenie v zmysle par.15 ods./prace na hnutelnom majetku v CR/ a potom to nie je predmetom dane v SR???
Ta SR firma to bude nasledne fa do CR ako ???
Ak sa niekto musi registrovat za platcu DPH v CR tak kto , my co sme montaz fyzicky vykonali alebo fy ktora to bude do CR fakturovat ???
ALBO
20.03.07,08:28
Keďže píšete , že tovar ste dodali slovákovi a až ten ho vyviezol, tak nepôjde o dodanie s inštaláciou podľa § 13/1/b.
Takže ste robili 2 veci -predali ste silo slovákovi na slovensku a namontovali silo v česku pre slováka.
DOdanie sila by malo byť so sl DPH (Fa Slovákovi)
Montáž- miesto dodania je česko §15. Fakturujete Slovákovi.
Slovák bude fakturovať čechovi. Ten by mal tú montáž podľa § 9/4. Takže pre neho miesto dodania je tiež česko.
Ak je ten čech platiteľ , tak sa na neho prenesie DP.A daň by "teoreticky "mohla byť vybavená.
česi majú ešte čosi v § 14/5/e, že refakturácia služieb medzi plátcami alebo aj od neplatce sa nepovažuje za poskytnutie služby. to by však vylúčilo z registrácie slováka a vy by ste sa museli. NO ale tomu rozumejú len česi a vy si budete musieť zistiť postup na českom DU.

Ak by sme to otočili nopak, tak čech, ktorý by fakturoval vám tú dodávku sila s montážou, tak by fakturoval bez DPH a vy by ste odviedli daň za neho. No a čech 2, ktorý by to fyzicky robil a fakturoval čechovi 1 by dodal niečo s miestom dodania Sl. a vlastne by tiež naplňal § 5/1 , lebo nie je splnené §5/1/c (čech 1 sa podľa §5/1/c nemusel lebo ten DP vedel preniesť na Sl).
Vychádza mi že sa tu musí zaregistrovať . Skuste sa popytať najprv na našom DU na nazor.
JurajN
20.03.07,12:46
Dobre dodavka sila je s DPH a co s montazou dodaneho sila pre Slov.firmu vykonanou v zahranici ? ma byt vystavena fa so slov.DPH alebo bez DPH nakolko miestom dodania je CR ?
ALBO
20.03.07,13:28
Dobre dodavka sila je s DPH a co s montazou dodaneho sila pre Slov.firmu vykonanou v zahranici ? ma byt vystavena fa so slov.DPH alebo bez DPH nakolko miestom dodania je CR ?

No so slovenskou vôbec nie, určite tam bude česka u čecha platitela-prenos DP,lenže tou refakturáciou sa to komplikuje najma u toho čo fakturuje slovákovi, potrebuje poznať aj český zákon.
felixh
20.03.07,15:27
No so slovenskou vôbec nie, určite tam bude česka u čecha platitela-prenos DP,lenže tou refakturáciou sa to komplikuje najma u toho čo fakturuje slovákovi, potrebuje poznať aj český zákon.


A preco ceska ked je to pre slovaka a dodavatel t.j. ten co to naozaj montoval nie je platcom DPH v CR a teda nemoze vystavovat fa s ceskou DPH ??? Neviem preco je to take komplikovane ked sa DPH nestrati . Slovak odberatel si ju odpocita, vyfakturuje silo vratane montaze Cechovi odberatelovi bez DPH, ktory si ho samozdani ceskou DPH a hotovo .
ALBO
21.03.07,06:38
A *preco ceska ked je to pre slovaka a dodavatel t.j. ten co to naozaj montoval nie je platcom DPH v CR a teda nemoze vystavovat fa s ceskou DPH *??? Neviem preco je to take komplikovane ked sa DPH nestrati . *Slovak odberatel si ju odpocita, vyfakturuje silo vratane montaze Cechovi odberatelovi bez DPH, ktory si ho samozdani ceskou DPH a hotovo *.

*Vy urobíte to, že namontujete silo (dodanie ste už fakturovali so sl DPH, lebo neprešlo pri dodávke cez hranice a odberateľ bol slovák, takže § 13, kde sa dodanie uskutční, resp. preprava začína.)
Druhá Fa je za službu, to je niečo z § 15 asi práce na majetku. Tam zákon hovorí, že miesto dodania (to znamená, kde sa má odviesť daň ) je podľa 15/1 ,kde má dodávateľ sídlo s výnimkou a napr. v §15/6 je s výnimkou prác na M, pri ktorých je miesto dodania tam , kde sa práce vykonajú.
Takže bezohľadu na váš zložitejší prípad, je miesto dodania česko. preto tam musí byť česká daň. A to sa dá dosiahnuť len tak, že by český odberateľ za vás DP prevzal, ale to nie je váš prípad, lebo máte slovenského odberatela, alebo potom , že sa musíte tam zaregistrovať a splniť svoju povinnosť.
Tu je to zložitejšie o to, že vlasne aj ten druhý slovák odvádza daň (česku) no ale ten prostrednictvom toho českého platiteľa.

Keby ste toto isté robili na slovensku, medzi slovenskými subjektami, tiež by ste slovákovi fakturovali prácu a silo, a on by to následne refakturoval tomu majiteľovi sila s DPH, takže by sa 2x robilo zdaňovanie. O tom je § 9/4.
*lebo tá daň nepatrí do sl.rozpočtu ale do českého.


či sa ale musíte kôli tomu naozaj zaregistrovať , to si zistite v čechách, lebo tá daň odvedená bude tým čechom odberateľom.A vaša registrácia bude len +-. Ale uznáte dúfam, že keby išlo o takéto dodanie na SL tak by ste to takto komplikovane robiť museli. NO a v DPH je teraz celé EU jedno Slovensko.Tak by to malo fungovať, keď bude 6. smernica rovnaká pre všetky štáty.
felixh
21.03.07,08:28
*Vy urobíte to, že namontujete silo (dodanie ste už fakturovali so sl DPH, lebo neprešlo pri dodávke cez hranice a odberateľ bol slovák, takže § 13, kde sa dodanie uskutční, resp. preprava začína.)
Druhá Fa je za službu, to je niečo z § 15 asi práce na majetku. Tam zákon hovorí, že miesto dodania (to znamená, kde sa má odviesť daň ) je podľa 15/1 ,kde má dodávateľ sídlo s výnimkou a napr. v §15/6 je s výnimkou prác na M, pri ktorých je miesto dodania tam , kde sa práce vykonajú.
Takže bezohľadu na váš zložitejší prípad, je miesto dodania česko. preto tam musí byť česká daň. A to sa dá dosiahnuť len tak, že by český odberateľ za vás DP prevzal, ale to nie je váš prípad, lebo máte slovenského odberatela, alebo potom , že sa musíte tam zaregistrovať a splniť svoju povinnosť.
Tu je to zložitejšie o to, že vlasne aj ten druhý slovák odvádza daň (česku) no ale ten prostrednictvom toho českého platiteľa.

Keby ste toto isté robili na slovensku, medzi slovenskými subjektami, tiež by ste slovákovi fakturovali prácu a silo, a on by to následne refakturoval tomu majiteľovi sila s DPH, takže by sa 2x robilo zdaňovanie. O tom je § 9/4.
*lebo tá daň nepatrí do sl.rozpočtu ale do českého.


či sa ale musíte kôli tomu naozaj zaregistrovať , to si zistite v čechách, lebo tá daň odvedená bude tým čechom odberateľom.A vaša registrácia bude len +-. Ale uznáte dúfam, že keby išlo o takéto dodanie na SL tak by ste to takto komplikovane robiť museli. NO a v DPH je teraz celé EU jedno Slovensko.Tak by to malo fungovať, keď bude 6. smernica rovnaká pre všetky štáty.

Dakujem za fundovany vyklad. Teda ak som to dobre pochopil zrhniem to takto : Miesto dodania sluzby je CR a teda ja /ako skutocny vykonavatel montaze/ vystavim fa Slov.firme podla toho ci sa musim registrovat v CR na DPH
Ak ano vystavim fa pod ceskym IC DPH slov.firme s ceskou DPH, ak nemam povinnost registracie potom vystavim fa pod slov.IC DPH/alebo ziadnym/ bez DPH a uvedene plnenie nevstupuje do DPH.
A co ten slovak ako si odpocita cesku DPH ???
A poradi mi este niekto ako je to s tou registraciou v CR od akej hodnoty sa mam povinnost tam registrovat resp. ako sa tomu vyhnut ??? Vopred dakujem za skoru odpoved
ALBO
21.03.07,08:52
Dakujem za fundovany vyklad. Teda ak som to dobre pochopil zrhniem to takto : Miesto dodania sluzby je CR a teda ja /ako skutocny vykonavatel montaze/ vystavim fa Slov.firme podla toho ci sa musim registrovat v CR na DPH
Ak ano vystavim fa pod ceskym IC DPH slov.firme s ceskou DPH, ak nemam povinnost registracie potom vystavim fa pod slov.IC DPH/alebo ziadnym/ bez DPH a uvedene plnenie nevstupuje do DPH.
A co ten slovak ako si odpocita cesku DPH ???
A poradi mi este niekto ako je to s tou registraciou v CR od akej hodnoty sa mam povinnost tam registrovat resp. ako sa tomu vyhnut ??? Vopred dakujem za skoru odpoved

V našom zákone je hneď (neviem čo je včeskom) §5/1.
Slovak by si vypýtal DU Praha.
Neviem, či to takto treba komplikovať a nikto da sem do diskusie nepridal zatial, takže tak ako som vám radila predtým, odkonzultujte to tam v prahe. Alebo skuste dať otázku ešte na českú poradu.
felixh
25.03.07,18:06
V našom zákone je hneď (neviem čo je včeskom) §5/1.
Slovak by si vypýtal DU Praha.
Neviem, či to takto treba komplikovať a nikto da sem do diskusie nepridal zatial, takže tak ako som vám radila predtým, odkonzultujte to tam v prahe. Alebo skuste dať otázku ešte na českú poradu.

A ako sa to da "zjednodusit" ja sa totiz nechcem registrovat v CR , co mam teda fa tomu slovakovi aby som sa nemusel registrovat v CR na DPH???