Šárka Pozděnová
24.01.05,09:16
Dobrý den,

potřebovala bych poradit. Můj přítel je Slovák a podniká u nás v ČR na slovenský živnostenský list. Delší dobu rešíme problém ohledně placení daně. Ptali jsme se všude možně na to jak a kde má platit daně. Teď už jsme si téměř jisti, že za rok 2004 bude platit daň z příjmů na Slovensku.Do osmého měsíce nikde nepracoval a od devátého měsíce měl živnost a vydělával v ČR. Včera jsem si pročítala slovenské zákony a dělá mě trochu problémy pochopit to ve slovenčině a přítel to už vůbec nechápe. Jde o to, jak a podle jakého kurzu má přepočítávat příjmy a výdaje z ČR. Jestli jsem to pochopila správně, tak by měl používat měsíční průměrny kurz. Ale kde ho najít? Nebo má používat kurz ke konci roku? Prosím pomozte. Děkuji.
renča1
24.01.05,09:04
Ja osobne si myslím že by mal používať kurz NBS kedy nakupoval a kedy vykonával služby, priemer.kurz pokiaľ som ja zo zákona pochopila sa používa ak daňovník poberal príjmy zo závislej činnosti čiže nie na živnosť ale ako u zamestnávateľa. A o aký presne ide paragraf z ktorého ste to čítali?
Jara
25.01.05,13:10
www.openiazoch.sk a potom kurzy.sk. Suhlasim s predchadzajucou odpovedou. V case vzniku podla kurzu aktualneho a podla NBS. Je to podnikatelska cinnost a zo zavislej cinnosti iba ak berie potvrdenie o preddavkoch zo zavislej cinnosti fyz. osoby tak k 31.12. bezneho roka a tiez kurz NBS