janiska
20.03.07,18:58
Ahojte,
chcem Vás poprosiť o radu:
Je stanovený maximálny príjem na dohodu o VP a počet odpracovaných hodín mesačne? Musí tento príjem uvádzať v daňovom priznaní ak túto činnosť vykonával popri živnosti? Bol v minulosti napr. v roku 2003 stanovený príjem 10.000,- SKK a vtedy nemusel podávať daňové priznanie? Ďakujem
Janka6685
20.03.07,18:02
Ahojte,
chcem Vás poprosiť o radu:
Je stanovený maximálny príjem na dohodu o VP a počet odpracovaných hodín mesačne? Musí tento príjem uvádzať v daňovom priznaní ak túto činnosť vykonával popri živnosti? Bol v minulosti napr. v roku 2003 stanovený príjem 10.000,- SKK a vtedy nemusel podávať daňové priznanie? Ďakujem

Počet odpracovaných hodín je stanovený max. 300 ročne, suma môže byť akákoľvek. Ak by bol dohodár evidovaný na ÚP, tak max. 64 hod. a 3200,- mesačne.

Príjem sa musí uvádzať v DP.

Hranica príjmu pre povinnosť vykonania DP je 45 408,- alebo ak je daňovník v strate.
Johanka
20.03.07,18:03
Ahojte,
chcem Vás poprosiť o radu:
Je stanovený maximálny príjem na dohodu o VP a počet odpracovaných hodín mesačne? Max. stanovené nie je , počet odpr.hodín stanovuje Zákonník práce a je 300 hodín ročne.Musí tento príjem uvádzať v daňovom priznaní ak túto činnosť vykonával popri živnosti? Je to príjem podľa § 5 a v DP sa uvádza. Nemusel by sa uvádzať, ak by bol zdanený zrážkovou daňou . Bol v minulosti napr. v roku 2003 stanovený príjem 10.000,- SKK a vtedy nemusel podávať daňové priznanie? Niektoré druhy príjmov sú aj teraz oslobodené od dane , pre rok 2006 vo výške 23.650 Sk, ale príjmov z § 5 sa to netýka. Ďakujem
Odpovede sú červeným.
jholubok
06.06.11,09:53
neviete aký teraz príjem sa môže dosiahnuť na dohodu aby neboli krátené dávky ? ďakujem :-)
Tweety
06.06.11,09:54
neviete aký teraz príjem sa môže dosiahnuť na dohodu aby neboli krátené dávky ? ďakujem :-)
Aké dávky? Ak podpora, tak 136,52€. Len tak mimochodom, máš draka, a nevyužívaš ho?
jholubok
06.06.11,09:59
využívam len som to tam nikde nenašla :-( možno moja chyba že som to prehľadla ale aj tak veľká vďaka
Misi573
06.06.11,15:16
Zdravim Vas poradaci!
Takze ak dobre chapem ak som dobrovolne nezamestnany na dohodu mozem zarabat a pracovat hoci kolko???odvody a zdravotne poistenie za mna odvadza zamestnavatel alebo si to platim vsetko sam?
Dakujem za odpoved(e)!:)
Tweety
06.06.11,15:20
Zdravim Vas poradaci!
Takze ak dobre chapem ak som dobrovolne nezamestnany na dohodu mozem zarabat a pracovat hoci kolko???odvody a zdravotne poistenie za mna odvadza zamestnavatel alebo si to platim vsetko sam?
Dakujem za odpoved(e)!:)
Musíš sa sám prihlásiť do ZP ako dobrovoľne nezamestný. Odvody si budeš platiť sám. Z dohody sa neodvádzajú. Do SP Ťa prihlási zamestnáv.
veronikasad
06.06.11,16:14
Zdravim Vas poradaci!
Takze ak dobre chapem ak som dobrovolne nezamestnany na dohodu mozem zarabat a pracovat hoci kolko???odvody a zdravotne poistenie za mna odvadza zamestnavatel alebo si to platim vsetko sam?
Dakujem za odpoved(e)!:)
ak si dobrovolne nezamestnaný, predpokladám, že si samoplatitelom. Zarábať na dohodu síce môžeš koľko chce, ale ak tvoj mesačný príjem presiahne 329,06€, vznikne ti nedoplatok na zdravotnom poistení. Ako samoplatitel s príjmom na dohodu musíš podávať RZZP (za rok 2011 ho už za teba bude robiť zdravotná poisťovňa).
rodina1
06.06.11,17:34
Aké dávky? Ak podpora, tak 136,52€. Len tak mimochodom, máš draka, a nevyužívaš ho?
Trošku poopravím - tá suma je 136,61 Eur.
http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/aktuality/zmena-maximalnej-vysky-mzdy-alebo-odmeny-uoz-od-1.1.2011.html?page_id=21110