bjojo
20.03.07,10:35
Zdravím všetkých

prosím Vás o poslanie Vašich zmluv o odbere, resp. dodávke tepla. Potrebujem mať prehľad o reálnom obsahu zmlúv.

Vďaka za ochotu a spozdravom jojo
zivan
21.03.07,12:44
Zdravím všetkých

prosím Vás o poslanie Vašich zmluv o odbere, resp. dodávke tepla. Potrebujem mať prehľad o reálnom obsahu zmlúv.

Vďaka za ochotu a spozdravom jojo
Zmluvy sú spravidla obchodným tajomstvom medzi oboma zmluvnými stranami a poskytovať ich tretej osobe bez súhlasu oboch strán môže byť považované za nezákonné. Kto tak robí vystavuje sa riziku. Najmä ak by to urobil takouto verejnou formou cez web.
Elena Navrátilová
21.03.07,13:03
Tiež som toho názoru, že zmluvy sa nemajú takto zverejňovať. Myslím, že v každej odbornej literatúre, na nete sú bežné, štandardne používané zmluvy ako vzor. Je aj vydavateľstvo, ktoré sa zaoberá špeciálne problémami SVB,... tiež poskytnú aj vzory zmúv. Samozrejme si musíš zakúpiť ich publikáciu a vzory sú aj na CD. U nás pužíva CDT práve odtiaľ vzory zmúv. Teda ak Ti išlo len o formu. Predpokladám, že sa Ti nejednalo o objednané množstvá.
Orim
21.03.07,13:11
My sme mali v zmluve, že ju nikomu neposkytneme k nahliadaniu
GabiZ
21.03.07,13:44
Ja s odpoveďami plne súhlasím, len by som dodala, že zmluvné vzťahy medzi dodávateľom a odberateľom sú veľmi rozdielne, pretože musia byť prispôsobené konkrétnej situácii medzi zmluvnými stranami. Takže asi ti nikto z nás nemôže poskytnúť svoje zmluvy k nahliadnutiu už aj z dôvodu, že je to obchodným tajomstvom a aj z dôvodu, že ťažko by sa z nich robila nejaká všeobecná zmluva k nahliadnutiu, pretože každá obsahuje konkrétne podmienky aplikované na konkrétneho dodávateľa a odberateľa. Zmluvy o odbere tepla musia byť jednoducho v zmysle zákona o tepelnej energetike a tam je vymedzené, čo musí zmluva obsahovať. Možno pomôže aj takáto info. Inak ako Elenka píše, zohnať nejaké publikácie.
bjojo
22.03.07,12:46
Ďakujem za reakcie

tak sa skusím spýtať na to, čomu presne nerozumiem.

Čo je presne vykurovacia krivka, resp. diagram. Je to objednané množstvo energie na ďalší rok, podľa kt. sa vypočítavajú fix. náklady, alebo ...

Riešim výstavbu a prevádzku kotolne pre školské zariadenie, je to môj prvý projekt z tejto oblasti, takže niektorým veciam presne nerozumiem.

Ide mi hlavne o to, že škola bude jediný odberateľ tepla, a zdroj bude do 0,3 MW. Takže nič svetoborného. Mám do zmluvy dať povedzme hodnotu-spotrebu tepla o 80% nižšiu ako je dlhdobí priemer, určenú pre výpočet fix. nákl. a ostatné doúčtujem pri koncoročnom zúčtovaní?

Resp. opravte moje vyjadrenie.
Veľmi pekne ďakujem za rady.
bjojo
Orim
24.03.07,00:28
Ďakujem za reakcie

tak sa skusím spýtať na to, čomu presne nerozumiem.

Čo je presne vykurovacia krivka, resp. diagram. Je to objednané množstvo energie na ďalší rok, podľa kt. sa vypočítavajú fix. náklady, alebo ...

Riešim výstavbu a prevádzku kotolne pre školské zariadenie, je to môj prvý projekt z tejto oblasti, takže niektorým veciam presne nerozumiem.

Ide mi hlavne o to, že škola bude jediný odberateľ tepla, a zdroj bude do 0,3 MW. Takže nič svetoborného. Mám do zmluvy dať povedzme hodnotu-spotrebu tepla o 80% nižšiu ako je dlhdobí priemer, určenú pre výpočet fix. nákl. a ostatné doúčtujem pri koncoročnom zúčtovaní?

Resp. opravte moje vyjadrenie.
Veľmi pekne ďakujem za rady.
bjojo

Neviem čo riešiš ohladne výstavby a prevádzky kotolne. Z toho čo si tu napísal v poslednom príspevku vidím, že tomu nerozumieš.

Môj odhad je tento. Chceš postaviť kotolňu a predávať teplo škole. Nebudem ti tu radiť, pretože si myslím, že by každý mal robiť len to čomu rozumie.
Akurát nechápem jednu vec, prečo si to škola nerieši sama. (Asi v tom budú financie)
:(