Steven111
20.03.07,10:39
Ahojte poradaci, prosim vas : ak mal danovnik cez rok príjmy zo záv. činnosti a v novembri sa stal živnostníkom, ale nemal príjem ani výdaj -zdravotné platil až s omeškaním v januári môže podať DP typ A alebo musí B???:confused: dakujem Podľa mna stačí typ A
straposko
20.03.07,09:49
ahoj, ak bol co len jeden deň živnostníkom, mal by podávať DP typu B. A nemalo by to byť až take ťažké to vyplniť.
Steven111
20.03.07,10:02
ale ved v zákon nehovorí či je živnostníkom, či mal príjmy z tejto činnosti alebo či bol v strate no kedze nebol ani v strate a nemal ani príjmy ja si myslím že by to malo byt A čko alebo sa mýlim???
katkaj
20.03.07,10:03
ale ved v zákon nehovorí či je živnostníkom, či mal príjmy z tejto činnosti alebo či bol v strate no kedze nebol ani v strate a nemal ani príjmy ja si myslím že by to malo byt A čko alebo sa mýlim???

Nech podá A a priloží čestné prehlásenie že nemal príjem zo živnosti ;) už tu bola dosť búrlivá debata na túto tému
ZEvina
20.03.07,10:09
Ahojte poradaci, prosim vas : ak mal danovnik cez rok príjmy zo záv. činnosti a v novembri sa stal živnostníkom, ale nemal príjem ani výdaj -zdravotné platil až s omeškaním v januári môže podať DP typ A alebo musí B???:confused: dakujem Podľa mna stačí typ A

Neplatil ani poplatok za vydanie živnostenského listu?
Steven111
20.03.07,11:03
Platil poplatok, ale nie je povinný si ho dat do výdavkov...
JDM
20.03.07,11:15
Ahojte poradaci, prosim vas : ak mal danovnik cez rok príjmy zo záv. činnosti a v novembri sa stal živnostníkom, ale nemal príjem ani výdaj -zdravotné platil až s omeškaním v januári môže podať DP typ A alebo musí B???:confused: dakujem Podľa mna stačí typ A


Stačí DP"A", a čestné prehlásenie o tom, že nepoberal príjmy zo živnosti za rok 2006.

DP volíme podľa toho, aké príjmy sme poberali.
Prajem pekný deň.
straposko
20.03.07,11:15
Asi to závisí od úradníkov, ktorý toto daňové priznanie spracúvajú. Náš zamestnanec si tiež podal DP typu A, a oni mu volali, že to je zle a že si musí vypisať DP typu B. Za živnosť nemal žiadne príjmy a ani výdavky a už je to niekoľko rokov.A stále si podáva typ B.
JDM
20.03.07,11:20
Asi to závisí od úradníkov, ktorý toto daňové priznanie spracúvajú. Náš zamestnanec si tiež podal DP typu A, a oni mu volali, že to je zle a že si musí vypisať DP typu B. Za živnosť nemal žiadne príjmy a ani výdavky a už je to niekoľko rokov.A stále si podáva typ B.


Myslím si, že podľa správnosti by sme mali v prípade, keď živnostník mal čo len jeden kalendárny deň v roku živnosť ale nepoberal príjmy zo živnosti podať DP"B". Ono asi naozaj záleží na úradníkoch daňových úradov. U nás /SI/ stačí podať DP"A" a čestné vyhlásenie. Tiež poznám takých, čo to tak robia a zatiaľ sa im to toleruje.
damda
20.03.07,13:22
Najlepšie by bolo zavolať si na príslušný DU pod ktorý FO patrí, pretože ja som tiež včera volala na DU v DK a tam povedali že typ A s čestným vyhlasením, že príjmy zo živnosti neboli (uviesť do osob.záznamov na konci DP). Dnes na DU už pripustili aj druhú možnosť, teda typ B, ozaj záleží od DU.