filka
20.03.07,09:40
Moja švagriná čerpá do 30.6.2007 rodičovskú dovolenku, je zamestnaná v prac. pomere na dobu neurčitú. Teraz však od 1.3.2007 nastúpila do iného zamestnania, o dieťa sa jej stará svokra, ale od 26.3.2007 ho ide dať do štátnej škôlky. Čiže počnúc dňom 26.3.2007 stráca nárok na rodičovský príspevok ale rodičovská dov. sa jej nekončí až 30.6.2007, správne?
Čo by mala urobiť, ako ukončiť predchádzajúci pracovný pomer? Aby prípadne v starom zamestnaní kde sa už nevráti dostala odstupné? Má čakať na výpoveď od nich a potom požadovať skončenie bez výpovednej doby s odstupným?
Prosím poraďte ako najlepšie vyriešiť túto situáciu...
Zita4
20.03.07,08:49
Moja švagriná čerpá do 30.6.2007 rodičovskú dovolenku, je zamestnaná v prac. pomere na dobu neurčitú. Teraz však od 1.3.2007 nastúpila do iného zamestnania, o dieťa sa jej stará svokra, ale od 26.3.2007 ho ide dať do štátnej škôlky. Čiže počnúc dňom 26.3.2007 stráca nárok na rodičovský príspevok ale rodičovská dov. sa jej nekončí až 30.6.2007, správne? Správne.
Čo by mala urobiť, ako ukončiť predchádzajúci pracovný pomer? Mala by požiadať o skončenie PP dohodou. Aby prípadne v starom zamestnaní kde sa už nevráti dostala odstupné? Má čakať na výpoveď od nich a potom požadovať skončenie bez výpovednej doby s odstupným? Odstupné môže dostať len v prípade, keby so zamestnávateľom skončila PP z dôvodov uvedených v § 63 odst. 1 písm. a - c Zákonníka práce.


Odpovede sú červenou farbou. :)
filka
20.03.07,08:59
Dakujem Zita!
No tak som to myslela, ze by jej dal zamestnavatel vypoved napr. z organizacnych dovodov, co vraj chysta lebo sa tam robili nejake presuny vo firme...vtedy by to mohla skusit s tym odstupnym nie?robila tam predtym 8 rokov.
jankasm
20.03.07,11:09
Dakujem Zita!
No tak som to myslela, ze by jej dal zamestnavatel vypoved napr. z organizacnych dovodov, co vraj chysta lebo sa tam robili nejake presuny vo firme...vtedy by to mohla skusit s tym odstupnym nie?robila tam predtym 8 rokov.

No v tom prípade by to s tým odstupným mohla skúsiť (keďže tam robila 8 rokov, výpovedná lehota, čiže aj odstupné, bude trojmesačné), ale čo ak jej nedajú výpoveď do tej doby ako jej skončí RD? Potom ju aj tak bude musieť dať ona.