anina
15.06.04,14:17
Ako má vyzerať a ako sa nazýva zápisnica z valného zhromaždenia s.r.o., ak je v spoločnosti jediný spoločník? Musí byť overená notárom?
radoslav
14.03.05,13:35
Dotaz: Aktuálne ugentne riešim obdobný problém - návrh na zmenu sídla s.r.o. Je správny nasledovný postup? Spoločnosť má jediného spoločníka=zahraničná PO, ktorú zastupuje jediný štatutár(=ďalej ZS) a tak podľa aktuálnej platnej Spol. zmluvy nám stačí rozhodnutie ZS o zmene spoločenskej zmluvy v predmetnom bode ako prílohovú listinu na zavkladovanie Návrhu na zápis zmeny - príslušný formulár OR + kolok 1.500,- SKK.
Neviem, či toto rozhodnutie má byť:
1. neoverene podpísané ZS a konateľom(=prevzal na vedomie...)
2. s overeným podpisom ZS (u nás alebo i v krajine sídla ZS?)
3. kompletná notárska zápisnica z mimor. VZ spol.
V r.1998 stačilo na zmeny (zákl. imanie atď.) iba neoverený podpis ZS, i keď až na moje odvolanie na výzvu OR, že ide o jednoosobovú spoločnosť, nerád by som z časových dôvodov - podávam rôzne žiadosti na povolenia a certifikáty najlepšie už so predmetnou zmenou - absolvoval znova dvojmesačné dopisovanie s OR.

Vopred vďaka za skorú odpoveď .
coneek
15.03.05,13:19
Ak má s.r.o. jedného spoločníka, tento vykonáva pôsobnosť valného zhromaždenia (podľa § 132 ObZ). Z toho vyplývajú niektoré špecifiká, napr. netreba uvádzať jednotlivých prítomných spoločníkov, či výsledky hlasovania o jednotlivých bodoch. Dokonca zastávam názor, že rozhodnutie jediného spoločníka ani nemusí byť označené ako "Zápisnica z Valného zhromaždenia". Stačí, ak je tam napísané, že ide o rozhodnutie jediného spoločníka v tej a tej s.r.o. a že ide o rozhodnutie, ktorým spoločník vykonáva pôsobnosť valného zhromaždenia v tejto spoločnosti, príp. aj s uvedením odkazu na príslušné ustanovenia (napr. ak ide o schválenie účt. závierky, uvedie sa, že ide o rozhodnutie podľa § 125 ods. 1 písm. b) ObZ).

Rozhodnutie musí mať písomnú formu a spoločník ho musí vlastnoručne podpísať. Či treba podpis overiť, závisí od toho, o čom sa rozhoduje. Ak ide o rozhodnutie, ktorým sa mení Zakladateľská listina, príp. iné rozhodnutie, ktoré sa zasiela na Obchodný register, alebo nejaký úrad, je to potrebné.

Summa summarum:
Označte to ako Rozhodnutie jediného spoločníka v spoločnosti "XY, s.r.o." uveďte tam spoločníka (meno, priezvisko, resp. názov a sídlo), spoločnosť ktorej sa rozhodnutie týka (XY s.r.o.), uveďte, že ide o rozhodnutie, ktorým spoločník vykonáva pôsobnosť Valného zhromaždenia spoločnosti, podľa ktorého ustanovenia Obchodného zákonníka alebo článku Zakladateľskej listiny rozhoduje, obsah rozhodnutia, dátum a miesto a podpis spoločníka.
coneek
15.03.05,13:33
Dotaz: Aktuálne ugentne riešim obdobný problém - návrh na zmenu sídla s.r.o. Je správny nasledovný postup? Spoločnosť má jediného spoločníka=zahraničná PO, ktorú zastupuje jediný štatutár(=ďalej ZS) a tak podľa aktuálnej platnej Spol. zmluvy nám stačí rozhodnutie ZS o zmene spoločenskej zmluvy v predmetnom bode ako prílohovú listinu na zavkladovanie Návrhu na zápis zmeny - príslušný formulár OR + kolok 1.500,- SKK.
Neviem, či toto rozhodnutie má byť:
1. neoverene podpísané ZS a konateľom(=prevzal na vedomie...)
2. s overeným podpisom ZS (u nás alebo i v krajine sídla ZS?)
3. kompletná notárska zápisnica z mimor. VZ spol.
V r.1998 stačilo na zmeny (zákl. imanie atď.) iba neoverený podpis ZS, i keď až na moje odvolanie na výzvu OR, že ide o jednoosobovú spoločnosť, nerád by som z časových dôvodov - podávam rôzne žiadosti na povolenia a certifikáty najlepšie už so predmetnou zmenou - absolvoval znova dvojmesačné dopisovanie s OR.

Vopred vďaka za skorú odpoveď .
Takže:
1. v prípade, ak má spoločnosť jediného spoločníka, mala by mať zakladateľskú listinu a nie spoločenskú zmluvu (ale požiadavky na obsah sú totožné, takže je to vlastne jedno)
2. stačí spraviť rozhodnutie jediného spoločníka, že sa mení príslušný bod zakladateľskej listiny. Rozhodnutie podpíše štatutár zahraničnej spoločnosti, a tento podpis musí byť overený /najlepšie u nás, aby obchodný register nemal chúťky požadovať superlegalizáciu/. Notárska zápisnica sa už nevyžaduje.
3. na zápis do OR treba podať vypísaný formulár a priložiť:
- rozhodnutie jediného spoločníka o zmene zakladateľskej listiny (2 rovnopisy)
- úplné znenie zakladateľskej listiny, ktorú podpíše konateľ spoločnosti (slovenskej, nie tej zahraničnej, i keď to teoreticky môže byť tá istá osoba) - tiež v dvoch rovnopisoch
- aktuálny výpis z obchodného registra zahraničného spoločníka - aby bolo preukázané, že osoba, ktorá rozhodnutie o zmene zakladateľskej listiny podpísala, je naozaj štatutárom tejto spoločnosti) - ak nie je v "zrozumiteľnom" jazyku, je vhodné ho dať preložiť
- samozrejme kolky
4. zmenu sídla treba oznámiť aj ďalším inštitúciam - živnostenskému úradu, daňovému úradu atď. Pri zmene sídla na živnostenskom úrade treba predložiť aj platnú zmluvu o nájme nebytových priestorov, list vlastníctva alebo iný doklad, ktorý preukazuje, že priestory, ktoré uvádzate ako nové sídlo, užívate na základe existujúceho právneho titulu.

Dúfam, že som na nič nezabudol.. Veľa štastia :)
mimuška
21.07.05,09:42
A čo keď sú 2 spoločníci ? 1 má 6 hlasov ,2.má 36 hlasov

uznášania sú schopní keď je sú prítomní spoločníci s nadpolovičným počtom hlasov.

Keďže mi z toho vyplýva ,že mi stači k rozhodnutiu o vysporiadaní hosp.výsledku jeden spoločník môžem napísať Zápis o rozhodnutí jedného spoločníka a nie zápis z valného zhromaždenia ?
Má s tým niekto skúsenosti ?
andreaS
21.07.05,10:05
mimuska: momentalne som sice riesila zmenu sidla jednoosobovej, ale citala som zapisnicu z valnej hromady.. ja by som to neriesila cez ten zapis, ale pekne cez zapisicu z valnej hromady.
Nuno
21.07.05,14:35
A čo keď sú 2 spoločníci ? 1 má 6 hlasov ,2.má 36 hlasov

uznášania sú schopní keď je sú prítomní spoločníci s nadpolovičným počtom hlasov.

Keďže mi z toho vyplýva ,že mi stači k rozhodnutiu o vysporiadaní hosp.výsledku jeden spoločník môžem napísať Zápis o rozhodnutí jedného spoločníka a nie zápis z valného zhromaždenia ?
Má s tým niekto skúsenosti ?
jednoznačne to je aj v takomto pripade zapisnica z VZ, kde bol pritomný iba jeden spoločnik a nie rozhodnutie jedineho spolocnika.
mimuška
22.07.05,05:34
moc ďakujem
,mala som nachystanú už verziu rozdhodnutia 1spoločníka .tak sa teraz pustím do tej zápisnice
pekný piatok
mackova
28.07.05,11:19
Vedel by mi niekto poradit ako je to so zmenou sidla s.r.o., Mame s.r.o. v Ba a chceme ju dat do TT.
Ako na to? Dik
Nuno
02.08.05,03:41
valne zhromazdenie rozhodne, konatel vyhotovi uz spol zmluvy a podpise navrh a posle sa to do ba na orsr. odporucam sa obratit na pravnika, najlepsie notara.
chryzostom1977
16.08.05,06:24
všetko sedí okrem overenia podpisu. rozhodnutie jediného spoločníka pri výkone pôsobnosti vz sa nemusí nikdy overovať.
chryzostom1977
16.08.05,06:29
Ak má s.r.o. jedného spoločníka, tento vykonáva pôsobnosť valného zhromaždenia (podľa § 132 ObZ). Z toho vyplývajú niektoré špecifiká, napr. netreba uvádzať jednotlivých prítomných spoločníkov, či výsledky hlasovania o jednotlivých bodoch. Dokonca zastávam názor, že rozhodnutie jediného spoločníka ani nemusí byť označené ako "Zápisnica z Valného zhromaždenia". Stačí, ak je tam napísané, že ide o rozhodnutie jediného spoločníka v tej a tej s.r.o. a že ide o rozhodnutie, ktorým spoločník vykonáva pôsobnosť valného zhromaždenia v tejto spoločnosti, príp. aj s uvedením odkazu na príslušné ustanovenia (napr. ak ide o schválenie účt. závierky, uvedie sa, že ide o rozhodnutie podľa § 125 ods. 1 písm. b) ObZ).

Rozhodnutie musí mať písomnú formu a spoločník ho musí vlastnoručne podpísať. Či treba podpis overiť, závisí od toho, o čom sa rozhoduje. Ak ide o rozhodnutie, ktorým sa mení Zakladateľská listina, príp. iné rozhodnutie, ktoré sa zasiela na Obchodný register, alebo nejaký úrad, je to potrebné.

Summa summarum:
Označte to ako Rozhodnutie jediného spoločníka v spoločnosti "XY, s.r.o." uveďte tam spoločníka (meno, priezvisko, resp. názov a sídlo), spoločnosť ktorej sa rozhodnutie týka (XY s.r.o.), uveďte, že ide o rozhodnutie, ktorým spoločník vykonáva pôsobnosť Valného zhromaždenia spoločnosti, podľa ktorého ustanovenia Obchodného zákonníka alebo článku Zakladateľskej listiny rozhoduje, obsah rozhodnutia, dátum a miesto a podpis spoločníka.
ahoj. všetko sedí okrem overenia podpisu. rozhodnutie jediného spoločníka pri výkone pôsobnosti vz sa nemusí nikdy overovať.
chryzostom1977
16.08.05,06:33
Takže:
1. v prípade, ak má spoločnosť jediného spoločníka, mala by mať zakladateľskú listinu a nie spoločenskú zmluvu (ale požiadavky na obsah sú totožné, takže je to vlastne jedno)
2. stačí spraviť rozhodnutie jediného spoločníka, že sa mení príslušný bod zakladateľskej listiny. Rozhodnutie podpíše štatutár zahraničnej spoločnosti, a tento podpis musí byť overený /najlepšie u nás, aby obchodný register nemal chúťky požadovať superlegalizáciu/. Notárska zápisnica sa už nevyžaduje.
3. na zápis do OR treba podať vypísaný formulár a priložiť:
- rozhodnutie jediného spoločníka o zmene zakladateľskej listiny (2 rovnopisy)
- úplné znenie zakladateľskej listiny, ktorú podpíše konateľ spoločnosti (slovenskej, nie tej zahraničnej, i keď to teoreticky môže byť tá istá osoba) - tiež v dvoch rovnopisoch
- aktuálny výpis z obchodného registra zahraničného spoločníka - aby bolo preukázané, že osoba, ktorá rozhodnutie o zmene zakladateľskej listiny podpísala, je naozaj štatutárom tejto spoločnosti) - ak nie je v "zrozumiteľnom" jazyku, je vhodné ho dať preložiť
- samozrejme kolky
4. zmenu sídla treba oznámiť aj ďalším inštitúciam - živnostenskému úradu, daňovému úradu atď. Pri zmene sídla na živnostenskom úrade treba predložiť aj platnú zmluvu o nájme nebytových priestorov, list vlastníctva alebo iný doklad, ktorý preukazuje, že priestory, ktoré uvádzate ako nové sídlo, užívate na základe existujúceho právneho titulu.

Dúfam, že som na nič nezabudol.. Veľa štastia :)všetko sedí okrem overenia podpisu. rozhodnutie jediného spoločníka pri výkone pôsobnosti vz sa nemusí nikdy overovať.
sway
16.08.05,06:40
Vedel by mi niekto poradit ako je to so zmenou sidla s.r.o., Mame s.r.o. v Ba a chceme ju dat do TT.
Ako na to? Dik
musíš vyplniť zmenu (výmaz a potom zápis) tu máš link na OR - sú tam tlačivá - treba to prejsť celé celučičké a vyplniť len to čo meníš, potom celé vytlačiť a podať. Tlačivo je pod "FORMULÁRE na ....." - úplne posledné, na tomto linku http://www.orsr.sk/hladaj_subjekt.asp?OBMENO=limes&PF=0&SID=0&R=on;)
NADEJKA
13.12.05,04:48
Ahojte poradcovia,
mám prosbičku.
Nemá niekto z vás k dispozícii vzor zápisnice z Valného zhromaždenia ale v češtine.Neviem sa na žiadnych stránkach k vzoru dopátrať.
Pomožte mi prosím!!!!!
Ďakujem.
NADEJKA
13.12.05,06:26
Krásny deň želám všetkým,
naozaj mi nikto nevie pomocť?
Ďakujem vopred.
NADEJKA
13.12.05,07:34
Prosím,prosím,pomožte!!!
sway
13.12.05,08:23
Prosím,prosím,pomožte!!!
hľadám a narýchlo nenachádzam, skús v www.seznam.cz (http://www.seznam.cz) daj si do vyhľadávača zápisnice z valného shromáždění..., ja nemám čas, možno tam nájdeš nejakú...:rolleyes:
JankaO
13.12.05,08:59
Ahojte poradcovia,
mám prosbičku.
Nemá niekto z vás k dispozícii vzor zápisnice z Valného zhromaždenia ale v češtine.Neviem sa na žiadnych stránkach k vzoru dopátrať.
Pomožte mi prosím!!!!!
Ďakujem.


napr:http://www.skhm.cz/html/valna_hromada_2005.htm
http://www.severskelisty.cz/spolecn1/vh05-2.htm
toria
11.02.07,09:49
nemá niekdo vzor zápisnice z valneho zhromaždenia jednoosobovej s.r.o.??? Veľmi by pomohla!!!
camelfly
11.02.07,09:58
nemá niekdo vzor zápisnice z valneho zhromaždenia jednoosobovej s.r.o.??? Veľmi by pomohla!!!

pozri sem:

vzor zápisnice z valneho zhromaždenia jednoosobovej s.r.o. (http://www.porada.sk/t8389-zmena-s-r-o-na-jednoosobovu-prosim-poradte.html)
sway
11.02.07,11:26
nemá niekdo vzor zápisnice z valneho zhromaždenia jednoosobovej s.r.o.??? Veľmi by pomohla!!!

veľmi jednoduch ti prilepím;)
josh
11.02.07,14:31
Ten predosly vzor je zly, ma tam byt podpis spolocnika, nie konatela.
sway
11.02.07,15:10
Ten predosly vzor je zly, ma tam byt podpis spolocnika, nie konatela.

aj tam veru bolo tak, a ja som to prepísala - dá sa to jednoducho opraviť;)
jana.kocanova
25.05.09,09:55
Ahojte poraďáci,

tiež riešim podobny problem. Vie mi niekto poradiť, ak chcem zmeniť Zakladateľskú listinu ohľadom zvolávania valného zhromaždenia (v terajšej Zakladateľskej listine mám uvedené, že v novom účtovnom období musí byť valné zhromaždenie zvolávané nejneskôr do 30.marca každého roka). Ja by som ten dátum chcela zmeniť do 31.mája. každého roka. Vie mi niekto poradiť, či je táto služba v OR spoplatňovaná?
Či musím vypísať formulár Návrh na zápis zmeny údajov....? resp. čo všetko je potrebné vykonať, aby mi to OR schválil?
Musím Zakladateľskú listinu poslať na Živnostenský register?

Ďakujem

JanaK
josh
25.05.09,12:43
na obchodnom registri netreba podavat v takomto pripade navrh na zapis zmien, lebo veci ohladne zvolavania valneho zhromazdenia nie su zapisane v obchodnom registri.
takze iba zmenit a dorucit do zbierky listin, je to bez poplatku.
janka.mo
25.06.09,10:01
Dobry den, potrebovala by som poradit ohladom zapisnice o rozdeleni zisku. potrebujem to surne, pretoze to musime poslat na register.
v roku 2007 sme mali stratu 24924,26 eur
v roku 2008 sme mali zisk 9364,19 eur
stratu sme v danovom priznani umorili celym ziskom.
moze zapisnica vyzerat nasledovne?
Prítomní preukázali svoju totožnosť a*kompetencie k*všetkým právnym úkonom, ku ktorým ich zaväzuje právny poriadok k*zastupovaniu na valnom zhromaždení.


I.Predmet jednania:

1.schválenie účtovnej závierky za rok 2008
2.rozdelenie hospodárskeho výsledku za rok 2008


II.Uznesenie valného zhromaždenia:

1.Valné zhromaždenie schvaľuje účtovnú závierku za rok 2008
2.Valné zhromaždenie schvaľuje rozdelenie zisku po zdanení za rok 2008 vo výške 9364,19 Eur nasledovne:
prídel do rezervného fondu vo výške 5% 468,21 Eur
úhrada neuhradenej straty minulých rokov vo výške 8895,98 Eur




V*... dňa ...




Podpis predsedu VZ (spoločníka)




Podpis zapisovateľa (konateľa)
janka.mo
25.06.09,10:40
Dobry den, potrebovala by som poradit ohladom zapisnice o rozdeleni zisku. potrebujem to surne, pretoze to musime poslat na register.
v roku 2007 sme mali stratu 24924,26 eur
v roku 2008 sme mali zisk 9364,19 eur
stratu sme v danovom priznani umorili celym ziskom.
moze zapisnica vyzerat nasledovne?
Prítomní preukázali svoju totožnosť a*kompetencie k*všetkým právnym úkonom, ku ktorým ich zaväzuje právny poriadok k*zastupovaniu na valnom zhromaždení.


I.Predmet jednania:

1.schválenie účtovnej závierky za rok 2008
2.rozdelenie hospodárskeho výsledku za rok 2008


II.Uznesenie valného zhromaždenia:

1.Valné zhromaždenie schvaľuje účtovnú závierku za rok 2008
2.Valné zhromaždenie schvaľuje rozdelenie zisku po zdanení za rok 2008 vo výške 9364,19 Eur nasledovne:
prídel do rezervného fondu vo výške 5% 468,21 Eur
úhrada neuhradenej straty minulých rokov vo výške 8895,98 Eur




V*... dňa ...




Podpis predsedu VZ (spoločníka)




Podpis zapisovateľa (konateľa)
prosiiim ak mate chvilku cas,, tak sa mi na to pozrite. dakujem
azla
25.06.09,12:20
Do zbierky listín sa ukladá účtovná závierka (Súvaha, Výkaz ziskov a strát, Poznámky )+ Výročná správa, Auditorská správa.
Zápisnica z VZ sa neprikladá.

Ak je jeden spoločník potom - Rozhodnutie jediného spoločníka o rozdelení hospodárskeho výsledu robí spoločník (ale nedáva sa do OR).

Píšeš niečo o umorovaní straty.....
Ale pri rozdeľovaní HV sa delí účtovný HV.

Môžeš napísať tak (skoro tak ako uvádzaš), že ......rozdelenie zisku po zdanení za rok 2008 vo výške 9364,19 Eur nasledovne:
prídel do rezervného fondu vo výške 5% t.j. 468,21 Eur ; zostatok zisku vo výške 8895,98 Eur sa použije na úhradu straty minulých rokov .
janka.mo
25.06.09,18:03
Do zbierky listín sa ukladá účtovná závierka (Súvaha, Výkaz ziskov a strát, Poznámky )+ Výročná správa, Auditorská správa.
Zápisnica z VZ sa neprikladá.

Ak je jeden spoločník potom - Rozhodnutie jediného spoločníka o rozdelení hospodárskeho výsledu robí spoločník (ale nedáva sa do OR).

Píšeš niečo o umorovaní straty.....
Ale pri rozdeľovaní HV sa delí účtovný HV.

Môžeš napísať tak (skoro tak ako uvádzaš), že ......rozdelenie zisku po zdanení za rok 2008 vo výške 9364,19 Eur nasledovne:
prídel do rezervného fondu vo výške 5% t.j. 468,21 Eur ; zostatok zisku vo výške 8895,98 Eur sa použije na úhradu straty minulých rokov .
to o umoreni straty som napisala len preto, ze ja som prakticky ziaden zisk nedanila a tam to je napisane, ze po zdaneni....
zuzanask
09.07.09,12:29
Chcela by sa spytat, pisem prvy krat zapisnicu z valneho zhromazdenia k rozdeleniu zisku spolocnosti za rok 2008. V marci t.r. sa menili spolocnici. Chcela by som vediet, ci uvadzam tam aj novych spolocnikov, ci len starych a ci treba zadat hodnotu vkladov v Sk, alebo v eurach. Dakujem
anobejby
04.09.09,14:42
Prosím VASSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS,
potrebujem vzor zápisnice z valného zhromaždenia pri zmene sídla

Pomôže mi niekto ,?????


:)
IwanaV
16.09.09,09:56
Ahojte, rozhodnutie jediného spoločníka sa neposiela do OR??
ZuzanaP
16.09.09,09:58
Ahojte, rozhodnutie jediného spoločníka sa neposiela do OR??


Myslím, že posiela sa aj to.
januš1
17.09.09,08:40
Ahojte, rozhodnutie jediného spoločníka sa neposiela do OR??
To záleží od toho, čoho sa týka. Ak ide o štandardné schválenie účtovnej závierky a rozdelenie zisku/ úhrady straty, tak tam nie je dôvod ukladať ho do zbierky listín. Ak sa však týka napr. vymenovania druhého konateľa, tak tam je to iné. Pozri vyhl. 25/2004 Z.z. (obsahuje zoznam listín, ktoré prikladáš k návrhu na zápis do OR) a § 3 zákona o obchodnom registri (zoznam listín, ktoré sa ukladajú do ZL).
Majka
18.11.09,10:14
pozri sem:

vzor zápisnice z valneho zhromaždenia jednoosobovej s.r.o. (http://www.porada.sk/t8389-zmena-s-r-o-na-jednoosobovu-prosim-poradte.html)


mam jedneho zakladatela spolocnika s.r.o. kt.splatil 100%zaklad.imania
okrem toho ma este jedneho konatela
ked chce robit zmeny v zakladatelskej listine / premenu ZI na euro, zmena silda firmy / musi zvolat valne zhromazdenie?
alebo taci rozhodnutie vypocet ZI na euro a rozhodnutie o zmene sidla /+patric.dokumenty/ podat navrh na Or a zmenit zakladatelsku listinu s aktual. udajmi.....
mi_ke
23.11.09,08:30
To záleží od toho, čoho sa týka. Ak ide o štandardné schválenie účtovnej závierky a rozdelenie zisku/ úhrady straty, tak tam nie je dôvod ukladať ho do zbierky listín. Ak sa však týka napr. vymenovania druhého konateľa, tak tam je to iné. Pozri vyhl. 25/2004 Z.z. (obsahuje zoznam listín, ktoré prikladáš k návrhu na zápis do OR) a § 3 zákona o obchodnom registri (zoznam listín, ktoré sa ukladajú do ZL).

A praveze to schvalenie uctovnej zavierky je rozhodnutie, ktore sa predklada do zbierky listin, pretoze podla OBZ je povinnost predlozit do zbierky, ci uctovna zavierka bola alebo nebola schvalena...
mi_ke
23.11.09,08:31
mam jedneho zakladatela spolocnika s.r.o. kt.splatil 100%zaklad.imania
okrem toho ma este jedneho konatela
ked chce robit zmeny v zakladatelskej listine / premenu ZI na euro, zmena silda firmy / musi zvolat valne zhromazdenie?
alebo taci rozhodnutie vypocet ZI na euro a rozhodnutie o zmene sidla /+patric.dokumenty/ podat navrh na Or a zmenit zakladatelsku listinu s aktual. udajmi.....

Valne zhromazdenie v tomto pripade nahradzuje rozhodnutie jedineho spolocnika sro, takze mu bude stacit vsetky rozhodnutia vykonavat v ramci jedineho rozhodnutia.
januš1
23.11.09,08:47
A praveze to schvalenie uctovnej zavierky je rozhodnutie, ktore sa predklada do zbierky listin, pretoze podla OBZ je povinnost predlozit do zbierky, ci uctovna zavierka bola alebo nebola schvalena...


Pri ukladaní účtovnej závierky do ZL treba predložiť písomné vyhlásenie, či boli predložené listiny schválené alebo nie. Nemusí to byť nutne rozhodnutie jediného spoločníka, stačí aj vyhlásenie konateľa.
januš1
23.11.09,10:01
Pri ukladaní účtovnej závierky do ZL treba predložiť písomné vyhlásenie, či boli predložené listiny schválené alebo nie. Nemusí to byť nutne rozhodnutie jediného spoločníka, stačí aj vyhlásenie konateľa.

Ale rozhodnutie je asi ideálnejšie, je tam úplne všetko :)
ada159
17.12.09,12:37
poradťe prosím do rozhodnutia o spôsobe zúčtovania hos.výsledku ide suma z r. 100 alebo 310 DP?
Andyke
17.12.09,12:44
Rozdeluješ účtovný hospodársky výsledok.
ada159
17.12.09,12:50
čiže z r.100. dakujem
Llívia
30.03.11,09:03
čiže z r.100. dakujem

r. 100 mínus daň

Ďakujem všetkým, čo sem dali vzory rozhodnutia jediného spoločníka. Super sa mi teraz hodili. :):):)
vilob
29.10.11,14:26
Ahojte. Prosím vás, idem poslať do zbierky listín Výkaz ziskov a strát, Súvahu atď... musím mať tieto doklady potvrdené daňovým úradom? Mám len kópie, ktoré som kopírovala pred tým, než som originál zaniesla na daňový úrad..
Ďakujem
vilob
29.10.11,15:47
posúvam
zalobaba
29.10.11,17:20
Výkaz ziskov a strát + Súvahu kópiu, zápisnicu z VZ o rozdelení zisku originál.
tibor1000
06.03.12,14:04
poradťe prosím do rozhodnutia o spôsobe zúčtovania hos.výsledku ide suma z r. 100 alebo 310 DP?

ja som myslel,že z r. 301 DP...
určite r. 100 prosim?
KEJKA
06.03.12,16:37
rozhodnutie o VH vychádza z účtovníctva, nie z DPPO.
a VH nie je r. 100 /môže byť, ale v r. 2011 pochybujem/
ani riadok 301
pozri do účtovníctva po preklopení roka na účet 431
tibor1000
08.03.12,07:52
rozhodnutie o VH vychádza z účtovníctva, nie z DPPO.
a VH nie je r. 100 /môže byť, ale v r. 2011 pochybujem/
ani riadok 301
pozri do účtovníctva po preklopení roka na účet 431
áno,ďakujem za opravu
AIMA
10.03.12,21:37
V spoločnosti, v ktorej je jediným spoločníkom konateľ, je potrebné k návrhu na zmenu v OR Dodatok k spoločenskej zmluve alebo úplné znenie spoločenskej zmluvy, alebo je to jedno? Pri zasadaní VZ vystupuje ako jediná osoba v spoločnosti(teda mám o ňom písať) ako o spoločníkovi alebo konateľovi?