Liptáčik
20.03.07,18:21
Dňa 29. 9. sa platilo za ubytovanie kartou v Česku. V peňažnom ústave na Slovensku sa platba realizovala 3. 10. 06. Bude to vporiadku, ak celú tranzakciu prepočítam kurzom 3.10.? Alebo by som mala zúčtovať záväzok 29. 9. kurzom NBS a úhradu kurzom 3.10. Čo je vlastne správne? Kto vie a odpovie, budem vďačná.
Paula
20.03.07,17:43
Dňa 29. 9. sa platilo za ubytovanie kartou v Česku. V peňažnom ústave na Slovensku sa platba realizovala 3. 10. 06. Bude to vporiadku, ak celú tranzakciu prepočítam kurzom 3.10.? Alebo by som mala zúčtovať záväzok 29. 9. kurzom NBS a úhradu kurzom 3.10. Čo je vlastne správne? Kto vie a odpovie, budem vďačná.

Ak ti platba išla cez účet Sk, zaúčtuješ toľko, koľko z účtu "odišlo", neprepočítavaš kurzom NBS.
apo
20.03.07,18:38
Ak ti platba išla cez účet Sk, zaúčtuješ toľko, koľko z účtu "odišlo", neprepočítavaš kurzom NBS.

Záleží na zaužívanom postupe.
Ak doklad o náklade priložíte iba k bankovému výpisu, tak Paula má pravku.

Ale, ak doklady, ktoré platíte kartou dávate napríklad do ostatných záväzkov porom sa takýto výdavok správa ako hociktorá iná faktúra a vznikne kurzový rozdiel.

Z pohľadu vplyvu na HV je to úplne jedno pokiaľ sa úhrada nezrealizuje po novom roku.


apo
Liptáčik
20.03.07,22:27
Ďakujem za odpovede. Ja som pôvodne uvažovala o tom, že doklad z RP zaúčtujem vtedy, keď mi platbu odpísali z účtu a vo výške, v akej ju odpísali. Ale keďže mám obdobie, v ktorom už občas skontrolujem aj to, ako sa volám, tak som si to radšej chcela preveriť. Ešte raz ďakuejem.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif