JarkaL
20.03.07,11:48
Prosím o radu. Kamarátke sa min. týždeň narodilo mŕtve dieťatko. Má aj ona nárok na pôrodné? Viem, že pri narodení živého dieťaťa má nárok na nejakú dávku aj otec dieťaťa (nemá manžela, len priateľa). V jej prípade asi nie, že? Ďakujem.
jankasm
20.03.07,11:04
Prosím o radu. Kamarátke sa min. týždeň narodilo mŕtve dieťatko. Má aj ona nárok na pôrodné? Viem, že pri narodení živého dieťaťa má nárok na nejakú dávku aj otec dieťaťa (nemá manžela, len priateľa). V jej prípade asi nie, že? Ďakujem.

To nám je všetkým veľmi, veľmi ľúto. Aj ja som tehotná, a takéto správy sa mi počúvajú veľmi zle. :mee:
Nárok na príspevok by mala mať. Určite nemá nárok na príplatok k príspevku (ak to bolo náhodou prvé dieťatko), ten vzniká až po dožití sa 28 dní. Otec dieťaťa pokiaľ viem, nemá nárok na žiadny príspevok, to platilo niekedy dávno.
JarkaL
20.03.07,11:36
Keď sa mi narodila dcéra pred 4 rokmi, ja som dostala 3000,- Sk, manžel myslím 1500,- Sk.
jankasm
21.03.07,06:14
Keď sa mi narodila dcéra pred 4 rokmi, ja som dostala 3000,- Sk, manžel myslím 1500,- Sk.

Áno, mne sa tiež narodila dcérka pre 2,5 rokmi a rovnako som dostala príspevok ja a manžel 1200. Lenže tento príspevok pre manželov potom zrušili. :mad:
Momentálne je výška príspevku pri narodení 4460,-