erika527
24.01.05,09:22
Prosím Vás akým spôsobom treba zdaniť keď sme dali pôžičku 52000,- pre zamestnanca na 2 roky?Platil už 4 mesiace a teraz sa odchádza.
Ďakujem a potrebujem rýchlu odpoveď.
macko
24.01.05,14:25
Poskytnutá pôžička nezakladá daňovú povinnosť na daň z príjmu. Veď pôžičku musí splácať ďalej, alebo ju jednorázovo vráti spoločnosti. Zamestnávateľ však musí odvieť daň z predpokladaného úroku aj vtedy, ak to bola bezúročná pôžička.
nikulik
29.07.05,05:44
vedeli by ste mi niekto poradit? nechcela som zakladat novu temu, tak som to hodila sem... Prisla za mnou jedna zamestnankyna, a pytala sa ma ci by sa nedali vytlacit vyplatne pasky, take aby bola cista mzda nad 10 000,- proste len upravit, vytlacit a zmenit spät, lebo potrebuju pozicku z banky a vraj pri jej prijme cistom okolo 8-9000 jej nedaju, musi preukazat vyssi prijem ako 10 000,-. No v programe by to problem nebol, ale chcela by som vediet ci sa to moze takto doslova oklamat banku. Bojim sa, co ak by na to prisli???
dianad
29.07.05,06:26
Záleží od akej banky bude chcieť úver. Pokiaľ sa jedná o prvú stavbenú mám zistené že si príjem overujú na sociálnej poisťovni podľa odvodov. Pokiaľ ide o SLSP nezisťujú vôbec, Vub a poštová banka len telefonicky či je zamestnanec v PP a či nie je vo výpovednej lehote. Aspoň takéto mám skúsenosti ja.
nikulik
29.07.05,06:41
Istrobanka myslim...
Paula
29.07.05,06:42
Viem aj o prípade, kedy peňažný ústav žiadal potvrdenie zo SP o výške odvodov.
dianad
29.07.05,06:49
Bohužiaľ s Istrobankou nemám skúsenosť. Sorry.
amelia
29.07.05,06:49
Viem aj o prípade, kedy peňažný ústav žiadal potvrdenie zo SP o výške odvodov.Ja som minule volala do sociálky kvôly kontokorentu, dostala som informáciu, že oni už žiadne potvrdenia nikomu o odvodoch nepodávajú.Ani pri pôžičkách, ani k ničomu.Vlani to ešte takto fungovalo, potvrdzovali, ale teraz v žiadnom prípade nie.
nikulik
29.07.05,06:57
Takze co by ste mi poradili? Neriskovat to???
Paula
29.07.05,07:01
Prípadné negatívne následky by mal na seba zobrať zodpovedný šéf. Ale ako sa poistíš?
dianad
29.07.05,07:01
Neviem záleží len na tebe ako sa rozhodneš. Ja som chcela pomôcť zamestnancom tak som to riskla. Ako som už spomenula zatiaľ si to overovali len telefonicky.
Hanina
29.07.05,07:16
vedeli by ste mi niekto poradit? nechcela som zakladat novu temu, tak som to hodila sem... Prisla za mnou jedna zamestnankyna, a pytala sa ma ci by sa nedali vytlacit vyplatne pasky, take aby bola cista mzda nad 10 000,- proste len upravit, vytlacit a zmenit spät, lebo potrebuju pozicku z banky a vraj pri jej prijme cistom okolo 8-9000 jej nedaju, musi preukazat vyssi prijem ako 10 000,-. No v programe by to problem nebol, ale chcela by som vediet ci sa to moze takto doslova oklamat banku. Bojim sa, co ak by na to prisli???
Hoci sa to nesmie, ja som to tak urobila. Pani z banky si len telefonicky overila správnosť údajov. Ja som si pre istotu nechala kópie tých zmenených výpl. pások. Záleží len na tebe ako sa rozhodneš.
Len si predtým zisti, či osoba ktorej pomôžeš je seriózna a bude aj tú pôžičku splácať, aby si si nenarobila ešte viacej roboty. Banku síce oklameme ale peňaženku nie. Ak nie si si istá, tak to nerob a vôbec nemusíš mať výčitky.
Pekný deň.
nikulik
29.07.05,07:45
Veď to, ze ja ked to schvalim bez sefa a nieco sa ohladom toho zomelie, tak budem zodpovedna ja vo firme. Oni dostavali davky pre rodiny v hmotnej nudzi, a preto potrebuju tu pozicku, brali si ju najprv z quatra, tam som jej napisala normalny prijem na potvrdenie ale neschvalili im to. Takze neviem, asi sa opytam sefa na jeho nazor. Hovori sa sice dôveruj, ale aj preveruj. :)
Bionda
29.07.05,08:54
Ja by som nikdy nevydala potvrdenie o vyššom prijme ako v skutočnosti je.. je to presne o tom, že niekto si chce možno požičať ,ale neuvedomí si, že treba splácať .... a čo potom... keď budeš potom robiť exekúcie ...a keď zistia že niet z čoho exukovať, lebo zamestnanec toľko nezarába, ako potom vysvetlíš rozdiel...
Pepa
29.07.05,09:33
Presne tak, ako píše Bionda. Ja by som to neriskovala v žiadnom prípade. Máme takého podareného zamestnanca, dozvedeli sme sa totiž, že mal pôžičky /teraz sú to zrážky zo mzdy pre CETELEM a.s./ ale až po tom, čo mu na pokyn šéfa potvrdil "podstatne" vyšší príjem jeden s trošku vyšším postavením vo firme, lebo pánovi treba pomôcť. Tak to mu teda pomohli superne. Ja som to odmietla a vôbec som nemala výčitky svedomia, akoby som tušila, že sa takéto niečo stane.