jales
20.03.07,13:37
Neviete mi poradiť, kde nájdem nejaký vzor vyplneného daňového priznania typ A pri príjmoch zo zahraničia - metóda vyňatia príjmov.
Chcem si overiť, či som to správne vyplnila a vo všetkých mne dostupných materiáloch sú vyplnené len vzory pri domácich príjmoch.
Ďakujem
Wlada
20.03.07,12:57
Ja som DP A - iba pri príjmoch zo zahraničia - metóda vyňatia vyplnila nasledovne (už tretí rok po porade s prac.DÚ):
r.32 : úhrn príjmu ( prepočet podľa priemeru za rok 2006 NBS) priložila som k DP.
r.33: poistné v zahraničí - ten istý prepočet
r.37: nezd. popožky atď.
r.44: 0!!
r.46 - úhrn vyňatých príjmov = r.32

na všetkých ostatných r. 0
Jozef Mihál
20.03.07,13:15
Neviete mi poradiť, kde nájdem nejaký vzor vyplneného daňového priznania typ A pri príjmoch zo zahraničia - metóda vyňatia príjmov.
Chcem si overiť, či som to správne vyplnila a vo všetkých mne dostupných materiáloch sú vyplnené len vzory pri domácich príjmoch.
Ďakujem
Na www.drak.porada.sk (http://www.drak.porada.sk), konkrétne tu:

http://www.porada.sk/t45014-zdanenie-prijmov-zo-zahranicia-priklady-metoda-vynatia-prijmov.html
ELAST
03.03.11,05:22
Dobry den prajem, velmi pekne by som Vas chcela poprosit, ci by Ste mi mohli skontrolovat prilozene danove priznanie. Je to typ A pre:

- student dialkovo studujuci
- evidovany na urade prace
- mal prijmy v 10-12/2010 z dohody v celkovej sume za vsetky 3 mesiace 400 eur, z ktorych mu bola zrazena dan v sume 76,00 eur
- mal prijmy z Anglicka v sume 2331 eur
- v Anglicku mu zamestnavatel platil aj poistne (NI) - v sume prepocitanej na eura to bolo 169,58 eur

Boli by ste taký láskavý a pomohli s kontrolou priznania, ktoré tu prikladám, prosím?
Marína
03.03.11,08:06
Máš to dobre vypočítané, aj pekne spracované výpočty v odd.XIII.;):)
ELAST
03.03.11,08:43
Máš to dobre vypočítané, aj pekne spracované výpočty v odd.XIII.;):)

Dakujem velmi krasne! Obrovska pomoc, naozaj som si nebola ista (hlavne, ci mozem ziadat o vratenie tej dane vybranej zrazkou z dohody mimo PP)! Este raz velka vdaka!