Lotarka
20.03.07,12:46
Prosím Vás o radu!
Prečítala som si veľa príspevkov, čo sa týka postúpenia leasingu, no bohužial nepochopila som tomu.
1.)Jedná sa mi o postúpenie leasingu uzavretého v 03/2006 a postúpeného 06/2006, kde náš klient prebral úžitkové vozidlo. Pri postúpení nebolo nič vyfakturované, ani časť istiny z prvej splátky ani žiadne odstupné. Neviem ako postupovať pri určení obstarávacej ceny, z ktorej mám rátať odpisy.

2.)A ešte jeden prípad, kde je náš klient 1. nájomcom a postúpil leasing začatí 09/2005 v 08/2006. Tu tak isto nebolo medzi nájomcami nič fakturované.

V obidvoch prípadoch leasingová spoločnosť fakturovala iba poplatok za zmenu zmluvy. Prosím, poraďte mi.
Lotarka
20.03.07,12:50
Zabudla som: je to JÚ a podmienky leasingu neboli zmenené

Takže: 1.)ako 2. nájomca mám určit obst. cenu ako súčet súm istiny pripadajúcich na splátky určené len pre 2. nájomcu a sumu poplatku a odpis určím: OC/počet splátok pripadajúcich na 2. nájomcu x počet splátok pripadajúcich na rok 2006 JE TO SPRÁVNE???

2.) v dôsledku nevyfakturovania žiadne sumy 1.nájomcu na 2. nájomcu je potrebné nejako upravovať daň základ?

Prosím, odpovedzte!:mee:
Lotarka
20.03.07,13:15
našla som toto a už som celkom mimo
v Poradcovi Extra 4/06
- v prípade, ak suma odstupného pri postúpení bude nižšia ako hodnota odpisov istiny nezahr. do daň. nákladov pôv. nájomcu, postupník by mal aj naďalej odpisovať z hodnoty istiny určenej pôv. nájomcom. Príslušný rozdiel medzi hodnotou zahrnovaných odpisov a nižšou sumou odstupného by mal byť však zahr. do zdan. príjmov, alikvotne s odpismi zahr. do daň. výdavkov v rámci uzávier. účt. operácii.

Prosím, prosím, poradte!

Čo mám urobiť,aby mi niekto pomohol? Prosííííím!
Lotarka
21.03.07,08:32
Asi už máte tejto témy dosť, no veľká škoda pre mňa, že som doterajšie podobné témy nepochopila a ešte väčšia, že sa nenašiel aspoň jeden ochotný človek. No, čo už, mám smolu.