skuba
20.03.07,12:49
Chceme si kupit novu vaňu,ale vieme, že nie je akyrálová vaňa ako akrylátová vaňa, môžte nám poradiť ako zistíme kvalitu vane, alebo poradiť značku,výrobcu?
ďakujeme
Zoltán Kovács
20.03.07,11:50
Chceme si kupit novu vaňu,ale vieme, že nie je akyrálová vaňa ako akrylátová vaňa, môžte nám poradiť ako zistíme kvalitu vane, alebo poradiť značku,výrobcu?
ďakujeme

Ja som kupoval od firmy Ravak. Majú kvalitné vane.
Chobot
20.03.07,12:07
Chceme si kupit novu vaňu,ale vieme, že nie je akyrálová vaňa ako akrylátová vaňa, môžte nám poradiť ako zistíme kvalitu vane, alebo poradiť značku,výrobcu?
ďakujeme

Najlepšie zistíš podľa ceny. Čím drahšia, tým lepšia :D .

Ale vážne - my máme tiež akrylátovú. Keď sme si vyberali, pozerali sme najmä na hrúbku telesa vane. Boli sme aj v Senci - je tam jedna výrobňa, pomerne lacné vane, ale keď po nich poklepeš, tak je to iný zvuk, než u tých kvalitnejších. Tie kvalitnejšie majú tlmenejší zvuk, lebo hrúbka telesa je väčšia.

My máme vaňu Riho (www.riho.sk (http://www.riho.sk)) niečo podobné ako typ Dorado (ten náš sa už nevyrába) a sme s ňou spokojní.
Zoltán Kovács
20.03.07,12:09
Najlepšie zistíš podľa ceny. Čím drahšia, tým lepšia :D .

Ale vážne - my máme tiež akrylátovú. Keď sme si vyberali, pozerali sme najmä na hrúbku telesa vane. Boli sme aj v Senci - je tam jedna výrobňa, pomerne lacné vane, ale keď po nich poklepeš, tak je to iný zvuk, než u tých kvalitnejších. Tie kvalitnejšie majú tlmenejší zvuk, lebo hrúbka telesa je väčšia.

My máme vaňu Riho (www.riho.sk (http://www.riho.sk)) niečo podobné ako typ Dorado (ten náš sa už nevyrába) a sme s ňou spokojní.

Výrobu v SC poznám (som z SC). Nie som s nimi celkom spokojný na byte som mal vaňu od ních. Pukala, veľmi ľahlo sa poškrabal povrch.
skuba
22.03.07,11:09
ďakujem za Vaše názory a čo tak firma Vagerplast? Je dobra?
ZuzanaP
22.03.07,12:08
My máme doma vaňu od Vagnerplast a predajca (je to známy) nám hovoril, že tam nie je problém, keby sa vaňa poškodila, dá sa prasklina opraviť aj poškriabanie. Som s ňou spokojná.

Skús pozrieť www.vagnerplast.sk
skuba
22.03.07,12:32
ZuzanaP aky typ vane od nich mate, a ako ju uz dlho mate?
ZuzanaP
22.03.07,12:44
Máme nymfu a len krátko. Ale otestovať sme ju stihli a dokonca sa mi ju podarilo kúpiť oveľa lacnejšie ako ju ponúkajú na svojej stránke, čo som bola veľmi rada.
skuba
22.03.07,12:51
Všimla som si ze Vagnerplast ma pri kazdej vane napisane triedu E,L,... neviete nahodou co to znamena, ci je to hrubka vane
milan13
30.03.07,05:04
Firmy ktoré ponúkajú na slovensku akrylátové vaňe sú v pohode všetky.
Či je to ravak, polysystém, vagnerplast, riho, idealstandard, alebo hopa. Hrúbka sa pohybuje od 4mm do 7mm ale to nie je až tak rozhodujúce. Ravak oceňujú ako špičku no mne tam vadí tak vysopká cena ktorá by nemusela byť a ďalšia vec je tá ich biela farba. CHvália sa že je snehobiela a najbelšia atď. no ak si kúpiš vaňu do kúpeľne kde máš aj umývadlo a wc budú sa ti byť farby. V podstate je jedno od akej firmy ale tvarovo zaujímavá je Hopa. A aj cenovo. Pokiaľ chceš ušetriť tak si kúp (ak už sa nestalo) tam. Pokiaľ nezáleží na cene tak si prejdi ponuku firiem ktoré som napísal a vyber si tú ktorá ti najviac sedí a nemaj obavy. Všetky majú kvalitný akrylát.
Vyhýbal by som sa vaniam od neznámych firiem ktoré ponúkajú sklolaminát.

A áno akrylát sa dá opraviť. Ale: škrabanec do hĺbky hrúbky akrylátu opravíš. Stačí zakúpiť tekutý akrylát je to dvojzložková záležitosť. Nedosiahneš stav že miesto opravy nebude vidieť ale dosiahneš stav že ak prejdeš rukou po opravovanom mieste bude hladke nepoznateľné na dotyk. Tekutý akrylat stojí cca 1000 Sk a je trochu problém ho kúpiť ale dá sa.
Ak máš vanu prasknutú krížom cez laminát aj akrylát kúp si novú oprava by stála asi toľko ako nová.
Jemný škrabanec stačí prebrúsiť práškom alebo jemným brúsnym papierom a preleštiť jemným autovoskom. Práve preto je akrylát jednoznačne lepší ako laminát. A vodný kameň stačí prejsť autovoskom. Proste akrylát sa super udržiava.

Milan

p.s. SC mi nič nevraví to je znak toho, že to nebude nič moc (môj názor robím s tým už dlho)
Chobot
30.03.07,07:26
Firmy ktoré ponúkajú na slovensku akrylátové vaňe sú v pohode všetky.
Či je to ravak, polysystém, vagnerplast, riho, idealstandard, alebo hopa. Hrúbka sa pohybuje od 4mm do 7mm ale to nie je až tak rozhodujúce. Ravak oceňujú ako špičku no mne tam vadí tak vysopká cena ktorá by nemusela byť a ďalšia vec je tá ich biela farba. CHvália sa že je snehobiela a najbelšia atď. no ak si kúpiš vaňu do kúpeľne kde máš aj umývadlo a wc budú sa ti byť farby. V podstate je jedno od akej firmy ale tvarovo zaujímavá je Hopa. A aj cenovo. Pokiaľ chceš ušetriť tak si kúp (ak už sa nestalo) tam. Pokiaľ nezáleží na cene tak si prejdi ponuku firiem ktoré som napísal a vyber si tú ktorá ti najviac sedí a nemaj obavy. Všetky majú kvalitný akrylát.
Vyhýbal by som sa vaniam od neznámych firiem ktoré ponúkajú sklolaminát.

A áno akrylát sa dá opraviť. Ale: škrabanec do hĺbky hrúbky akrylátu opravíš. Stačí zakúpiť tekutý akrylát je to dvojzložková záležitosť. Nedosiahneš stav že miesto opravy nebude vidieť ale dosiahneš stav že ak prejdeš rukou po opravovanom mieste bude hladke nepoznateľné na dotyk. Tekutý akrylat stojí cca 1000 Sk a je trochu problém ho kúpiť ale dá sa.
Ak máš vanu prasknutú krížom cez laminát aj akrylát kúp si novú oprava by stála asi toľko ako nová.
Jemný škrabanec stačí prebrúsiť práškom alebo jemným brúsnym papierom a preleštiť jemným autovoskom. Práve preto je akrylát jednoznačne lepší ako laminát. A vodný kameň stačí prejsť autovoskom. Proste akrylát sa super udržiava.

Milan

p.s. SC mi nič nevraví to je znak toho, že to nebude nič moc (môj názor robím s tým už dlho)

SC - bola myslená tá firma v Senci. Tí vyrábajú myslím ten typ laminátovej vane, ktorý si spomínal. Videl som ich ponuku osobne, ale tiež sme zvolili radšej akrylát - Riho.
daniela1109
30.05.07,07:35
mne sa páci Virgo od firmy Riho.sk

no chcela by som trochu lacnejsiu lebo chcem k nej aj 2dielnu zástenu a dokopy by to malo stat 15 000,- nanajvyš 20 000,-

Ale vôbec sa z tých typov váň nevyznám, načo si mám dávat pozor pri kupe okrem dizajnu?
Chobot
30.05.07,07:50
mne sa páci Virgo od firmy Riho.sk

no chcela by som trochu lacnejsiu lebo chcem k nej aj 2dielnu zástenu a dokopy by to malo stat 15 000,- nanajvyš 20 000,-

Ale vôbec sa z tých typov váň nevyznám, načo si mám dávat pozor pri kupe okrem dizajnu?

Riho sú dobré vane, treba si len vybrať vhodný model.

Vaňové zásteny za rozumné ceny má Ravak:

http://www.ravak.sk/?page=supernova6

V kombinácii s nie luxusnou vaňou by si sa do 15-20 tisíc mohla zmestiť.
betka
30.05.07,07:52
Senec,:mee:
Možno dva roky sú vane, umyvadlá peknučké. Ale potom? Zažltnú ihneď, a môžete ich čistiť, dezinfikovať :mad:

Jedna dobrá rada nad zlato. Keď budete kupovať vanu, nehambite sa ju vyskúšať, ľahnite si do nej, ak keď sa Vám budú pousmievať za chrbtom, doležité je pohodlie, ... Ak si vyberáte dlhú vaňu a ste nižšieho vzrastu, môže sa stať, že si nemáte kde vyložiť nohy, a môžete sa trošku pritopiť:D .

Ravak je kvalitný, ceny sú vyššie, je dlho n a trhu a kvalita značky o tom sama hovorí.
daniela1109
30.05.07,09:34
to vážne neostane akrylátova vana biela?
Chobot
30.05.07,09:45
to vážne neostane akrylátova vana biela?

Akrylátová áno. Lacná laminátová (čo je veľmi podobná akrylátovej) tá nie.

Rozdiel je vo výrobnom materiáli. Laminátová sa vyrába z dvojzložkového epoxidu a sklotextilu.Po dokočení sa to celé povrchovo upraví nejakou bielou farbou. Samotný epoxid je žltej farby a problém nastane, ak tá žltá farba začne prerážať cez povrchovú upravu (farbu). Potom zostáva jedine znovu vaňu prelakovať bielou farbou.

Akrylátová vaňa môže tiež obsahovať sklotextilové vlákna, ale miesto epoxydu sa používa akrylát, ktorý už samotný je bielej farby, preto nemá aká žltá farba preraziť.
daniela1109
30.05.07,09:57
Tak ked to zosumarizujem najlepsie asi je: vaňa biela akrylátova, pohodlná, nie moc hlboká, rozmerovo aká sa mi zmestí a od známejších firiem ako bolo uz uvedené.

To je všetko?
EtelaS
30.05.07,14:39
Odporúčam vane Santech, český výrobok, majú dobré ceny aj na hydromasáže.
ALBO
02.07.07,07:33
Všetci na okolí ma odhovárajú od akrylátovej vane. Vraj ak je to do 10 000, tak sa to aj poškriabe aj to nezostane biele a po chvíli to zmení farbu. Je to pravda, že len vane za 20000 a vyššie sú kvalitné. Napíšte mi prosím vaše skúsenosti a poraďte nejakú vaňu do desať, ktorá zostane biela. Alebo za tú cenu mám radšej zostať pri plechovej? ďakujem
A ešte niečo, nejaký náter na stenu neexistule, proti plesni, čo by bolo dobre namiečať preventívne do farby.
Chobot
02.07.07,08:03
Všetci na okolí ma odhovárajú od akrylátovej vane. Vraj ak je to do 10 000, tak sa to aj poškriabe aj to nezostane biele a po chvíli to zmení farbu. Je to pravda, že len vane za 20000 a vyššie sú kvalitné. Napíšte mi prosím vaše skúsenosti a poraďte nejakú vaňu do desať, ktorá zostane biela. Alebo za tú cenu mám radšej zostať pri plechovej? ďakujem
A ešte niečo, nejaký náter na stenu neexistule, proti plesni, čo by bolo dobre namiečať preventívne do farby.

Prečítaj si môj príspevok č. 16, tam som písal o žltnutí vaní.

"Je to pravda, že len vane za 20000 a vyššie sú kvalitné." - nie, sú dobré vane aj za 15.000, aj za 10.000. Pozri tú stránku firmy Riho, ktorú som uviedol. Sú tam vane aj do 10.000 a nemyslím, že by boli nekvalitné. Ide len o to, že majú jednoduchší dizajn (napr. Future alebo Columbia).

Pravdou však je, že karylátové vane sú náchylnejšie na poškrabanie, než plechové so smaltom, lebo akrylát je mäkší materiál než smalt. Treba dávať väčší pozor. Ale pri bežnom použvaní by sa nemali poškrabať. Stáva sa to pri používaní na iné účely (napr. umývanie hrncov a plechov vo vani).
ALBO
02.07.07,08:45
Prečítaj si môj príspevok č. 16, tam som písal o žltnutí vaní.

"Je to pravda, že len vane za 20000 a vyššie sú kvalitné." - nie, sú dobré vane aj za 15.000, aj za 10.000. Pozri tú stránku firmy Riho, ktorú som uviedol. Sú tam vane aj do 10.000 a nemyslím, že by boli nekvalitné. Ide len o to, že majú jednoduchší dizajn (napr. Future alebo Columbia).

Pravdou však je, že karylátové vane sú náchylnejšie na poškrabanie, než plechové so smaltom, lebo akrylát je mäkší materiál než smalt. Treba dávať väčší pozor. Ale pri bežnom použvaní by sa nemali poškrabať. Stáva sa to pri používaní na iné účely (napr. umývanie hrncov a plechov vo vani).
Dik za odpoveď ,ja hľadám klasickú vaňu tvarom, ide mi o to, či je rozdiel na pr. vo firme RIho, keď kúpim do desať, v materiali tej vane. Či tie lacnejšie, nie sú mäkšie a lahšie sa poškriabu alebo nestálofarebné.
Chobot
02.07.07,09:16
Dik za odpoveď ,ja hľadám klasickú vaňu tvarom, ide mi o to, či je rozdiel na pr. vo firme RIho, keď kúpim do desať, v materiali tej vane. Či tie lacnejšie, nie sú mäkšie a lahšie sa poškriabu alebo nestálofarebné.

Všetky Riho vane sú akrylátové. V ponuke u nich som nevidel laminátové vane. Nižšia cena neznamená, že je z iného materiálu.
johanka1981
01.07.08,11:54
ahoj, mohol by si mi povedat názov toho výrobcu v Senci? teda ak možes. Vdaka.
dilnak
09.07.08,17:31
v pohode na vani ste sa tuším dohodli len prosím ťa zožen si ozaj odborníka čo ti tu vanu osadí a obloží. Som robil teraz zopár obhliadok plastových vyní a všade tá istá chyba...vana nebola poriadne osadená upevnená. To znamená ,že kupelka je síce krásna ale za vanu zateká drolí sa šparovanie aak dáš aj silikon ten tomu tiež nepomože a krásne to tam potom chytá všelijaké pliesne
bajo36
27.03.09,14:12
aby som vniesol trošku svetla do toho čo hovoríš CHOBOT bo to su riadne chobotiny. Takze laminát je to čo dokopy drží glazúru aj na akrylátových aj na laminátových vaniach. Rozdiel je len v povrchovej úprave. Laminátové vaňe majú napovrchu niečo čo sa volá GELCOAT, čo je farba na jachty a vstriekava sa do formy a nie na laminátový výrobok. A s tým prerážaním, sorry, to som trošku dosť nepochopil, bo ešte väčšiu blbosť som nepočul. Nešpiň jeden výrobok. Či smaltovaná, laminátová alebo akrylátová vaňa sa časom derie, mení farbu a ošucháva. Nemôžeš mať 20 rokov všetko nové. A ešte k tým akrylátovým ... povrch je akrylát (materíál podobný pravítku na rysovanie) akrylátová platňa sa zatepla vákuom vťahuje na formu a následne nato nalaminuváva jedna maximálne dve vrstvy laminátu, kdežto pri laminátovej vani je týchto vrstiev štyry až päť. A vieš si predstaviť pravítko po niekoľkých rokoch???
lubko63
30.05.09,19:31
nám slúži už 10 rokov Ravak Rosa rohová 1400x100. Farba je stále rovnaká, čistí sa veľmi dobre, po použití chémie od Ravaku je ako nová. Pri troške skromnosti si s manželkou vychutnáme horúci kúpeľ s penou a drinkom. Veľmi dobrá vec je mandlo i opierka hlavy. Okolo vane máme iba sanitárny silikón. Musel som ho už dva krát meniť a na dne vane máme dva cca 5mm dlhé škrabančeky, ktoré si človek všimne len ak vie že sú tam. A to sme v nej 10 rokov kúpavali aj psa.