soňulka
20.03.07,07:43
Ahojte poraďáci.
Musím evidovať v knihe jázd km-stav tachometra , (tá sa samozrejme robí dodatočne) keď súkromné auto využíva daňovník od 9.mesiaca 2006 na podnikanie, má uhradenú daň a teda auto je využívané aj na súkromné účely?
Niekde na porade som čítala, že nemusí.
Prosím o info.
ďakujem
vikinka
20.03.07,06:46
A ako chceš vykázať spotrebu PL a základnú náhradu,na základe čoho?Musíš robiť knihu jázd aj na auto nezaradené ,ak auto používa na podnikanie.
babenko1
20.03.07,06:46
ak auto nie je v zaradené ako HM, stačí viesť evidenciu len odjazdených km, ktoré súviseli s podnikaním
Anja111
20.03.07,06:46
Ahojte poraďáci.
Musím evidovať v knihe jázd km, (tá sa samozrejme robí dodatočne) keď súkromné auto využíva daňovník od 9.mesiaca 2006 na podnikanie, má uhradenú daň a teda auto je využívané aj na súkromné účely?
Niekde na porade som čítala, že nemusí.
Prosím o info.
ďakujem
Keď sa jedná o súkromné auto daňovníka, stačí evidovať len km prejazdené služobne.
babenko1
20.03.07,06:47
A ako chceš vykázať spotrebu PL a základnú náhradu,na základe čoho?Musíš robiť knihu jázd aj na auto nezaradené ,ak auto používa na podnikanie.
ona sa nepýtala, či musí viesť knihu jázd, ale či tam má evidovať aj súkromné km...a tie nemusí...
Manual
20.03.07,06:51
Ahojte poraďáci.
Musím evidovať v knihe jázd km-stav tachometra , (tá sa samozrejme robí dodatočne) keď súkromné auto využíva daňovník od 9.mesiaca 2006 na podnikanie, má uhradenú daň a teda auto je využívané aj na súkromné účely?
Niekde na porade som čítala, že nemusí.
Prosím o info.
ďakujem
Stav tachometra pri súkromnom aute sa v KJ neeviduje, nepíšu sa do KJ ani súkromné jazdy. Píšu sa len prejdené km na účely podnikania a tie vynásobíš vypočítanou paušálnou náhradou /6,20+PHL/
soňulka
20.03.07,06:51
Služobné cesty mám v knihe jázd, avšak stav tachometra nie.

Ďakujem.