Lida
20.03.07,15:42
Prosím Vás o radu :
som živnostníčka , za posledné 3 mesiace som mala menší príjem ako som
musela platiť odvody do SP a ZP + preddavky na DÚ každé 3 mesiace.
Chcem sa spýtať Vás odborníkov , čo je lepšie v takom prípade , ak sa nedarí - pozastaviť činnosť alebo ukončiť činnosť a nahlásiť sa na ÚP ?
Možno o mesiac , dva bude lepšie , ale v mojom prípade dopredu nikdy neviem . Čo by som mala urobiť , aby som nestrácala zbytočne peniaze ?
Veľmi pekne Vám ďakujem , ak mi odpoviete
Monika Kováčová
20.03.07,14:43
živnosť sa dá prerušiť minimálne na šesť mesiacov. Takže ak bude o jeden dva mesiace lepšie, nemôžeš pokračovať v živnosti skôr...

Situáciu v ktorej sa nachádzaš poznáš len ty sama najlepšie. Zo skúseností viem, že začiatok roka býva všeobecne v obchode oveľa slabší, ako zvyšok roka. Nevieme v čom podnikáš, ani aké straty dosahuješ, preto ti nemôžem zodpovedne poradiť a pomôcť rozhodnúť sa čo ďalej.
Lida
20.03.07,14:58
podnikám v obchode , ale za posledné 3 - 4 mesiace som mala tak malý príjem, že som viac platila na odvody ako zarobila , neviem sa rozhodnúť či je dobré živnosť naďalej vlastniť
Monika Kováčová
20.03.07,15:00
... Vyčkaj času, jak hus klasu.... sa hovorí. Je to tvrdá realita, obchody idú začiatkom roka horšie. Koľko si v mínuse, a koľko to vydržíš ešte ťahať uvidíš sama...