martinez
20.03.07,12:25
Dobry den, neviem kam zaradit tuto otazku lebo sa tyka viacerych oblasti, tak skusam tu.

Firma XY ma sidlo v Trnave a miesto podnikania v Bratislave. V obchodnom registri je napisane iba sidlo Trnava (ziadne ine miesta podnikania, prevadzky alebo akakolvek ina adresa nie je v OR zapisana). Firma je platitelom DPH. Ekonomicke oddelenie "sedi" v Bratislave. Dodavatelia nam posielaju faktury do BA, pricom do kolonky odberatel uvadzaju nasu bratislavsku adresu, teda nie adresu sidla. Tieto faktury im vraciam na prerobenie, nakolko nesplnaju nalezitosti §71 zakona o DPH a preto by bol problem s odpocitanim DPH. Ak vsak dostanem fakturu od neplatitela DPH, cize neodpocitavam dan, je potrebne, aby na takychto dodavatelskych fakturach bolo uvedene sidlo firmy, aby som si naklad mohol danovo uznat v zmysle zakona o dani z prijmov ?

Ak sa pozriem na zakon o uctovnictve, §10 (uctovny doklad) nehovori o sidle, zakon o dani z prijmov nedefinuje nalezitosti danoveho dokladu nikde, zakon o sprave dani a poplatkov v §31 prikazuje iba uvadzat DIC (resp IC DPH), postupy uctovania nemaju preco o tom pojednavat, v zakone o obchodnom registri som to tiez nenasiel... proste ziadny zakon, ziadne opatrenie, s vynimkou zakona o DPH, nepojednava o tom, ako ma vyzerat doklad a teda, ci ma obsahovat udaje v sulade so zapisom v obchodnom registri alebo nie....


Alebo sa mylim ?
martinez
20.03.07,11:36
alebo zeby som si aj skusil odpovedat ?

§3a,ods.1 Obchodneho zakonnika?