Trini
20.03.07,09:52
Viem, že už je veľa tém na daňové priznanie, ale momentálne, čo sa týka môjho problému som zatiaľ nenašla. Ide o príjem na základe sprostredkovateľskej zmluvy - obchodný zástupca. Kde zapísať príjem do DP: živnosť alebo sprostredkovanie a do denníka predaj výrobkov a služieb alebo ostatné príjmy. A ešte vykonával pomocné práce kamenárske, kde ich mám v peňážnom denníku zapísať - predaj výrobkov a služieb alebo ostatný príjem. Potrebujem si to len overiť.:mee:

Ďakujem za odpovede.:)
Trini
20.03.07,09:27
Nevie mi nikto poradiť? Pomôžte, ak môžte.
Monika Kováčová
20.03.07,09:48
má živnostenský list a predmet podnikania sprostredkovanie? § 6 - sprostredkovanie aj kamenárske práce je predaj výrobkov a služieb
Monika Kováčová
20.03.07,09:49
ostatný príjem v PD je napr. bank. úrok, alebo predaj majetku.... a pod.
ande
20.03.07,10:36
Chcela by som Vás poprosit o radu. Nie som zivnostnik, mam podpisanu zmluvu o dielo podla par. 631 Obcianskeho zakonnika. Tento prijem mam priznat do danoveho priznania? ak ano tak na zaklade zmluvy o dielo alebo mali by poslat nejake potvrdenie? A ake danove priznanie si mam vypisat typu A alebo B? Okrem toho mam aj dohody, ku ktorym mi poslali potvrdenie a pracujem na trvaly uvazok. Za odpoved dakujem pekne.
Monika Kováčová
20.03.07,10:39
Chcela by som Vás poprosit o radu. Nie som zivnostnik, mam podpisanu zmluvu o dielo podla par. 631 Obcianskeho zakonnika. Tento prijem mam priznat do danoveho priznania? ak ano tak na zaklade zmluvy o dielo alebo mali by poslat nejake potvrdenie? A ake danove priznanie si mam vypisat typu A alebo B? Okrem toho mam aj dohody, ku ktorym mi poslali potvrdenie a pracujem na trvaly uvazok. Za odpoved dakujem pekne.
Mali ste aj iný príjem? Potvrdenie vám nikto na Zo D nepošle, príjem priznáte sama, záleží od výšky a predmetu zmluvy - doplňte a určíme paragraf, podľa ktorého zdaníte...
ande
20.03.07,11:06
Mali ste aj iný príjem? Potvrdenie vám nikto na Zo D nepošle, príjem priznáte sama, záleží od výšky a predmetu zmluvy - doplňte a určíme paragraf, podľa ktorého zdaníte...

predmet:vyhotevenie prekladu, vo vyske 6720,. a duha zmluva o dielo-iny mesiac vo vyske 1615,.Ine prijmy mam:mzdu + dohody o vykonani prace.Dakujem
Trini
20.03.07,11:42
má živnostenský list a predmet podnikania sprostredkovanie? § 6 - sprostredkovanie aj kamenárske práce je predaj výrobkov a služieb

Predmet podnikania neviem, či má aj sprostredkovanie.
On začal robiť na živnosť pomocné kamenárske práce.

Ďakujem veľmi pekne.;)
Monika Kováčová
20.03.07,11:57
over si na www.zrsr.sk
Som presvedčená, že Zmluva o Dielo bola podpísaná na základe živnostenského oprávnenia. Postupuj tak, ako som písala v prísp.č 3.