veronika.s
20.03.07,07:54
Ahojte, chcela by som poradiť ako zjednodušiť Záznam zo zahraničnej služobnej cesty :rolleyes: aby nemuseli rozpisovať každý deň.
Pomôže mi každý nápad.
Ďakujem :D
Chobot
20.03.07,10:22
Ahojte, chcela by som poradiť ako zjednodušiť Záznam zo zahraničnej služobnej cesty :rolleyes: aby nemuseli rozpisovať každý deň.
Pomôže mi každý nápad.
Ďakujem :D

Pokiaľ ide o dlhšiu cestu a okrem prvého a posledného dňa sú všetky dni rovnaké (z hľadiska krajiny, dlžky cesty a náhrady), tak nemusíš rozpisovať každý jeden deň. U nás to robíme tak, že uvedieme prvý deň - vedľa toho náhradu, v ďalšom riadku deň 2. - X-tý, t.j. XX dní, čo je XX krát stravné plus vreckové (nejaká suma) a pod tým posledný deň. Dole to celé sčítame a je to. Netreba písať 2. deň - XX EUR, 3. deň - XX EUR, ....

Dúfam, že toto si mala na mysli, nie písomný záznam - správu zo služ. cesty?
veronika.s
22.03.07,08:20
Pokiaľ ide o dlhšiu cestu a okrem prvého a posledného dňa sú všetky dni rovnaké (z hľadiska krajiny, dlžky cesty a náhrady), tak nemusíš rozpisovať každý jeden deň. U nás to robíme tak, že uvedieme prvý deň - vedľa toho náhradu, v ďalšom riadku deň 2. - X-tý, t.j. XX dní, čo je XX krát stravné plus vreckové (nejaká suma) a pod tým posledný deň. Dole to celé sčítame a je to. Netreba písať 2. deň - XX EUR, 3. deň - XX EUR, ....

Dúfam, že toto si mala na mysli, nie písomný záznam - správu zo služ. cesty?
ďakujem asi som sa zle vyjadrila mala to byť správa ale aj s týmto si ma potešil, pretože všetko rozpisujem zvlášť :o)
Chobot
22.03.07,09:11
ďakujem asi som sa zle vyjadrila mala to byť správa ale aj s týmto si ma potešil, pretože všetko rozpisujem zvlášť :o)

Zákion neukladá žiadnu povinnosť predkladať správu zo služobnej cesty. Je to na rozhodnutí zamestnávateľa, či od zamestnanca požaduje vypracovať takú správu alebo nie. Rovnako aj formu a obsah môže zamestnávateľ určiť v internom predpise. Ak to nie je v predpise, môže mať správa akúkoľvek formu. V podstate aj správa na 5 riadkov by bola správou.

Takže pokiaľ to Big Boss nepožaduje od Teba rozpisovať po dňoch, nemusíš to tak robiť.
veronika.s
27.03.07,08:36
Díky moc :---