bad
20.03.07,08:58
Ahojte,
prosim o radu:

Talianska firma /neplatca DPH/ nam vyfakturovala ubytovanie v Taliansku, my chceme cast z neho refakturovat /sme platci/ slovenskej firme. S DPH alebo bez DPH?

Dakujem velmi pekne.
ALBO
20.03.07,09:21
Ja by som to fakturovala bez DPH asi pre toto:
máte podtupovať podľa § 9/4 , správať sa akoby ste to dodali vy. takže ste ubytovali niekoho v taliansku. Ak je to podľa § 15/2 tak neni o čom s našou DPH , miesto dodania je taliansko.
Ak je to podľa §15/1 (hotel stravovanie ubytovanie) potom by to mohlo byť, že ste to dodali zo svojej prevádzkárne v taliansku. Podmienku prevádzkárne by to malo splňať podľa § 4/7( váš hotel v taliansku). takže miesto dodania vaša prevádzkáreň=bez dane.
bad
20.03.07,09:30
Mysleli sme si, ze by to takto malo byt, ale potrebovali sme istotu.
Este raz velmi pekne dakujem :)