BEATA7777
20.03.07,13:18
pekny den prajem , chcela by som Vas poprosiť či niekto nevie, podnikam ako FO a chcem použiť auto nakladne na podnikateľske učely, ale nie svoje ale prenajať od kamarata. Ako budem učtovať cesťaky. Mam narok na spotreb.pohonné latky podľa sadzby uvedenej v tech.preukaze a hlavne mi ide o to či mam narok na základnu sadzbu náhrady za použite motor.vozidlo,či je sadzba 6,20 Sk. Ak niekto vie poradte, morim sa s tým a neviem sa pohnuť. Dakujem.
wicolka
20.03.07,12:25
J asi myslím, že nájomné + cestná daň + prepočet spotreby PHL podľa TP. Náhradu 6,20Sk nie.
liba2
20.03.07,12:25
pekny den prajem , chcela by som Vas poprosiť či niekto nevie, podnikam ako FO a chcem použiť auto nakladne na podnikateľske učely, ale nie svoje ale prenajať od kamarata. Ako budem učtovať cesťaky. Mam narok na spotreb.pohonné latky podľa sadzby uvedenej v tech.preukaze a hlavne mi ide o to či mam narok na základnu sadzbu náhrady za použite motor.vozidlo,či je sadzba 6,20 Sk. Ak niekto vie poradte, morim sa s tým a neviem sa pohnuť. Dakujem.Základnú náhradu 6,20 možno uplatniť len pri osobnom vozidle (nie nákladnom).