juraj.novo
20.03.07,13:40
Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať ohladom financovania novostavby.....chcem začat stavať rodinný dom a chcel by som poradiť ohladom financovania. Teraz mi končí stavebné sporenie s cieľovou sumou milion Sk a je lepšie si zobrať aj hypotekárny uver? Poradte mi čo je lepšie?
kacena26
20.03.07,12:48
ahoj behni do pss a oni ti urcite poradia, s istotou viem že je to momentálne najvýhodnejsie cez pss.
alušik
20.03.07,12:57
Nie som nijaký finančný poradca, ale osobne sme sa rozhodli pre hypotekárny úver. Stavebné sporenie sme mali založené, ale... Zo stavebného sporenia platíš síce nižšie úroky, ale "vraj" (nemám osobnú skúsenosť) z celej cieľovej sumy, t.z. aj z peňazí, ktoré si si ty sám vložil na stavebné sporenie. Predčasné splatenie nemá absolútne žiadny význam, lebo stavebná sporiteľňa Ti aj tak úroky nijako nezníži. Pri hypotékach je už možné aj predčasné splácanie bez akýchkoľvek sankcií, takže si tak môžeš úroky vlastne ponížiť, ak sa Ti bude dariť a budeš môcť niečo splatiť skôr.;)
Zoltán Kovács
20.03.07,13:02
Podotýkam, že pri 1 milionovom savebnom sporení ak požiadáš o úver tiež musíš založiť nehnuteľnosť ako pri hypoúvere. V PSS tá hranica na ručenie s nehnuteľnosťou minulý rok bol 0,5 mil.
juraj.novo
21.03.07,08:23
Dakujem za odpovede, trochu ste ma dostali do obrazu