perta
20.03.07,06:49
Ahojte mám takýto problém, robím jednému SZČO daňové priznanie a neviem si poradiť s týmto:
úhrn príjmov všetkých zamestnávateľov :81138,-Sk
poistné: 10890,-
základ dane? 70248

príjmy zo živnosti: 21945
výdavky -40%: 8778

základ dane: 83415
na daňovníka: 90816

daň :0
daňový bonus 6480
vyplatený daňový bonus u zamestnávateľa: 4320
suma daňového bonusu na uplatnenie: 2160
zrazený preddavok:1807

ten preddavok mu majú vrátiť, len neviem kde ho mám zaradiť, či do:

XIW. oddielu - žiadosť o vyplatenie daňového bonusu
alebo do XV. oddielu - žiadosť o vrátenie daňového preplatku???

a eše jedna otázka, môžem zaniesť za daňovníka daňové priznanie na daňový úrad.


Všetkým Vám pekne ďakujem.
jana007
20.03.07,06:56
Zo živnosti neplatil poistné ? Žiadne si neodpočítala.
DanielaSL
20.03.07,06:58
Ahojte mám takýto problém, robím jednému SZČO daňové priznanie a neviem si poradiť s týmto:
úhrn príjmov všetkých zamestnávateľov :81138,-Sk
poistné: 10890,-
základ dane? 70248

príjmy zo živnosti: 21945
výdavky -40%: 8778

základ dane: 83415
na daňovníka: 90816

daň :0
daňový bonus 6480
vyplatený daňový bonus u zamestnávateľa: 4320
suma daňového bonusu na uplatnenie: 2160
zrazený preddavok:1807

ten preddavok mu majú vrátiť, len neviem kde ho mám zaradiť, či do:

XIW. oddielu - žiadosť o vyplatenie daňového bonusu
XIV. si požiadaš o doplatok DB
alebo do XV. oddielu - žiadosť o vrátenie daňového preplatku???
XV. si požiadaš o vrátenie preplatku
a eše jedna otázka, môžem zaniesť za daňovníka daňové priznanie na daňový úrad.

áno, môže

Všetkým Vám pekne ďakujem.

Odpovede máš hrubým.
perta
20.03.07,07:02
poistné nemal žiadne zaplatené
to znamená,že môžem to napísať buď do XIV alebo do XV oddielu, teda je to jedno?
jana007
20.03.07,07:17
Nie je to jedno - postupuj ako ti poradila Daniala. Daňový bonus - XIV.,
praplatok dane - XV.
katkaj
20.03.07,07:18
poistné nemal žiadne zaplatené
to znamená,že môžem to napísať buď do XIV alebo do XV oddielu, teda je to jedno?


Nie je to jedno. V oddieli XIV žiadaš o vyplatenie daňového bonusu a v oddieli XV žiadaš o vrátenie preplatku na dani.

Daniela ti to v odpovedi napísala :)
perta
20.03.07,07:20
to znamená že v XIV oddiely budem mať 2160,-SK a v oddiely XV budem mať 1807,-Sk? vôbec tomu nerozumiem.
jana007
20.03.07,07:24
Áno, myslím, že si to už pochopila.
perta
20.03.07,07:27
ďakujem Vám všetkým za rady
Sarlotka
05.12.11,16:32
prosim o radu

za rok 2011 je mozno uplatnit nezdanitelnu ciastku zakladu dane na aktivne prijmy §5 a 6 ods 1 a 2

ja by som sa chcel informovat prijmy od poistovni (havaria) prijem penaznych prostriedkov na ucet podnikatela (suma výdavkov na oprava na auto bola nizsie ako poistne plnenie (vycislenie poistneho plnenia na zaklade rozpoctu, na podnikatel si zabezpečil lacnejšiu opravu ))

tento prijem je danovym prijmom podla akeho paragrafu ?je mozne na tento prijem uplatnit nezdanitelnu ciastku..

dakujem
Sarlotka
28.12.11,21:21
Prosím ešte by som mala dalsiu otazku k SZCO a danovemu priznaniu..

predaj obchodneho majetku napr. auta zahrnuteho do obchodneho majetku szčo je aký príjem?
§6 ods.
(5) Príjmom z podnikania alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosti je aj
a) príjem z akéhokoľvek nakladania s obchodným majetkom daňovníka, ????

a v tomto pripade na tento predaj nemozno uplatnit nezdanitelnu ciastku?

tu je mozne uplatnit len na aktivne prijmy podla §5 a 6 ods 1 a 2 ????

dakujem robi mi stale problem kde mozno a kde nemozno uplatnit nezdanitelnu ciastku na danovnika
Sarlotka
24.01.12,22:42
uz som nasla odpoved na zaklade poucenia k vyplnaniu danoveho priznania typ B

"Súčasťou príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona sú aj príjmy z akéhokoľvek nakladania s obchodným majetkom (napr. príjem z prenájmu takéhoto majetku), "

takze ci už predaj auta alebo poistne plnenie davam su prijmy podla § 6 a uplanujem nezdanitelnu ciastku aj na tieto prijmy.
lepetka
25.01.12,08:29
dobrý deň, chcela by som sa opýtať - priateľ je od mája 2011 nezamestnaný, má si robiť daňové priznanie? minulý rok pracoval len tie 4 mesiace na začiatku roka a potom dostal výpoveď (od zamestnávateľa dostal aj ročné zúčtovanie dane). potom dostával 6 mesiacov dávku v nezamestnanosti. nemal žiadne iné príjmy. ak si má robiť daňové priznanie, je potrebné tam uviesť aj tú dávku v nezamestnanosti? nevieme si s tým rady, ďakujem za vaše odpovede.
lepetka