*peto*
20.03.07,13:18
Ahojte,

chcel by som sa opytat nasledovne:

Mozem zadat studentovi urcitu jednorazovu cinnost (napr. naplnanie databazy) a "osetrit" to cez Zmluvu o dielo v ktorej bude uvedene, ze za jedna o jednorazovu cinnost ktoru student vykonava napr. doma, pricom odmena bude vyplatena jednorazovo po ukonceni prace? Tato cinnost sa uz nebude opakovat, ani student uz nebude u nas viac krat pracovat...
Mozem teda Zmluvu o dielo uzatvorit so studentom, napriek tomu ze nema zivnost?

DAKUJEM :)
vikinka
20.03.07,13:31
Myslím,že áno.Ak sa nebude opakovať tak sa považuje za príležitostnú činnosť a zdaní to v § 8 ods.1.písm.a.)
*peto*
20.03.07,14:24
Do tych cca. 22 tisic rocne potom netreba odvadzat ziadnu dan a ani "brigadnika" nikam nahlasovat?
vikinka
20.03.07,14:38
Ale veď mu chceš dať zmluvu o dielo,nie dohodu,ak dohodu o VP alebo o BPŠ tak potom ho musíš prihlásiť do sociál.poisť.o odvádzať úraz.a garančné poist. a daň.Ak na zmluvu o dielo,tak príjem si zdaní sám v DP v § 8 a nenahlasuješ ho nikam.DP je povinný podať za rok 2006 ak jeho príjem za rok bol vyšší ako 45 708,-sk
*peto*
20.03.07,15:09
Ide to cez zmluvu o dielo. Podpisana zaciatkom juna 2006, dokoncena oktober 2006, suma 20 tis. vyplatena po skonceni, teda oktober 2006.
Student nema za minuly rok ziadny iny prijem, takze nemusi podavat danove priynanie za minuly rok?
A pre nas je to uznatelny naklad, ano?

DAKUJEM :)
vikinka
20.03.07,15:20
Študent nemusí podávať DP ak mal len tých 20 000,-za celý rok.Pre firmu je to uznaný náklad ak je náklad preukázateľný.