paulak
20.03.07,08:29
ahojte,
neviem, kde hladat nejake pravne rady na internete, tak sa obraciam k vam. Cez malicky pozemok, ktory som zdedila aj s domcekom ide verejny vodovod. Hned vedla je cesta, ale vodari povedali, ze ak chcem preklad, tak na vlastne naklady. (nic sa tam totiz neda postavit - ani garaz - a to 3 m vlavo a vpravo, takze nikde).
Naozaj su to moje naklady? kde by som nasla nejky "zapis", "bremeno" o tejto skutocnosti? vdaka za radu
Chobot
20.03.07,10:45
ahojte,
neviem, kde hladat nejake pravne rady na internete, tak sa obraciam k vam. Cez malicky pozemok, ktory som zdedila aj s domcekom ide verejny vodovod. Hned vedla je cesta, ale vodari povedali, ze ak chcem preklad, tak na vlastne naklady. (nic sa tam totiz neda postavit - ani garaz - a to 3 m vlavo a vpravo, takze nikde).
Naozaj su to moje naklady? kde by som nasla nejky "zapis", "bremeno" o tejto skutocnosti? vdaka za radu

Asi by som začal výpisom z katastra, či je tam uvedené bremeno. Potom si pozrieť príslušné zákony, ktoré sa týkajú vodného hospodárstva. Tiež by bolo dobré zistiť, kedy tam bol ten vodovod postavený. Môže byť, že podľa vtedajšej legislatívy nepotrebovali povolenie vlastníka nehnuteľnosti (obdobne je to pre výstavbu elektrických zariadení - stožiarov a trafostaníc, kedysi netrebalo povolenie vlastníka).

Alebo si nájdi nejakého právika, ktorý Ti to vyhľadá (bude to však stáť peniaze).
paulak
20.03.07,17:54
vdaka za info, list vlastnictva mam, tam nic nie je spominane.